Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

„Młodzież Zapobiega Pożarom” - gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

2016-03-30 do 2016-04-13 // Oglądano: 2721 // Wstecz
„Młodzież Zapobiega Pożarom” - gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej37 uczniów szkół z terenu Gminy Czarny Dunajec zmierzyło się w tegorocznych gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP), które odbyły się 30 marca 2016 r. w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Uczestnicy turnieju - uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum przystąpili do testu pisemnego, który oceniony został przez komisję w składzie kpt. Marek Zając Komenda Powiatowa PSP w Nowym Targu (przewodniczący), Lidia Rapacz – Pytel, dh Józef Leja - komendant gminny ZOSP RP Czarny Dunajec, Mariusz Garus – Urząd Gminy Czarny Dunajec.

Gminne eliminacje OTWP w Czarnym Dunajcu miały charakter testu pisemnego.

Wyniki:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe): 

1. Adam Kwak – Stare Bystre – 18 pkt. + 2,5 pkt. dogrywka
2. Damian Czyszczoń – Podszkle – 18 pkt. + 0,5 pkt. dogrywka
3. Karol Łowisz – Czerwienne – 17 pkt.

II grupa wiekowa (gimnazja): 
1. Dawid Federak – Piekielnik – 23 pkt.
2. Agata Wesołowska – Piekielnik – 22 pkt.
3. Justyna Podczerwińska – Podczerwone – 18 pkt. + 3 pkt. dogrywka
4. Tomasz Ratułowski – Ciche – 18 pkt. + 2 pkt. dogrywka
5. Sebastian Skorupa – Podczerwone – 18 pkt. + 1,5 pkt. dogrywka.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy - okolicznościowe statuetki strażackie i książkę – przewodnik po ścieżce rowerowej. Wręczyli je dh Józef Leja - komendant gminny ZOSP RP Czarny Dunajec i Mariusz Garus – przedstawiciel Urzędu Gminy Czarny Dunajec.

 Wyróżniona została także nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Podczerwonem Danuta Skorupa za wieloletni wkład w przygotowanie młodzieży.

Osoby, które zajęły 1 i 2 miejsca wywalczyły możliwość uczestnictwa w kolejnym etapie konkursu – powiatowym, który rozegrany zostanie w 7 kwietnia w Nowym Targu.

Nagrody ufundowane zostały przez Wójta Gminy Czarny Dunajec, dyrektora Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec oraz zarządy poszczególnych jednostek OSP.

Protokół do pobrania poniżej:


pdfProtokół OTWP 2016
Dodano: 2016-03-30 17:05:51Pobrano: 721 // 0.70 MB