Tegoroczne podsumowanie, podczas którego wręczono nagrody za najlepsze osiągnięcia w nauce i sporcie, odbyło się na hali gimnastycznej ZSPiG w Czarnym Dunajcu. Poprzedziła je uroczysta msza święta w kościele parafialnym pw. Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu.
Wśród gości obecni
byli Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisław
Gonciarczyk, Przewodniczący Komisji Oświaty Jan Tylka oraz
dyrektorzy szkół i przedszkoli działających na terenie Gminy
Czarny Dunajec. Spotkanie prowadziła Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Anna Słodyczka.
Za najwyższe wyniki w
nauce - średnia ocen powyżej 5,5 w szkołach podstawowych
nagrodzonych zostało osiągnęło 21 uczniów: Wiktoria Wajda, Maja
Starostka, Patrycja Grzech, Zuzanna Skoczeń, Julia Mazanek, Karolina
Belicka, Aleksandra Pondel, Natalia Bolek, Karolina Grela (ZSPiG w
Czarnym Dunajcu), Wioletta Jędraszczak, Amelia Wesołowska, (SP
Podszkle), Ewa Łowisz (ZSPiG nr 2 Ciche), Rafał Jarończyk Jan
Kania, Krzysztof Sroka (SP Podczerwone), Natalia Czop, Agnieszka
Tomasik (ZSPiG Piekielnik), Magdalena Staszel, Rita Tylka (ZSPiG
Ratułów), Oliwia Knapczyk, Adrian Migacz (ZSPiG nr 1
Ciche).
Najwyższe wyniki w nauce – średnia ocen powyżej
5,2 w gimnazjach - osiągnęło 38 uczniów: Justyna Stafira, Edyta
Wesołowska, Gabriela Szlachta, Maria Kąś, Patrycja Świętek,
Oliwia Barnaś, Natalia Maciasz, Barbara Naciasta, Karolina Kotlarz,
Klaudia Opyd (ZSPiG Piekielnik), Athina Wieczorek, Natalia Rafacz,
Aleksandra Kwapniewska, Jan Baran, Emilia Szczurek (ZSPiG Ratułów),
Anna Możdżeń, Justyna Stoch, Michał Dusza, Kinga Łabuda
(Gimnazjum w Załucznem), Patrycja Bandyk, Natalia Mrowca (Gimnazjum
SPSK Czerwienne), Justyna Kwak, Kamila Ochmańska, Marta Stuglik,
Julia Starostka, Anna Skupień, Anna Pilch, Karolina Kula, Maria
Chlebek, Izabela Michalik, Justyna Podczerwińska, Katarzyna Sanek,
Klaudia Skoczeń (ZSPiG Czarny Dunajec), Natalia Rafacz, Małgorzata
Leja (ZSPiG nr 1 Ciche), Emilia Sroka, Kinga Maryniarczyk (Gimnazjum
SPSK w Starem Bystrem), Dorota Gal (Gimnazjum w Załucznem).
Najwyższy wynik z egzaminów zewnętrznych w Gimnazjach uzyskało 10 uczniów: Barbara Naciasta (ZSPiG Piekielnik), Tymoteusz Bilski (Gimnazjum w Załucznem), Ernest Kolbrecki, Izabela Michalik (ZSPiG Czarny Dunajec), Paulina Zarycka (Gimnazjum SPSK Czerwinne), Aleksandra Kwapniewska (ZSPiG Ratułów), Małgorzata Leja (ZSPiG nr 1 Ciche), Agata Staszel (ZSPiG nr 2 Ciche), Krzysztof Bryja, Emilia Sroka (Gimnazjum SPSK Stare Bystre).
Najwyższy przyrost wiedzy wynikający z EWD uzyskała trójka uczniów: Kamil Krzyśko (ZSPiG Ratułów), Andrzej Styrczula (Gimnazjum SPSK Stare Bystre), Kamil Barnowski (ZSPiG Czarny Dunajec).
Szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych miało 26 uczniów: Maciej Czapla, Karolina Grela, Patrycja Grzech (ZSPiG Czarny Dunajec), Karolina Kotlarz, Edyta Wesołowska (ZSPiG Piekielnik), Mikołaj Molek (SP nr 1 Czerwienne), Natalia Rafacz (ZSPiG Raułów), Anna Gal, Marcin Lenart, Karol Bilski, Maciej Molek (SP Odrowąż), Emilia Sroka (Gimnazjum SPSK Stare Bystre), Mieszko Winiarski (SP Chochołów), Anna Pilch (ZSPiG Czarny Dunajec), Natalia Mrowca, Patrycja Bandyk, Katarzyna Kajdy, Maciej Gał (Gimnazjum SPSK Czerwienne), Stanisława Stoch, Anna Szymusiak, Jan Bielański, Karolina Gawron, Seweryn Piekielnicki (ZSPiG Piekielnik), Jan Ligas(SP SPSK Stare Bystre), Przemysław Tokarz (SP Pieniążkowice), Angelina Barnaś (SP SPSK Czerwienne).
Za szczególne
osiągnięcia sportowe drużynowe wyróżniono szkoły:
- Szkoła
Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Pieniążkowicach - 10
uczniów (Krystian Truty, Radosław Mastela, Paweł Gawron, Łukasz
Hajnos, Oskar Luberda, Jakub Wesołowski, Adrian Brenkus, Kacper
Dzielski, Gabriel Zienkiewicz, Hubert Mastela) - VI miejsce w
wojewódzkich Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini
Siatkówce Chłopców i I miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzyska
Młodzieży Szkolnej
- Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum
im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ratułowie - 7 uczniów (Dawid
Molek, Szymon Szczurek, Patrycja Karczmarczyk, Justyna Maryniarczyk,
Joe Kozub, Przemysław Lipień, Damian Pabin) - I miejsce
Ogólnopolskie Współzawodnictwo Sportowe Szkół Tischnerowskich
-
Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w
Cichem - 4
uczniów (Paulina Kaczmarczyk, Karolina Stękała, Karolina Kramarz,
Joanna Zawadzka) - III miejsce Gimnazjada Wojewódzka w Lekkoatletyce
w sztafecie 4 x 100m
- Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr
1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem - 10 uczniów (Anastazja
Wesołowska, Julia Wesołowska, Amelia Liszka, Natalia Galica, Oliwia
Knapczyk, Joanna Leja, Anna Łuszczek, Natalia Nowak, Patrycja
Czyszczoń, Emilia Bednarz) - III miejsce Finał Małopolskich
Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych
-
Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów
Westerplatte w Cichem - 12 uczniów (Amelia Liszka, Julia Wesołowska,
Amelia Kwiatkowska, Aleksandra Haberny, Gabriela Truchan, Natalia
Obyrtacz, Patrycja Czyszczoń, Emilia Bednarz, Natalia Galica, Marta
Kułach, Katarzyna Stanek, Joanna Leja) - I miejsce Finał w
Wojewódzkich Drużynowych Biegach Przełajowych
- Zespół Szkół
Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem - 6
uczniów (Amelia Kwiatkowska, Aleksandra Haberny, Gabriela Truchan,
Natalia Obyrtacz, Marta Kułach, Katarzyna Stanek) - II miejsce
Wojewódzki Finał w Czwórboju L-A dziewcząt
- Zespół Szkół
Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem - 10
uczniów (Karolina Stękała, Monika Łacek, Karolina Kramarz, Joanna
Zawadzka, Kamila Stopka, Paulina Jarząbek, Sara Ratułowska, Agata
Staszel, Paulina Jarząbek, Dominika Szymusiak) - VI m-ce Małopolska
Gimnazjada Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Za szczególne osiągnięcia sportowe indywidualne wyróżniono 45 uczniów: Julia Zatłoka (SP nr 1 Czerwienne), Marcin Groński, Damian Zając, Filip Kula, Gubała Patryk, Adrian Stopka, Kamil Długopolski, Adrian Łowicki, Jakub Stopka (Gimnazjum SPSK Stare Bystre), Natalia Nowak, Amelia Liszka, Patrycja Czyszczoń, Dominik Paniak, 14. Sebastian Bzdyk, Monika Piszczek, Natalia Miśkowiec, Dominika Mulica (Gimnazjum nr 2 Ciche), Mieszko Winiarski, Daniel Szczurek, Krzysztof Skorusa, Karina Skorusa (SP Chochołów), Kamil Barnowski, Łukasz Gąsienica, Maciej Jarończyk, Angelika Gryc, Patrycja Stanek, Jan Guńka, Adrianna Styrczula, Szymon Tylka, Agnieszka Tylka (ZSPiG Czarny Dunajec), Rafał Rafacz, Piotr Floryn, Alicja Jarosz, Edyta Jarząbek, Klemens Staszel, Anna Strączek, Grzegorz Rafacz, Patrycja Borowicz, Bartłomiej Brzuchacz, Michał Ligęza, Walenty Łowisz (SP SPSK Czerwienne), Bartłomiej Jarończyk (SP Podczerwone), Izaak Ziółko, Natalia Lenart (ZSPiG Piekielnik), Sebastian Walkosz (Gimnazjum SPSK Czerwienne)
Za szczególne
osiągnięcia artystyczne grupowe wyróżniono:
- Grupa
Śpiewacza z Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. ks. prof.
Józefa Tischnera w Ratułowie (6 uczennic - Rita Tylka, Julia
Styrczula, Małgorzata Franos, Karolina Krzysiak, Julia Ptaś,
Martyna Kluj) - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni
Religijnej „Majówka Papieska”
- Duet „Skałka” z
Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 Stowarzyszenia
Przyjaciół
Szkół Katolickich im. Św. Jana Pawła II w Starem
Bystrem (2
uczennice - Patrycja Molek, Kinga Żegleń) - III miejsce w
Ogólnopolskich Przesłuchaniach Konkursowych XXIII Festiwalu
Papieskiego w Białym Dunajcu
- Grupa Teatralna „SKAŁKA” z
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Stowarzyszenia Przyjaciół
Szkół Katolickich im. Św. Jana Pawła II w Starem Bystrem (15
uczniów) - I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Konkursowych
XXIII Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu i II miejsce w VIII
Przeglądzie Teatrów Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół
Katolickich w Częstochowie
- Zespół Teatralny „Trzynastka”
ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Odrowążu (19
uczniów) - I Nagroda w wojewódzkim XXXII Festiwalu Teatrów Dzieci
i Młodzieży „Bajdurek”, nominacja do nagrody wojewódzkiej XXXV
Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych w Krakowie,
-
Zespół „Serdocki” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w
Podszklu (20 uczniów) - II miejsce Grupy Śpiewaczej w
Ogólnopolskich Przesłuchaniach Konkursowych XXIII Festiwalu
Papieskiego Białym Dunajcu
- Uczniowie klasy IV-VI (35 osób) ze
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu - IX miejsce w VII
Edycji Małopolskiego Konkursu promującego bezpieczeństwo uczniów
na drodze „ODBLASKOWA SZKOŁA” w Krakowie
- Grupa 20 uczniów z
Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w
Cichem - II miejsce w X edycji małopolskiego projektu „Mieć
Wyobraźnię Miłosierdzia” przygotowującego uczniów gimnazjów i
szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym
-
Grupa Teatralna z Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół
Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w
Starem Bystrem (20 uczniów) - II miejsce w VIII Przeglądzie Teatrów
Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w
Częstochowie
- Grupa 3 uczennic z Katolickiego Gimnazjum
Integracyjnego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im.
