Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Wójt Józef Babicz zaprzysiężony

2014-12-09 do 2014-12-23 // Oglądano: 2823 // Wstecz
Wójt Józef Babicz zaprzysiężony

- Obejmując urząd Wójta Gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności gminy. Tak mi dopomóż Bóg - tymi słowy już po raz czwarty na stanowisko wójta gminy Czarny Dunajec zaprzysiężony został Józef Babicz.

Ślubowanie miało miejsce podczas II Sesji Rady Gminy w obecności wszystkich radnych, sołtysów poszczególnych miejscowości, kierowników  referatów Urzędu Gminy, byłej przewodniczącej Rady Gminy Czarny Dunajec Beaty Anny Palenik, starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera i przedstawicieli Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Czerwiennem.

- Gratuluję kolejnego już wyboru. To świadczy o tym, że cieszy się Pan dużym zaufaniem społeczeństwa. To świadczy o tym, że mieszkańcy docenili to co tutaj zostało zrobione w gminie Czarny Dunajec - dla nich, dla ich dobra. Gratulując dziękuję za te wszystkie lata współpracy, która była, bo ona była bardzo dobra. Wiele rzeczy wspólnie z gminą udało nam się zorganizować w zakresie dróg powiatowych i liczę, że ta kadencja też będzie oparta na wspólnej współpracy. Życzę przede wszystkim dużo zdrowia, dużo sił, wytrwałości, docenienia, życzliwości wszystkich tych, dla których dobra Pan wójt działa. Wszystkim Państwu radnym gratuluję wyboru i życzę żeby Wasza współpraca w gminie, jak i w powiecie układała się w zgodzie - mówił Krzysztof Faber starosta nowotarski.

Gratulacje złożyła także była przewodnicząca minionych kadencji Rady Gminy Czarny Dunajec Beata Anna Palenik. - Panie Wójcie, chciałam pogratulować Ci ponownego wyboru na stanowisko Wójta. Życzę Ci opieki boskiej, zdrowia i wytrwałości. Myślę, że współpraca z obecną radą będzie Ci się dobrze układała. Życzę zdrowia, zdrowia i wszelkiej pomyślności - mówiła przewodnicząca.

Zwróciła się także z gratulacjami do wszystkich radnych. - Szanowna Rado. Gratuluję Wam wyboru, że zasiadacie w tej sali i że nie zawiedziecie ludzi, którzy Was obdarzyli zaufaniem. Życzę Wam wszystkiego dobrego i również opieki boskiej i owocnych obrad i owocnych uchwał, które będziecie podejmować - mówiła.

W imieniu Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych na ręce wójta złożone zostały także gratulacje. - Drogi Panie Wójcie. Bogu dziękujemy, ze nom Wos zostawił na to gazdowanie dalej w nasej gminie. Wójcie kochany, scyre serce mocie i w nielekkiej doli nom dopomogocie. Niechze Pon Bóg dobry zdrowiem Wos obdarzy byście długie roki był tu gospodarzem -  mówiła po góralsku prezes stowarzyszenia Zofia Słodyczka.

Nie zabrakło także gratulacji od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, które odczytał przewodniczący Rady Gminy Stanisław Gonciarczyk.

- Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie jakim po raz kolejny obdarzyli mnie mieszkańcy naszej Gminy. Czuję dużą radość i satysfakcję, ale także mobilizację do dalszego działania na rzecz Gminy Czarny Dunajec - mówił Wójt Józef Babicz podczas swojego przemówienia.

Przedstawił także niektóre najważniejsze wyzwania, które stoją przed gminą -  uchwalenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego, dalsze tworzenie warunków do rozwoju turystycznego Gminy, kontynuowanie prac nad stworzeniem w Gminie Czarny Dunajec uzdrowiska, dalsze porządkowanie gospodarki ściekowej, budowa nowej Szkoły w Cichem Dolnym, kompleksowy remont i przebudowa budynku pozostałego po Gimnazjum w Czarnym Dunajcu na siedzibę Centrum Kultury i Promocji, mieszczące również nowoczesną Bibliotekę Publiczną, poprawa stanu i bezpieczeństwa na drogach.

- Mam nadzieję, że wspólnie z Państwem zaradzimy większości potrzeb naszych mieszkańców i wykorzystamy szanse jakie się pojawią w tej nadchodzącej kadencji. Bez Państwa pomocy i zaangażowania to się nie uda. Proszę Was o przychylne nastawienie i o to by najważniejszą sprawą było dla Was dobro tej Gminy i jej mieszkańców - zwrócił się na koniec do wszystkich obecnych radnych i sołtysów.

 

>Wystąpienie Wójta Józefa Babicza tuż po zaprzysięzeniu na kadencję 2014 - 2018<