Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

„Z sercem na dłoni”

2017-05-11 do 2017-05-25 // Oglądano: 1766 // Wstecz
„Z sercem na dłoni”Dofinansowanie Warsztatów Terapii Zajęciowych w Czerwiennem, a dokładnie zbiórka na windę było głównym celem Balu Charytatywnego „Z sercem na dłoni” organizowanego po raz ósmy przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół działające przy szkołach katolickich SPSK w Czerwiennem.

Bal odbył się 6 maja 2017 r. w Rogoźniku w sali bankietowej „Pod Skałką”. Rozpoczęła go msza św. odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli. Modlono się w intencji członków i podopiecznych stowarzyszenia.

W programie balu przewidziano wiele atrakcji, w tym licytację przedmiotów podarowanych przez sponsorów. Wszystkim uczestnikom przyświecał szczytny cel – pomoc podopiecznym Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół.

Po obiedzie młodzież ze Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Czerwiennem zaprezentowała spektakl "Odmieniona Baba". Humorystyczny występ wzbudził aplauz zebranej publiczności.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna do białego rana przy muzyce zespołu "Max z Bukowiny" Tatrzańskiej.

Wśród gości obecna była Maria Chodkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie, do którego należą szkoły katolickie w Czerwiennem, Starem Bystrem i Czarnym Dunajcu. Obecny był także Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, dyrektorzy szkół z terenu gminy Czarny Dunajec, nauczyciele szkół SPSK, członkowie stowarzyszenia – rodzice osób niepełnosprawnych i inni zaproszeni goście.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół działa przy szkołach Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem. Propaguje ideę integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem organizując olimpiady sportowe, pielgrzymki integracyjne, turnusy rehabilitacyjne, wspólne mikołajki i wiele innych. Stowarzyszenie bierze udział w konkursach i szkoleniach na terenie powiatu nowotarskiego i całej Polski. Organizuje sympozja naukowe dotyczące integracji, bierze czynny udział we wszelakich projektach dotyczących tematyki osób niepełnosprawnych. Ściśle współpracuje z wolontariatem działającym przy szkole SPSK w Czerwiennem.

W ostatnich latach stowarzyszenie sfinansowało zakup wózków inwalidzkich dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Czarny Dunajec. Ufundowało także wyposażenie sal sensorycznej i rehabilitacyjnej mieszczących się w szkole SPSK w Czerwiennem, z której korzystają dzieci niepełnosprawne w trakcie rehabilitacji, a dzieci sprawne w czasie zajęć korekcyjnych.

Stowarzyszenie pomogło dofinansować rehabilitację swoich podopiecznych. Wspiera finansowo również chore dzieci spoza terenu gminy Czarny Dunajec.

Cele SONIRIP:

- grupowanie ludzi dobrej woli działających na rzecz zdrowia i szczęścia dzieci niepełnosprawnych,
- tworzenie grup wsparcia i poradnictwa dla rodziców dzieci niepełnosprawnych,
- popularyzowanie wśród społeczności wiedzy o potrzebach i możliwościach dzieci niepełnosprawnych,
- inicjowanie i popieranie działań na rzecz dzieci niepełnosprawnych,
- organizowanie akcji charytatywnych.