Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

171 rocznica Powstania Chochołowskiego

2017-02-07 do 2017-02-22 // Oglądano: 1558 // Wstecz
171 rocznica Powstania ChochołowskiegoGmina Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Parafia Chochołów, Rada Sołecka w Chochołowie, Szkoła Podstawowa w Chochołowie, Związek Podhalan w Chochołowie, OSP Chochołów oraz Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem serdecznie zapraszają na uroczyste obchody 171 rocznicy Powstania Chochołowskiego, które odbędą się w środę 22 lutego 2017 r. w Chochołowie.

Uroczystość rozpocznie się od mszy świętej w kościele pw. św. Jacka w Chochołowie o godz. 10.00. Po nabożeństwie na placu przed kościołem przy Pomniku Powstańców Chochołowskich oddany zostanie hołd Powstańcom poprzez złożenie wieńców.

Dalsza część uroczystości odbędzie się w miejscowej Szkole Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich, gdzie będą miały miejsca oficjalne wystąpienia zaproszonych gości i program artystyczny w wykonaniu uczniów z Chochołowa.

Tradycyjnie wraz z uroczystościami upamiętniającymi Powstańców Chochołowskich organizowane są imprezy towarzyszące.

W piątek 24 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej w Chochołowie przeprowadzony zostanie Konkurs Recytatorski Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego. Rozpoczęcie o godz. 10.00


W niedzielę 26 lutego 2017 r. na trasach biegowych w Chochołowie obok budynku Powiatowego Centrum Kultury odbędą się zawody narciarstwa biegowego.