Jana Pawła II w Czerwiennem (Julia Zarycka, Julia Lasak, Justyna
Staszel) - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim
„Archiwum wspomnień”
- Grupa śpiewacza „KLEOS” - 4
uczniów z Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego Stowarzyszenia
Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Czerwiennem
(Paulina Zarycka, Ewelina Zarycka, Dariusz Gał, Karol Łowisz) - I
miejsce w Muzycznym Konkursie XXIII Festiwalu Papieskiego w Białym
Dunajcu
- Grupa Teatralna „Shema” - 17 uczniów z
Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego Stowarzyszenia Przyjaciół
Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Czerwiennem (Patrycja
Bandyk, Natalia Mrowca, Damian Miśkowiec, Katarzyna Lasak, Łukasz
Miśkowiec, Maksym Nowak, Dominika Pyra, Ewelina Zarycka, Bożena
Mozdyniewicz, Sebastian Walkosz, Hubert Pańszczyk, Piotr Lipień,
Maciej Piszczór, Karol Łowisz, Agnieszka Carolea, Julia Zarycka,
Kamil Topór) - I miejsce w Konkursie XXIII Festiwalu Papieskiego w
Białym Dunajcu, II miejsce w Ogólnopolskim VIII Przeglądzie
Teatrów Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w
Częstochowie
- Grupa 7 uczniów z Katolickiego Gimnazjum
Integracyjnego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im.
Jana Pawła II w Czerwiennem (Joanna Gwiżdż, Łukasz Kowalczyk,
Szymon Jarosz, Paweł Lenart, Agata Rączka, Piotr Rzadkosz-Cupak,
Katarzyna Kajdy) - II miejsce w Konkursie Plastycznym „Żonkilowy
kapelusz Jej Królewskiej Mości” zorganizowany przez TPCh
„Hospicjum im. św. Łazarza” pod patronatem honorowym Ambasady
Brytyjskiej
- Grupa Teatralna „Trans-akcja” - 15 uczniów z
Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czerwiennem (Jan Bednarz,
Weronika Pępkowska, Victoria Rutkowski, Aneta Barnaś, Anna Galica,
Patrycja Kordeczka, Gabriela Mazurska, Piotr Floryn, Monika Floryn,
Jakub Staszel, Karolina Łowisz, Jakub Łowisz, Małgorzata Jarosz,
Mariola Borowicz, Rafał Rafacz) - I miejsce w Ogólnopolskim VIII
Przeglądzie Teatrów Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół
Katolickich w Częstochowie, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie
XXIII Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu
- Grupa Teatralna
„Cząstki elementarne” - 14 uczniów z Katolickiej Szkoły
Podstawowej SPSK z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała
Wyszyńskiego w Czerwiennem (Arkadiusz Żądlak, Kacper Stopiak,
Natalia Jarosz, Kacper Pajerski, Krystian Galica, Jan Jarząbek, Anna
Stoch, Jakub Lupa, Karolina Łowisz, Andżelika Łowas,
Barbara Brenkus, Kamil Fedro, Mateusz Gober, Emil
Polaczyk) - III miejsce w II Małopolskim Przeglądzie Artystycznym
„Motywacje 2016” w Krakowie
- Grupa Teatralna „Cząstki
elementarne” - 7 uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK z
Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w
Czerwiennem (Jan Jarząbek, Natalia Jarosz, Kacper Pajerski, Krystian
Galica, Emil Polaczyk, Kamil Fedro, Mateusz Gober) - wyróżnienie w
Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym za pomysłowość wykonania
oprawy albumu w II edycji konkursu fotograficznego „Uroki naszej
okolicy”
- Zespół Teatralny „ BEZ NAZWY” - 21 uczniów z
Gimnazjum w Załucznem (Monika Fitak, Ewelina Figura, Tymoteusz
Bilski, Marcin Gal, Kinga Łabuda, Magdalena Król, Szymon Bilski,
