Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Aktualności

TYMCZASOWY ROZKŁAD JAZDY LINII AUTOBUSOWEJ NA LINII BUKOWINA TATRZAŃSKA – PORONIN – ZAKOPANE – KOŚCIELISKO – WITÓW  – CHOCHOŁÓWTYMCZASOWY ROZKŁAD JAZDY LINII AUTOBUSOWEJ NA LINII BUKOWINA TATRZAŃSKA – PORONIN – ZAKOPANE – KOŚCIELISKO – WITÓW – CHOCHOŁÓW
2020-05-14 // czytaj cały
W związku z obecną sytuacją epidemiczną i związanymi z nią ograniczeniami
w kursowaniu prywatnych przewoźników na podstawie porozumienia z Urzędem Marszałkowskim, firma Eurozebra Sp. z o.o. świadcząca usługę przewoźników o charakterze użyteczności publicznej, w transporcie drogowym na linii komunikacyjnej Bukowina Tatrzańska – Poronin – Zakopane – Kościelisko – Witów – Chochołów dokonuje zmiany rozkładu jazdy, celem zapewnienia optymalnej komunikacji dla mieszkańców gmin leżących na trasie przebiegu linii. Rozkład jazdy jest tymczasowy i ulegnie zmianie, gdy tylko sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie.
Umowa na wykonanie remontu drogi podpisana!Umowa na wykonanie remontu drogi podpisana!
2020-05-07 // czytaj cały

W dniu 06-05-2020r. Wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski podpisał umowę z firmą „TS BUD” Tomasz Stachulak na wykonanie remontu drogi gminnej o nawierzchni tłuczniowej na odcinku od 1+640 do 2+040 relacji Czarny Dunajec – Odrowąż w ramach mikroprojektu pn.: „Odkrywanie poprzez udostępnianie - poznajemy dziedzictwo pogranicza Polski i Słowacji”
Komunikat Wójta Gminy Czarny Dunajec  w sprawie funkcjonowania przedszkola i oddziałów przedszkolnych  w Gminie Czarny Dunajec od dnia 6 maja 2020r.Komunikat Wójta Gminy Czarny Dunajec w sprawie funkcjonowania przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Gminie Czarny Dunajec od dnia 6 maja 2020r.
2020-05-05 // czytaj cały
Szanowni Państwo,

w związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020r. poz. 780), Wójt Gminy Czarny Dunajec informuje, iż od 6 maja 2020r. Przedszkole Samorządowe w Czarnym Dunajcu oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych w: Cichem nr 2, Cichem nr 3, Czerwiennem nr 1, Piekielniku zostaną ponownie uruchomione, zapewniając dzieciom niezbędną opiekę, ze względu na pracę rodziców.
Zbiórka folii rolniczych po sianokiszonkachZbiórka folii rolniczych po sianokiszonkach
2020-05-05 // czytaj cały
Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu informuje mieszkańców Gminy,
że Firma RABFOL Bogusław Sroka Zakład Torfowy w Podczerwonem, przeprowadzi zbiórkę folii po sianokiszonkach rolniczych wg podanego poniżej harmonogramu:
Analiza hydrogeologiczna Gminy Czarny DunajecAnaliza hydrogeologiczna Gminy Czarny Dunajec
2020-05-04 // czytaj cały
W związku z zainteresowaniem mieszkańców budowa prywatnych ujęć wody – studni, pragnę Państwa poinformować, iż Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu jest w posiadaniu opracowania „Analiza hydrogeologiczna dla gminy Czarny Dunajec” sporządzonego przez Przedsiębiorstwo Geologiczne S.A. w Krakowie.
Odświeżone wnętrze stacji PKP w Podczerwonem!Odświeżone wnętrze stacji PKP w Podczerwonem!
2020-04-30 // czytaj cały
W pierwszym kwartale 2020 r. wykonawca – firma UNI-BUD Jacek Smoleń firma UNI-BUD Jacek Smoleń kontynuowała roboty budowalne dotyczące przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku stacji PKP w miejscowości Podczerwone na budynek usługowy w ramach projektu pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap III. W tym czasie wykonywane były prace związane z robotami malarskimi i posadzkarskimi na poziomie piwnic i parteru
Szanowni Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Czarny DunajecSzanowni Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Czarny Dunajec
2020-04-30 // czytaj cały
Z okazji Dnia Strażaka przekazuję najwyższe uznanie wszystkim tym, którzy z wielkim zaangażowaniem pełnią tą zaszczytną funkcję. Dziękuję za codzienne oddanie i gotowość do niesienia pomocy, za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego oraz nieugiętą wytrwałość.
Życzę Strażakom oraz Ich Rodzinom bezpiecznej służby, zdrowia, satysfakcji w życiu zawodowym i prywatnym. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką.