Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Pielgrzymka konna z Krakowa do Rzymu drogami Gminy Czarny Dunajec

2016-03-13 do 2016-03-27 // Oglądano: 2561 // Wstecz
Pielgrzymka konna z Krakowa do Rzymu drogami Gminy Czarny DunajecDrogami Gminy Czarny Dunajec przebiegał podhalański etap pielgrzymki konnej zorganizowanej w Roku Miłosierdzia przez Duszpasterstwo Środowisk Jeździeckich.

Pielgrzymka konna „Via della Misericordia” Drogą Miłosierdzia z Krakowa do Rzymu jest międzynarodową sztafetą z udziałem Polaków, Słowaków, Austriaków, Słoweńców i Włochów pod hasłem "Podróż Miłosierdzia poprzez Europę".

Podhalański etap pielgrzymki odbył się w niedzielę 13 marca. Po mszy św. odprawionej w Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej – Gaździny Podhala pielgrzymi przejechali na swoich koniach przez Ludźmierz, Rogoźnik oraz miejscowości Gminy Czarny Dunajec – Stare Bystre, Ciche, Chochołów. Wzięli w nim udział jeźdźcy z Podhala, miłośnicy koni - przedstawiciele Związku Podhalan, Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka w Bukowinie Tatrzańskiej i okolicznych stadnin. Ubrani w stroje góralskie, ze sztandarami i chorągwiami w ręku dojechali do Chochołowa, gdzie na placu przy kościele św. Jacka oficjalnie zakończono polski etap pielgrzymki. Następnie udali się na granicę, gdzie sztafetę przekazano przyjaciołom ze Słowacji.