Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Śpiywanie i Granie pod Chochołowiańskom Strzechom

2015-07-06 do 2015-07-20 // Oglądano: 1854 // Wstecz
Śpiywanie i Granie pod Chochołowiańskom StrzechomPrzeglądem zespołów regionalnych z całej gminy zainaugurowany został cykl imprez plenerowych w gminie Czarny Dunajec.

„Śpiywanie i Granie pod Chochołowiańskom Strzechom” było znakomitą okazją do zaprezentowania zarówno mieszkańcom Chochołowa, jak i gościom folkloru gminy Czarny Dunajec. Członkowie zespołów pochwalili się tym co dla nich jest ważne – taniec, śpiew i gwara.

Celem corocznego przeglądu jest popularyzacja zwyczajów i obrzędów oraz tańca regionalnego związanych z różnymi rejonami etnograficznymi, jak również stworzenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego zespołów regionalnych z gminy Czarny Dunajec.

Na scenie zlokalizowanej na placu obok remizy OSP w Chochołowie zaprezentowały się zespoły „Sykowni” z Załucznego, „Mali Dunajcanie” z Czarnego Dunajca, „Mali Miętusianie” z Cichego, „Żeleźnica” z Pieniążkowic, „Turnie” ze Starego Bystrego, „Serdocki” z Podszkla, „Odrowązianie” z Odrowąża, „Tatry” z Ratułowa, „Piekielnicanie” z Piekielnika, „Dzielanie” z Działu i zespół gospodarzy „Siumni” z Chochołowa.

Przegląd ten można nazwać międzynarodowym, ponieważ swoje umiejętności zaprezentowały także dzieci z sąsiedniej słowackiej Suchej Hory należące do zespołu „Goralcyk”.

Występom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, która wpłynęła pozytywnie na wspólną zabawę w Chochołowie, którą zakończył występ zespołu „Góral Power”.

Śpiywanie i Granie pod Chochołowiańskom Strzechom zorganizowane zostało zorganizowane przez Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu, Radę Sołecką Chochołowa, Oddział Związku Podhalan w Chochołowie i OSP Chochołów.