Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Eliminacje XL Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia - Florka dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z Gminy Czarny Dunajec

2015-11-28 do 2015-12-12 // Oglądano: 1319 // Wstecz
Eliminacje XL Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia - Florka dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z Gminy Czarny DunajecW piątek 11 grudnia 2015 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu odbędą się gminne eliminacje do finału XL Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Celem przeglądu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą regionu i pięknem gwary, uczczenie pamięci poety ze Stołowego - Andrzeja Skupnia - Florka i popularyzacja jego twórczości.

Finał Przeglądu odbędzie się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu w dniu 14.01.2016 r. (czwartek).

Uczestnicy oceniani będą za znajomość utworów pisanych gwarą, interpretację, strój reprezentowanego regionu, dostosowanie utworu do wieku uczestnika.

Przegląd przebiegał będzie w dwóch kategoriach: recytatorów i gawędziarzy

- W kategorii recytatorów obowiązuje wygłoszenie 2 utworów wybranych przez siebie poetów. W kategorii gawędziarzy uczestnik prezentuje tylko jeden utwór dowolnie wybranego autora. Uczestnik może występować tylko w jednej z ww. kategorii. Utwory należy dostosować tematycznie do wieku uczestników. Czas wygłaszania nie może przekraczać 10 minut. Uczestnika obowiązuje kompletny strój regionalny. Występować będą w czterech grupach wiekowych: kl. 0 – III, klasy IV – VI, gimnazjum, szkoły średnie. Do eliminacji gminnych szkoły podstawowe i gimnazja mogą zgłosić maksymalnie 5 uczestników natomiast szkoły średnie 4 uczestników. Uczestnik laureat nie może przedstawiać utworu prezentowanego przez siebie w poprzednich Przeglądach.

Karty zgłoszenia należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 grudnia 2015r. na adres: Centrum Kultury i Promocji, ul. Piłsudskiego 2a, 34-470 Czarny Dunajec lub mailem: ckip@ckip.org

Do finału w Białym Dunajcu kwalifikuje się po 2 najlepszych recytatorów i 2 gawędziarzy z każdej grupy wiekowej szkół podstawowych i gimnazjów oraz po trzech ze szkół ponad gimnazjalnych. Komisja oceniająca może dokonać zmian w ramach limitu miejsc (tylko w poszczególnych grupach wiekowych). Wyróżnieni uczestnicy otrzymają nagrody.

Pełny regulamin eliminacji oraz karty zgłoszeń znajdują się na stronie Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec -www.ckip.org.