Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Festyn Rodzinny w Odrowążu

2013-07-25 do 2013-08-12 // Oglądano: 3054 // Wstecz
Festyn Rodzinny w OdrowążuW niedzielę, 14 lipca, odbył się w Odrowążu kolejny Festyn Rodzinny. To już kolejne takie wydarzenie w tym roku na terenie gminy. Organizatorami było Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, sołtys i Rada Sołecka, miejscowy Oddział Związku Podhalan i jednostka OSP.

Imprezę miał rozpocząć występ orkiestry strażackiej OSP z Czarnego Dunajca, jednak z przyczyn organizacyjnych doszło do zmiany programu. Drugim punktem był występ zespołu regionalnego „Odrowązianie” z Odrowąża. Później sceną zawładnęli sąsiedzi, czyli członkowie zespołu „Serocki” z Podszkla. Kolejnym wydarzeniem tego dnia był bogaty i obszerny programu artystyczny dla dzieci, obfitujący w liczne zabawy i konkursy dla najmłodszych. Później dla wszystkich grała kapela Krzysztofa Bukowskiego z Czarnego Dunajca. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych konkursów z nagrodami dla dorosłych - było układanie kopy siana, cięcie ręczną piłą na czas oraz picie żyntycy. Finałowy występ festynu to pokaz umiejętności tanecznych i wokalnych gminnego zespołu góralskiego „Watra” z Czarnego Dunajca. Pod koniec imprezy rozkręciła się tradycyjna zabawa taneczna. Przez całe popołudnie funkcjonowały dmuchane budowle dla dzieci oraz punkty gastronomiczne i handlowe. W roli konferansjera wystąpił dyrektor CKiP Stanisław Bukowski.

Festyn zgromadził ludzi nie tylko z Odrowąża ale i z sąsiednich wiosek i innych miejscowości gminy. Można było również spotkać turystów przebywających na Podhalu. Pogoda dopisała, więc bawiono się wyśmienicie.

Say