Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

I Liga Żaków

2015-06-12 do 2015-06-28 // Oglądano: 2297 // Wstecz
I Liga ŻakówTurniejem rozegranym na stadionie w Czarnym Dunajcu zakończyły się rozgrywki w ramach I Ligi żaków. Mistrzami Podhala w najmłodszej kategorii wiekowej w sezonie 2014/2015 została drużyna NKP Podhale Nowy Targ.

Młodzi piłkarze ze stolicy Podhala prezentowali wysoki poziom i już od pierwszej kolejki prowadzili w tabeli. Drugie miejsce i tytuł vice mistrza Podhala zdobyła debiutująca w rozgrywkach drużyna Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec.  Młodzi piłkarze beniaminka z turnieju na turniej zdobywali coraz więcej punktów a ich ostatni turniej był prawdziwym popisem, zdobyli prawie komplet punktów nie tracąc przy tym ani jednej bramki.

 

„Ostatnia kolejka ligowa rozegrana w Czarnym Dunajcu wypadła wyśmienicie. Zdobyliśmy   10 punktów,  3 zwycięstwa , 1 remis ,co dało nam wicemistrzostwo 1 ligi. Cieszy mnie postawa wszystkich zawodników którzy w czasie rozgrywanych meczów ligowych zostawiali na boisku dużo zdrowia i serca do walki. Walczyli w każdym meczu , chcieli wygrywać każde spotkanie. Wiadomo że wszystkiego nie można wygrać, ale to co dokonali w ciągu tych 2 lat pracy w  Akademii Wisła Czarny Dunajec to duży sukces. Milo było oglądać tych małych piłkarzy jak przezywali każdy mecz. Jak zwyciężali widziałem ich radość. Jak przegrywali widziałem smutek. Cieszę się bardzo że praca z nimi przyniosła wymierny rezultat i to już w pierwszym roku rozgrywek. Dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie  i poświęcony Akademii czas.”       Dariusz Cholewa-Krozel    

 

Skład Drużyny Żaków:

Rafacz Wojtek,

Gonciarczyk Janusz ,

Hodorowicz Hubert,

Hodorowicz Oskar,

Maciusiak Mateusz ,

Plucinski Norbert,

Jaronczyk Bartek,  

Czyszczon Bartek ,

Pilch Kamil ,

Krupa Karol,

Pilch Adrian,

Krupa Wiktor,

Haberna Agnieszka,

Stolowski Lukasz ,

Ponicki Filip,

Ponicki Grzegorz,

Plucinski Konrad                 

 

Trzecie miejsce w lidze zajęła drużyna Wiatr Ludźmierz,  czwarte huragan Waksmund a piąte UKS 2 Zakopane.

Teraz najmłodszych zawodników czeka zasłużony wakacyjny odpoczynek. Na boiska w rozgrywkach ligowych powrócą w jesieni

 

Więcej zdjęć na www.wislaczarnydunajec.pl