Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Odblaskowa szkoła w Podszklu - były działania, nadszedł czas na podsumowania

2016-10-25 do 2016-11-08 // Oglądano: 1111 // Wstecz
Odblaskowa szkoła w Podszklu - były działania, nadszedł czas na podsumowania24 października 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu odbyło się uroczyste podsumowanie „Odblaskowej Szkoły”.

Wzięli w niej udział przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Nowym Targu młodszy aspirant Dorota Garbacz oraz aspirant sztabowy Mariusz Ciesielski.

Placówka nasza po raz czwarty przystąpiła do VII edycji Małopolskiego Konkursu zorganizowanego przez wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy współudziale Kuratorium Oświaty w Krakowie. Zorganizowane i przeprowadzone akcje przedstawiliśmy w formie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez klasę VI. Akademię uświetniły występy naszych uczniów. Klasa V zaprezentowała piosenkę „Odblaskowi Podszklanie”, klasy II i III przedstawiły krótką scenkę pt. Przygoda Wacka” związaną z bezpieczną drogą do szkoły.

Nasi goście przeprowadzili pogadankę na temat roli odblasków w ruchu drogowym oraz zaprosili naszych malusińskich na skrzyżowanie, gdzie w sposób praktyczny podsumowali zasady poruszania się po drogach i przechodzenia na drugą stronę jezdni.

W ramach tegoż konkursu wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w elementy odblaskowe (breloczki, opaski samozaciskowe), a także w kamizelki odblaskowe.

Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz ludziom dobrej woli za pomoc i życzliwość podczas naszych konkursowych zmagań. Mamy nadzieję, iż poczynione przez nas działania przyniosą pożądane efekty i przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Halina Buczek-Biszczak
SP Podszkle