Kinga Dzielska, Justyna Stoch, Małgorzata Szymusiak, Paulina
Kucharska, Justyna Lenart, Anna Szymusiak, Bogusław Sulka, Jakub
Pęksa, Maciej Wojtarowicz, Marcin Dusza, Wioletta Szymusiak, Natalia
Krużel, Dominika Kęsek, Karolina Brenkus) - II miejsce w
Wojewódzkim Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych, II miejsce na
Ogólnopolskich Przesłuchaniach Konkursowych XXIII Festiwalu
Papieskiego, GRAND PRIX w kategorii TEATR Ogólnopolski XII Festiwal
Twórczości Chrześcijańskiej
- Zespół Teatralny „KROKUSY”
kl. IV i VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu
(24 uczniów) - wyróżnienie w kategorii TEATR w XII Ogólnopolskim
Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej
- Zespół Teatralny
„KROKUSY” kl. V ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w
Podszklu (11 uczniów) - finalista w XXXII Przeglądzie Teatrów
Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, III nagroda w XXV Małopolskich
Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych
Za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i artystyczne indywidualne nagrodzono 58 uczniów: Zuzanna Ziemianin, Bartłomiej Pańczyk (SP nr 1 Czerwienne), Julia Styrczula, Justyna Maryniarczyk, Szymon Majek, Jakub Żegleń, Wiktoria Banaś, Natalia Kwak, Aleksandra Kwapniewska, Emilia Szczurek, Athina Wieczorek, Natalia Rafacz (ZSPiG Ratułów), Adam Fryźlewicz, Kinga Czyrnek (SP Odrowąż), Katarzyna Hosaniak, Emilia Jagódka, Ewelina Naciasta, Julia Marszałek, Martyna Hosaniak, Michał Wacławiak, Gabriela Wacławiak, Wioletta Jędraszczak (SP Podszkle), Krystian Mrugała (ZSPiG nr 2 Ciche), Natalia Rafacz, Emilia Dąbrowska, Szymon Wyrostek, Julia Kowalczyk, Konrad Durleta, Natalia Wilczek (ZSPiG nr 1 Ciche), Konrad Strama (Gimnazjum SPSK Stare Bystre), Małgorzata Styrczula (SP Chochołów), Maja Starostka (ZSPiG Czarny Dunajec), Paulina Zarycka, Natalia Mrowca, Julia Zarycka, Agnieszka Carolea, Barbara Brenkus, Andżelika Łowas, Patrycja Bandyk, Maciej Piszczór, Katarzyna Kajdy, Karolina Łowisz (Gimnazjum SPSK Czerwienne), Bartłomiej Chowaniec, Kacper (SP SPSK Czerwienne), Małgorzata Szymusiak, Aneta Zając, Emilia Gal, Katarzyna Lenart, Justyna Stoch, Monika Fitak, Ewelina Figura, Justyna Stoch, Dorota Gal, Wioletta Szymusiak, Kinga Łabuda, Stanisława Stoch, (Gimnazjum Załuczne), Dominika Bielańska (SP Podczerwone), Weronika Basisty (ZSPiG Piekielnik).
Dyplom za nienaganną postawę z zachowania, kulturę osobistą i zaangażowanie w życie społeczne szkoły wyróżniono 13 uczniów szkół podstawowych i 8 uczniów gimnazjów:Dominik Zatłoka (SP nr 1 Czerwienne), Marta Gał (SP SPSK Czerwienne), Kinga Boblak (SP SPSK nr 2 Stare Bystre), Maja Starostka (ZSPiG Czarny Dunajec), Julia Putlak (SP Podszkle), Karolina Baran (SP nr 1 SPSK Stare Bystre), Ewa Łowisz (ZSPiG nr 2 Ciche), Natalia Wilczek (ZSPiG nr 1 Ciche), Katarzyna Leja (SP Podczerwone), Natalia Kąś (ZSPiG Piekielnik), Martyna Łabuda (SP Pieniążkowice), Bartłomiej Zięba (ZSPiG Ratułów), Mieszko Winiarski (SP Chochołów), Kamila Szczerba (ZSPiG Piekielnik), Justyna Stoch (Gimnazjum w Załucznem), Monika Gruszka (ZSPiG Czarny Dunajec), Bożena Mozdyniewicz (Gimnazjum SPSK Czerwienne), Łukasz Bednarz (ZSPiG Ratułów), Kamil Basiorka (ZSPiG nr 1 Ciche), Monika Basiorka (ZSPiG nr 2 Ciche), Krzysztof Bryja (Gimnazjum SPSK Stare Bystre).