Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

XIII Memoriał Zdzisława Duraja - Gminny Turniej Piłki Siatkowej – Mix Gimnazjum

2017-03-30 do 2017-04-13 // Oglądano: 1554 // Wstecz
XIII Memoriał Zdzisława Duraja - Gminny Turniej Piłki Siatkowej – Mix GimnazjumDrużyny z Załucznego, Piekielnika i Czarnego Dunajca stanęły na podium Gminnego Turnieju Piłki Siatkowej – Mix Gimnazjum rozgrywanego w ramach XIII Memoriału im. Zdzisława Duraja, wieloletniego dyrektora i nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Podczerwonem.

Turniej rozegrany został 30 marca 2017 r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Podczerwonem.

W rozgrywkach zorganizowanych przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Szkołę Podstawową w Podczerwonem, UKS „Krokus” Podczerwone oraz grono przyjaciół śp. Zdzisława Duraja udział wzięło 6 drużyn mieszanych z terenu Gminy Czarny Dunajec. Mecze rozegrane zostały w 2 grupach.

Wyniki końcowe:
1. Załuczne
2. Piekielnik
3. Czarny Dunajec
4. Ciche JPII 
5. SPSK Czerwienne
5. SPSK Stare Bystre

Dyplomy, nagrody i puchary wręczone zostały przez żonę Zdzisława Duraja – Teresę Duraj oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Podczerwonem – Ewę Vermessy – Gruber.

Zdzisław Duraj (ur. 1945 – zm. 2004) – wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Podczerwonem, nauczyciel wychowania fizycznego. Był pasjonatem sportu, zwłaszcza narciarstwa biegowego i piłki siatkowej. Szkolił młodzież oraz organizował liczne turnieje i zawody. Był organizatorem pierwszej na Podhalu Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Podczerwonem (lata 90 – te). Był człowiekiem zaangażowanym w pracę z uczniami. Dokończył budowę szkoły i sali gimnastycznej w Podczerwonem. Uczestniczył w życiu społeczności lokalnej. Był m.in. członkiem Rady Gminy, Rady Sołeckiej i jednym z założycieli oddziału Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka.