Szopki oceniała komisja artystyczna w składzie: Stanisława Pilch – regionalista, przedstawiciel Związku Podhalan w Chochołowie, Skarbnik Gminy Czarny Dunajec, Jan Zięder – twórca ludowy, rzeźbiarz, Monika Styrczula – artysta plastyk i Anna Trebunia –Wyrostek - religioznawca, grafik, regionalista, dyrektor Centrum Kultury i promocji Gminy Czarny Dunajec. Oceniając prace członkowie jury podziękowali dyrektorowi i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Chochołowie za zorganizowanie konkursu oraz za rozszerzenie go na powiat nowotarski, tatrzański i Słowacji (cieszy duża liczba uczestników ze strony Słowacji). Komisja jak co roku miała trudności z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wszystkie prace są bardzo pomysłowo, starannie wykonane. Szopki są bardzo różnorodne, wykonane z naturalnych materiałów. W większości szopek widać duży wkład pracy dzieci, a w szopkach rodzinnych całych rodzin.
Wyniki konkursu ogłoszone zostały 21 grudnia 2015 r. podczas spotkania wigilijnego w Szkole Podstawowej w Chochołowie. Nagrody zwycięzcom wręczyli: przedstawicielka jury Skarbnik Gminy Stanisława Pilch, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chochołowie Stanisław Chowaniec i Radna Powiatowa Maria Domagała.
Zanim przedstawiono zwycięzców, przed zebraną publicznością, wystąpiły: grupa jasełkowa z Chochołowa, zespół regionalny „Góralczyk” ze słowackiej Suchej Hory oraz William Janik z Dolnego Kubina razem ze swoim podopiecznym.
Natomiast po ogłoszeniu wyników wszyscy obecni złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Pobłogosławił go ks. Ján Marhefka, dziekan słowackiego dekanatu Trstena wraz z duchownymi z z Chochołowa - księżmi Stanisławem Sycem i Władysławem Kosem.
Wyniki Transgranicznego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych:
Kategoria klas 0-III:
Za udział:
- szopka nr 2 - Styrczula Agnieszka -
Ciche nr 3
- szopka nr 3 - Stękała Andrzej -
Ciche nr 3
- szopka nr 4 - Wyroba Kacper - SPSK
Czerwienne
- szopka nr 6 - Truty Maciej -
Pieniążkowice
- szopka nr 11 - Šikyňová
Tímea - Suchá Hora
- szopka nr 12 -
Garbiar Martin - Suchá
Hora
- szopka nr 14 -
Mateja Oliwia - Chochołów
Wyróżnienia:
- szopka nr 1 - Stopka Amelia -
Rokiciny
- szopka nr 7 - Ondriková Karin - Čimhová
- szopka nr 10 - Tokarz Przemysław -
Pieniążkowice
III miejsce:
- szopka nr 5 - Dzielska Karolina –
Dział
II miejsce:
- szopka nr 9 - Wetula Stanisław -
Chochołów
- szopka nr 13 - Šikyňová
Miriam - Suchá Hora
I
miejsce:
- szopka nr 8 – Tylecki Jan - Dział
Kategoria klas IV-VI:
Za udział:
- szopka nr 1 - Szczechowicz
Paweł - Chochołów
- szopka nr 2 - Kidoń Marcin - Czarny
Dunajec
- szopka nr 3 - Gryc Angelika -
Chochołów
- szopka nr 4 - Styrczula Oliwia -
Podczerwone
- szopka nr 5 - Pumr Jozef - Dolny
Kubín
- szopka nr 6 - Sarna Jan - Czarna Góra
- szopka nr 7 - Stękała Aleksandra -
Chochołów
- szopka nr 8 - Urbaś Magdalena -
Ciche nr 2
- szopka nr 10 - Karcz Karolina -
Podczerwone
- szopka nr 12 - Stuglik Marta - Czarny
Dunajec
Wyróżnienie:
- szopka nr 9 – Żegleń Anna –
Podczerwone
III miejsce:
- szopka nr 14 – Zych Tomasz –
Chochołów
II miejsce:
- szopka nr 11 – Hosaniak Martyna –
Podszkle
I miejsce:
- szopka nr 11 – Żegleń Dominika –
Rokiciny
Kategoria - gimnazjum:
Za udział:
- szopka nr 1 – Słodyczka Sylwia –
Ciche nr 1
- szopka nr 2 – Żegleń Bernadetta –
Rabka
Wyróżnienie:
- szopka nr 3 – Górz Jakub – Stare
Bystre
III miejsce:
- szopka nr 5 – Kocourek Robin,
Holubová L’ubica - Specialna Dolny Kubín
II miejsce:
- szopka nr 6 – Galica Bartłomiej
- Ciche nr 1
I miejsce:
- szopka nr 4 – Žemličková Zuzana
- Vitanová
Kategoria - szopki rodzinne:
Za udział:
- szopka nr 6 - Gober Mateusz, Polaczyk
Emil, Lenart Paweł, Jarząbek Jan, Pajerski Kacper, Galica Krystian
- Grupa rewalidacyjna Gimnazjum Integracyjne Czerwienne nr 2
- szopka nr 7 - Śprláková Andrea,
Śikyńova Beáta – Hladovka
- szopka nr 8 – Zając Damian, Zając
Klaudia - SPSK Stare Bystre nr 1
- szopka nr 9 – Šimalová Patrícia
- Suchá Hora
- szopka nr 11 – Bełova Kristinka,
Buśova Tańa - Hladovka
- szopka nr 12 – Domagała Oliwia -
SPSK Czerwienne nr 2
- szopka nr 13 – Miętus Martyna -
Ciche nr 1
- szopka nr14 – Janík Damiań -
Hladovka
- szopka nr 15 – Przedszkole
Samorządowe (6 os.) - Czarny Dunajec
- szopka nr 16 - Ziemianin Zuzanna -
Czerwienne nr 1
- szopka nr 17 - Barica Jakub, Baricová
Kristína - Vitanová
- szopka nr 19 - Obrochta Martyna,
Obrochta Daniel, Kiernia Dawid – SPSK Stare Bystre nr 2
- szopka nr 20 - Stachnik Amelia,
Stachnik Filip – Rokiciny
Wyróżnienia:
- szopka nr 2 – Piszczek Kacper -
Ratułów
- szopka 3 - Rzadkosz Cupak Piotr,
Fedro Kamil, Jarosz Szymon, Łacek Katarzyna, Kot Krzysztof,
Kowalczyk Łukasz - Grupa rewalidacyjna Gimnazjum Integracyjne
Czerwienne nr 2
- szopka nr 10 - Stoch Aneta, Stoch
Justyna, Stoch Andrzej - Gimnazjum Załuczne
- szopka nr 22 - Białoń Martyna –
Czarna Góra
III miejsce:
- szopka nr 4 - Momola Krystian, Momola
Karolina – Ratułów
- szopka nr 5 - Komperda Wiktoria,
Komperda Jan - SPSK Stare Bystre nr 2
II miejsce:
- szopka nr – 21 - Pyka Urszula, Pyka
Maria, Pyka Dominik - Rokiciny
- szopka nr 18 - Kania Jan, Kania
Katarzyna -
I miejsce:
- szopka nr 1 – Ciężczak Magdalena
– Podczerwone
Kategoria malarstwo na szkle klas I-III:
Wyróżnienia:
- szopka nr 1 – Banaś Roksana –
Ratułów
- szopka nr 2 – Śmietana Jan –
Ratułów
- szopka nr 4 - Jarkiewicz Zofia –
Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ
III miejsce:
- szopka nr 5 – Truty Faustyna -
Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ
II miejsce:
- szopka nr 6 – Mrożek Patrycja -
Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ
I miejsce:
- szopka nr 3 – Matyja Zuzanna -
Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ
Kategoria malarstwo na szkle klas IV-VI:
Za udział:
- szopka nr 6 – Łuszczek Nikolina -
Ciche nr 2
Wyróżnienie:
- szopka nr 3- Gubała Weronika –
SPSK Stare Bystre nr 1
- szopka nr 5 - Kościelak Dominika -
Podszkle
- szopka nr 7 - Wilczek Natalia- Ciche
nr 1
III miejsce:
- szopka nr 4 – Kojda Katarzyna –
Piekielnik
II miejsce:
- szopka nr 2 –
Maryniarczyk Justyna - Ratułów
I miejsce:
- szopka nr 1 - Styrczula Julia -
Ratułów
Kategoria malarstwo na szkle - gimnazjum:
Wyróżnienie:
- szopka nr3 - Kościelak Natalia -
Piekielnik
III miejsce:
- szopka nr 4 – Grela Angelika -
Piekielnik
II miejsce:
- szopka nr 2–Kwak Natalia - Ratułów
I miejsce:
- szopka nr 1 – Kwapniewska
Aleksandra - Ratułów