2017-04-11 do 2017-04-25 // Oglądano: 1756 // WsteczJak co roku, początkiem kwietnia, na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbył się popularny „Bajkluś”. To już 20 Gminne Prezentacje Form Teatralnych Zespołów Szkolnych, podczas których swoje spektakle przedstawiają uczniowie szkół z terenu Gminy Czarny Dunajec.
Gminne prezentacje mają na celu
stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego
zespołów, kółek teatralnych działających w szkołach
podstawowych i gimnazjach Gminy Czarny Dunajec oraz popularyzację
upowszechniania kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży.
W tym roku przed komisją, której
przewodniczyła Maria Garbaruk wystąpiły 12 zespołów. W skład
jury weszli także Anna Trebunia – Wyrostek i Marcin Kudasik.
Przedszkola:
II nagroda – Zespół
Teatralny „Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w
Czarnym Dunajcu (sztuka pt: Szewczyk Dratewka)
Wyróżnienie
za grę aktorską:
- Piotr Ramski - za rolę „Szewczyka
Dratewki” („Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w
Czarnym Dunajcu )
Klasy I – III:
I nagroda – Zespół
Teatralny „Wesoła Gromadka” ze Szkoły Podstawowej w
Odrowążu (sztuka pt: Calineczka)}
II nagroda – Zespół
Teatralny „Ananasy z II klasy” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym
Dunajcu (sztuka pt: Zielony Kapturek)
III nagroda – Zespół
Teatralny ,,Krokusiki” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu (sztuka
pt: Czerwony Kapturek szuka księcia)
III nagroda – Zespół
Teatralny „Fantazja” z SPSK Nr 1 w Starem Bystrem (sztuka pt: W
świecie baśni Andersena)
Klasy IV – VI:
I nagroda – Zespół
Teatralny „Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu
(sztuka pt: Przygody Pchły Szachrajki)
I nagroda – Zespół
Teatralny „Trans-akcja” z KSP SPSK Czerwienne (sztuka pt:
Owieczka)
II nagroda – Zespół Teatralny ,,Krokusy” ze
Szkoły Podstawowej w Podszklu (sztuka pt: Idealnie
niedoskonali)
III nagroda – Zespół Teatralny
,,Rududu” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu (sztuka
pt: Owieczka)
Wyróżnienie:
- Zespół Teatralny ,,Zryw” ze
Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach (sztuka pt: Zaklęta Góra)
-
Zespół Teatralny ,,Skałka” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 SPSK w
Starem Bystrem (sztuka pt: Babka i jej ciynskie
reklamówki)
Wyróznienie za grę aktorską:
- Piotr Floryn -
za rolę „Motyla” - zespół „Trans-akcja” z KSP SPSK
Czerwienne Nr 2
- Kinga Czyrnek - za rolę „Pchły”
(zespół „Trzynastka” z Odrowąża)
- Kinga Żegleń -
za rolę „Babki” – (zespół „Skałka” z SP Nr 2 SPSK w
Starem Bystrem )
- Maja Starostka - za rolę „Wąż”
(zespół „Rududu” z SP w Czarnym Dunajcu )
Klasy Gimnazjalne:
I nagroda
– Zespół Teatralny "Shema” z Gimnazjum Integracyjnego
SPSK w Czerwiennem (sztuka pt:Róża)
Wyróżnienie za grę
aktorską: Piotr Lipień - za rolę „Oskara” (zespół
"Shema” z Gimnazjum SPSK w Czerwiennem)
Jury po obejrzeniu sztuk
teatralnych pragnie zwrócić uwagę na bardzo wysoki poziom
artystyczny i podziękować opiekunom za ich olbrzymie zaangażowanie
w przygotowanie przedstawień, scenografii , kostiumów oraz
wspaniałą i ważną pracę z młodymi aktorami. Dziękujemy za
dostarczenie nam wspaniałych wrażeń.
Zwycięzcom pierwszych
miejsc chcącym zaprezentować się podczas powiatowych eliminacji do
Małopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK,
Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec pokryje koszty
transportu.