Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Kolędnicy ze Szkoły Integracyjnej w Czerwiennem w Urzedzie Gminy Czarny Dunajec

2015-12-21 do 2016-01-04 // Oglądano: 2288 // Wstecz
Kolędnicy ze Szkoły Integracyjnej w Czerwiennem w Urzedzie Gminy Czarny DunajecUrząd Gminy w Czarnym Dunajcu odwiedzili niecodzienni kolędnicy. Uczniowie z grupy rewalidacyjnej, działającej w ramach Innowacji Pedagogicznej „Cząstki elementarne” w Katolickiej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Czerwiennem, w ramach zajęć wybrali się do Czarnego Dunajca, by złożyć życzenia i zaśpiewać kolędy przedstawicielom instytucji publicznych.

21 grudnia 2015 roku, czwórka niepełnosprawnych chłopców, pod opieką nauczycielek Agaty Duraj i Moniki Mąki, odwiedziła Urząd Gminy Czarny Dunajec. Kolędników przywitał Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, Skarbnik Gminy Stanisława Pilch i Sekretarz Gminy Michał Jarończyk. Wspólnie zaśpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem” i złożyli sobie życzenia. Dzieci wręczyły Wójtowi Józefowi Babiczowi własnoręcznie wykonaną bożonarodzeniową chatkę z piernika. Wójt życzył podopiecznym Szkoły Integracyjnej w Czerwiennem sukcesów w nauce i błogosławieństwa Bożego. 

Następnie uczniowie udali się na pocztę, by nadać kartkę świąteczną do chłopca z Madagaskaru, który został „adoptowany na odległość” przez szkołę w Czerwiennem.

Uczniowie odwiedzili także pracowników Gminnego Zespołu Oświatowego w Czarnym Dunajcu, prezesa Banku Spółdzielczego Kazimierza Jarończyka i nauczycieli Publicznego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Czarnym Dunajcu. Złożyli wszystkim życzenia i poczęstowali pierniczkami.

 Dzięki tej wycieczce podopieczni Szkoły Integracyjnej w Czerwiennem poznali najważniejsze instytucje Gminy Czarny Dunajec oraz ich przedstawicieli.