Celem gminnego konkursu jasełek i grup kolędniczych jest popularyzacja zwyczajów i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, jak również stworzenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego zespołów, kółek teatralnych działających przy szkołach, instytucjach, stowarzyszeniach, parafiach z terenu Gminy Czarny Dunajec.
Widowiska jasełkowe były prezentowane w języku literackim lub gwarowym. Uczestników oceniała komisja w składzie: Maria Garbaruk – przewodnicząca, Mateusz Papierz i Stanisław Bukowski – członkowie.
Wyniki:
Grupy Jasełkowe – klasy 0-III:
1. Grupa Jasełkowa „Jagódki” z
Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu
1. Grupa Jasełkowa „Gwiazdeczki” z
Przedszkola w Piekielniku
2. Grupa Jasełkowa „Ananasy z 3
klasy” z Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Ratułowie
3. Grupa Jasełkowa „Rumcajsy” ze
Szkoły Podstawowej Nr 2 w Cichem
Wyróżnienie: „Biedronki” z
Przedszkola SPSK w Czerwiennem Górnem
Grupy Jasełkowe - (klasy IV-VI:
1. Grupa Teatralna „Trzynastka” ze
Szkoły Podstawowej w Odrowążu
2. Grupa Jasełkowa „Trans-akcja”
ze Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem
3. Grupa Jasełkowa „Rududu” ze
Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu
Wyróżnienie:
Grupa Jasełkowa „Zryw” ze Szkoły
Podstawowej w Pieniążkowicach
Grupa Jasełkowa „Siumni” z
Chochołowa
Grupa Jasełkowa „Dzielanie” z
Działu
Grupa Jasełkowa ze Szkoły
Podstawowej w Podczerwonem
Grupy Jasełkowe - Gimnazja:
1. Grupa Jasełkowa „Bez Nazwy” z
Gimnazjum w Załucznem
2. Grupa Jasełkowa „Shema” z
Gimnazjum Integracyjnego SPSK w Czerwiennem
3. Grupa Jasełkowa „Giganci” z
Gimnazjum Nr 1 w Cichem
Wyróżnienie:
Grupa Jasełkowa „Na Rozdrożu” z
Gimnazjum SPSK w Starem Bystrem
Grupy Kolędnicze:
1. Grupa kolędnicza „ Krzesany” ze
Związku Podhalan w Cichem
2. Grupa kolędnicza „Fedory” ze
Związku Podhalan w Czerwiennem
3. Grupa kolędnicza „Skałka” ze
Szkoły Podstawowej SPSK Nr 2 w Starem Bystrem
Wyróżnienie Specjalne: Grupa
kolędnicza „ Cząstki elementarne” z SPSK w Czerwiennem
Wyróżnienia indywidualne za grę
aktorską:
- Kinga Czyrnek z zespołu „Trzynastka”
z Odrowąża za rolę aniołka
- Dominika Bielańska z SP w
Podczerwonem za rolę aniołka
Wyróżnienie Specjalne dla instruktorów z zespołu „Trzynastka” z Odrowąża: Urszuli Palarczyk, Marii Stoch i Stanisławy Peregrym.
Fot.CKiP