Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

VI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. prof. J. Tischnera

2015-02-09 do 2015-03-13 // Oglądano: 1762 // Wstecz
VI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. prof. J. TischneraŚp. ks. prof. Józef Tischner to patron wielu szkól w Polsce m.in. Zespołu Szkół w Ratułowie.
To właśnie tam co roku odbywa się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. prof. J. Tischnera.

Celem, już 6. edycji, która odbędzie się 19 marca o godz. 10.00, jest kultywowanie pamięci ks. prof. J. Tischnera, docenienie ludzi, którzy mieli lub mają wpływ na postrzeganie świata przez dzieci i młodzież, kształtowanie poczucia wartości u dzieci i młodzieży, popularyzacja i promocja talentu dzieci i młodzieży, odkrycie i wspieranie talentów recytatorskich, dbałość o kulturę słowa, poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów poetyckich.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie w terminie do 13 marca 2015 r. udziału w konkursie oraz przygotowanie repertuaru odpowiadającego wybranej kategorii konkursowej. Można zgłosić maksymalnie 2 uczestników w każdej kategorii wiekowej - 0-III Szkoła Podstawowa, IV – VI Szkoła Podstawowa, I – III Gimnazjum  i kategorii prezentacji utworów - gwarowej i literackiej.

W pracach komisji konkursowej wezmą udział specjaliści współpracujący z organizatorami. Jury oceniać będzie: dobór repertuaru do tematu konkursu oraz do wieku uczestnika, interpretację utworu, kulturę słowa ( dykcja i emisja głosu) ogólny wyraz artystyczny.

- Zadedykuj dowolnie wybrany wiersz osobie szczególnie Ci bliskiej! Wyraź uczucia, emocje, którymi darzysz wyjątkową osobę( mogą to być: członkowie rodziny, przyjaciele, autorytety, bliscy Twojemu sercu? Ci którzy żyją albo Ci , których już nie ma wśród nas). Swoje wystąpienie poprzedź krótką dedykacją - mówią organizatorzy.

Ponadto ZSPiG w Ratułowie organizuje VII Ogólnopolski Konkurs Literacki i VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny.

Karta zgłoszeń, regulamin i szczegółowe informacje na temat konkursów dostępne są na stronie Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu - www.ckip.org.

Organizatorami VI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. prof. J. Tischnera są  Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Czarnym Dunajcu, Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu i Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Patronat nad konkursami objęli Edward Siarka – Poseł na sejm RP, Krzysztof Faber – Starosta Powiatu Nowatorskiego, Ks. Janusz Rzepa – proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Miętustwie oraz Bank Spółdzielczy w Czarnym Dunajcu.