Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Odznaczenia państwowe dla mieszkańców Gminy Czarny Dunajec

2016-09-03 do 2016-09-18 // Oglądano: 2617 // Wstecz
Odznaczenia państwowe dla mieszkańców Gminy Czarny DunajecPiątek, 2 września 2016 r. był wyjątkowym dniem w Gminie Czarny Dunajec. Urząd Gminy Czarny Dunajec odwiedził Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik, by uhonorować zasłużonych przedstawicieli Gminy za zasługi na rzecz społeczności lokalnej, za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej, za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków z pracy zawodowej.

Dokonał tego w obecności Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza, Przewodniczącego Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisława Gonciarczyka i pracowników Urzędu Gminy.

- Jest to ważne wydarzenie dla społeczności lokalnych, dlatego że jest to docenienie osób, które z tej społeczności pochodzą i które angażują się, pracują na rzecz innych. Wszystkie odznaczane osoby łączy jedno – chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi – mówił Wicewojewoda Piotr Ćwik. Serdecznie gratuluję państwu odznaczonym, życząc aby nie były to ostatnie odznaczenia. Życzę kolejnych, ale życzę też żeby zwieńczenie tego co Państwo robili do tej pory było sygnałem, takim asumptem do dalszego działania - mówił wicewojewoda tuż przed wręczeniem odznaczeń.

Odznaczenia państwowe dla osób zasłużonych w działalności społecznej i ochronie przeciwpożarowej oraz zasłużonych pracowników Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu przyznane zostały przez Prezydenta RP.

Za działalność na rzecz społeczności lokalnej Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Władysław Szuba. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał Tadeusz Krupa.

Za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej uhonorowano Jana Styrczulę – Srebrny Krzyż Zasługi oraz Stanisława Bielę Andrzeja Garczka i Wojciecha Maryniarczyka – Brązowy Krzyż Zasługi.

Prezydent RP przyznał także medale za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Medalem Złotym za Długoletnią Służbę uhonorowana została Józefa Rafacz. Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymała Maria Winnicka.