Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Udana inauguracja lodowiska

2015-01-03 do 2015-01-17 // Oglądano: 3194 // Wstecz
Udana inauguracja lodowiskaLodowisko działające przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu cieszy się wielką popularnością. W dniach 20 - 31 grudnia, pierwszych dniach działalności, ślizgawkę odwiedziły tłumy dzieci, młodzieży i dorosłych.

W tym czasie lodowisko zanotowało przychód ze sprzedaży biletów wstępu, wypożyczania łyżew i kasków, ostrzenia łyżew w wysokości 10 691,00 zł. Zaznaczyć należy, że w dniach 23, 24 i 31 grudnia obiekt był nieczynny, z racji przypadających dni świątecznych.

 

Jak podkreśla Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz - cieszy fakt popularności tego obiektu. Dzięki lodowisku, zwłaszcza dzieci i młodzież aktywnie mogą spędzić czas wolny, doskonaląc jazdę na łyżwach, dbając o kondycję fizyczną.

 

Średnio w ciągu godziny jazdy, na lodowisku przebywa ok. 50 osób - nie tylko mieszkańców Gminy Czarny Dunajec. - Badamy zainteresowanie i na bieżąco dostosowujemy godziny otwarcia. W najbliższych dniach od 2 do 6 stycznia lodowisko czynne będzie w godzinach od 17:00 do 19:30 (wejścia na taflę o godz. 17:00 i 18:30). Istnieje także możliwość wynajęcia całej tafli w godzinach od 15:30 do 16:30 oraz od 20:00 do 21:00 (bez możliwości gry w hokeja). Cena wynajęcia tafli 150,00 zł/1h. Wynajęcie tafli po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod numerem 504 199 537 - mówi obsługa lodowiska.

 

Po przerwie świątecznej dzieci wracają do szkół. W związku z tym w godzinach lekcyjnych obiekt będzie dostępny dla grup szkolnych po wcześniejszym umówieniu terminu. Po południu w godz. 17.00 - 20.00 lodowisko zostanie udostępnione dla wszystkich (wg cennika). Po godzinie 20.00 z obiektu mogą skorzystać grupy hokejowe. Jednak gra w hokeja będzie możliwa dopiero po zamontowaniu band ochronnych.

 

To dopiero początek. Już niebawem zainaugurowana zostanie działalność szkółki nauki jazdy figurowej. Będzie ją prowadzić Dorota Pieńkoś, dwukrotna mistrzyni Polski, założycielka klubu łyżwiarstwa figurowego "Biellmann". Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 stycznia.

W ramach czarnodunajeckiej szkółki powstaną dwie grupy - wyczynowa i amatorska. W zajęciach mogą brać udział nawet uczniowie "zerówki". Zapisy przyjmuje Karolina Głowacz (tel. 18 265 73 23 - w godzinach pracy Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu).

 

Przed nami jeszcze oficjalne otwarcie lodowiska, które nastąpi w niedzielę 25 stycznia. W tym dniu odbędzie się pokaz jazdy figurowej oraz mecz najmłodszych adeptów hokeja z nowotarskiego klubu MMKS Podhale.

 

Informacje o lodowisku:

 

Płyta lo­do­wi­ska po­siada wy­miary 20 x 40 m w świe­tle band i prze­zna­czona jest do jed­no­ra­zo­wego ko­rzy­sta­nia przez 50 osób. Optymalna gru­bość lodu wy­nosi od 4 do 6 cm.

Lodowisko jest za­da­szone co po­zwala na ko­rzy­sta­nie z  niego bez względu na pa­nu­jące wa­runki atmosferyczne. Obiekt jest oświe­tlony przez 32 lampy o łącznej mocy 13 KW, mo­ni­to­ro­wany jest sys­te­mem ka­mer przez całą dobę i wy­po­sa­żony w radiowęzeł, po­siada pełny wę­zeł sa­ni­tarny wraz z szat­niami oraz wy­po­ży­czal­nią i ostrzar­nią łyżew. W wy­po­ży­czalni znaj­duje się 100 par łyżew i 25 ka­sków ochronnych.

 

Cennik:

Zajęcia sportowe w ramach zajęć szkolnych są bezpłatne. W godzinach ogólnodostępnych od poniedziałku do piątku bilet normalny kosztuje 6,00 zł za godzinę, ulgowy - 4,00 zł*, a szkolny 3,00 zł**. W sobotę, niedzielę i dni świąteczne bilet normalny kosztuje 7,00 zł, a ulgowy 5,00 zł*/**.

Ponadto można zakupić bilety grupowe (min. 10 osób + jeden opiekun gratis) - 4 zł/h, rodzinne (1 dorosła osoba + 2 dzieci) - 10,00 zł lub rodzinne (2 dorosłe osoby + 1 dziecko) za 13 zł/h.

Korzystający mogą także zaopatrzyć się w abonament miesięczny. 10 wejść normalnych kosztuje 55 zł, a ulgowych 35 zł.

* Bilet ulgowy obowiązuje dzieci i młodzież do lat 19 – tu spoza terenu gminy Czarny Dunajec na pod­sta­wie waż­nych legitymacji szkolnych.

**Bilet ulgowy obowiązuje dzieci i młodzież do lat 19 – tu z terenu gminy Czarny Dunajec na pod­sta­wie waż­nych legitymacji szkolnych.

Sprzedaż bi­le­tów szkol­nych i ulgo­wych wy­łącz­nie na pod­sta­wie waż­nych legitymacji szkolnych. Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu Lodowiska w Czarnym Dunajcu.

Aby skorzystać z lodowiska w Czarnym Dunajcu nie trzeba posiadać swoich łyżew. Na miejscu działa wypożyczalnia. Łyżwy można wypożyczyć w cenie 5 zł, a kask za złotówkę. Ostrzenie łyżew kosztuje 7,00 zł (na 1 h przed otwarciem).

 

Więcej informacji na temat lodowiska i aktualne harmonogramy dostępnych jest na stronach gminy Czarny Dunajec i Zespołu Szkoły i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu (www.czarny-dunajec.pl i www.szkoladunajec.pl)