Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Podsumowanie HołdymasuPodsumowanie Hołdymasu
2011-09-09 // czytaj cały
W niedzielę, 21 sierpnia, odbyły się w Czarnym Dunajcu główne obchody XXI Gminnych Dożynek - Hołdymasu 2011. Głównym organizatorem imprezy był jak zwykle Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu a konkretnie Centrum Kultury i Promocji. W przygotowania włączyły się także lokalne instytucje i organizacje oraz sponsorzy. Z perspektywy kilkunastu dni można powiedzieć, że gminne dożynki udały się znakomicie. Dopisała pogoda, program był atrakcyjny, gospodarze ciepło przyjmowali gości chętnych do wspólnego świętowania. Ale pora na podsumowanie okolicznościowej zabawy. Poniżej zamieszczamy więc wyniki konkursów, które jak zwykle cieszyły się wielką popularnością wśród startujących i kibiców oraz podziękowania dla sponsorów.
Otwarte toalety publiczne
2011-09-01 // czytaj cały
Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu informuje, iż od dnia 1 września 2011 r. otwarte będą toalety publiczne w Czarnym Dunajcu (za budynkiem starej Szkoły Podstawowej). Do czasu uchwalenia przez Radę Gminy Czarny Dunajec stawek opłat za korzystanie z szalet, toalety będą bezpłatne. Toalety będą czynne codziennie w godz. od 8.00 do 17.00, a w niedziele i święta od 8.00 do 14.00.
Informacja dotycząca projektu pn.: "Odnawialne źródła energii szansą poprawy jakości powietrza na Podhalu"Informacja dotycząca projektu pn.: "Odnawialne źródła energii szansą poprawy jakości powietrza na Podhalu"
2011-08-30 // czytaj cały
Informujemy, że;
W związku z trwającą procedurą przetargową dla zadania Dostawa i montaż kolektorów słonecznych w budynkach odbiorców indywidualnych i obiektach użyteczności publicznej gminy Czarny Dunajec w ramach projektu pn.: "Odnawialne źródła energii szansą poprawy jakości powietrza na Podhalu", przesunięciu ulega termin dokonania drugiej wpłaty raty, który zgodnie z umową przypadał na dzień 30.09.2011 r.
OGÓLNE WARUNKI I WYTYCZNE DO UZYSKANIA DOFINANSOWANIA PODŁĄCZEŃ BUDYNKÓW DO ISTNIEJĄCEJ KANALIZACJI SANITARNEJ
2011-08-18 // czytaj cały
Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. podejmuje działania, dzięki którym liczba mieszkańców korzystających z istniejącej lub będącej w budowie sieci kanalizacyjnej wzrośnie, a na obszarach gdzie możliwość odprowadzania ścieków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego jest niedostępna, ścieki oczyszczane będą indywidualnie w miejscu ich powstawania dzięki budowie przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków (PBOS).
Informacja dotycząca postępów w realizacji projektu pn; „Odnawialne źródła energii szansą poprawy jakości powietrza na Podhalu”Informacja dotycząca postępów w realizacji projektu pn; „Odnawialne źródła energii szansą poprawy jakości powietrza na Podhalu”
2011-08-09 // czytaj cały
Ogłoszono postępowanie przetargowe w dniu 09.08.2011 r.

Termin składania ofert do 19.09.2011r godz. 10:00

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją przetargową.
"Cudowna moc bukietów""Cudowna moc bukietów"
2011-08-03 // czytaj cały
Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Województwa Małopolskiego do udziału w konkursie Cudowna moc bukietów.

Według starego zwyczaju 15 sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, owoców i kwiatów. Sięgano wyłącznie po rośliny z tutejszych pól, łąk i ogrodów a dobierano je ze względu na piękno, smak lub właściwości lecznicze.
RUSZA BUDOWA KOLEJNEGO ORLIKA W GMINIE CZARNY DUNAJECRUSZA BUDOWA KOLEJNEGO ORLIKA W GMINIE CZARNY DUNAJEC
2011-07-29 // czytaj cały
W dniu 28.07.2011r. podpisana została umowa na realizacje inwestycji pn.: ” Budowa kompleksu boisk sportowych w ramach programu Moje Boisko ORLIK 2012 (boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym) w miejscowości Ciche”.
Granie i śpiewanie w ChochołowieGranie i śpiewanie w Chochołowie
2011-07-26 // czytaj cały
W niedzielę, 10 lipca, na plenerowej scenie ustawionej w Chochołowie odbyło się X Śpiywanie i Granie Pod Chochołowską Strzechą. Organizatorami niekonkursowego przeglądu są: Centrum Kultury i Promocji wraz z Urzędem Gminy w Czarnym Dunajcu, Związek Podhalan, Rada Sołecka i jednostka OSP w Chochołowie.
Powstaje kolejna hala sportowaPowstaje kolejna hala sportowa
2011-07-26 // czytaj cały
Kiedy patrzy się na kompleks budynków Zespołu Szkół SPSK w Starem Bystrem łatwo można zauważyć zaistniałe zmiany. Z prawej strony powstaje nowa część kompleksu czyli zapowiadana hala sportowa. Jednak trzeba wybrać się z drugiej strony głównego budynku, by zobaczyć, jak imponującego zadania podjęto się w Starem Bystrem.