Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Umowa na budowę skoczni w Chochołowie podpisana

2017-09-15 do 2017-09-29 // Oglądano: 1819 // Wstecz
Umowa na budowę skoczni w Chochołowie podpisanaDo końca września 2018 r. w Chochołowie ma powstać kompleks sportowy, w skład którego wejdą 2 skocznie HS16 i HS30 wraz z bazą towarzyszącą.

Inwestycję pn. „Budowa skoczni narciarskich HS16 i HS 30 w Chochołowie” finansowaną w ramach: „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zrealizuje Przedsiębiorstwo Kamieniarskie „WOLSKI” z Kluszkowiec. Firma ta złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu zorganizowanym przez Urząd Gminy Czarny Dunajec.

Umowa podpisana została 15 września 2017 r. przez Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza i właściciela Przedsiębiorstwa Kamieniarskiego „WOLSKI” Kazimierza Wolskiego.

Obiekt ma służyć najmłodszym adeptom skoków narciarskich nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Na skoczniach w Chochołowie będą mogli ćwiczyć dosłownie wszyscy. Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji, jednej z najnowocześniejszej w Europie wzrośnie zainteresowanie tą wspaniałą dyscypliną sportową, że dzięki niej znajdziemy następców mistrzów tj. Adama Małysza czy Kamila Stocha – mówi Józef Babicz – Wójt Gminy Czarny Dunajec.

Z kolei Kazimierz Wolski podkreśla, że kompleks ten będzie „perełką”, nowoczesnym budynkiem w skali Europy.

Inwestycja obejmuje zarówno budowę skoczni narciarskich, jak i zagospodarowanie terenu, wykonanie dróg dojazdowych, placów postojowych i zabezpieczenia terenu osuwiska. Konstrukcja skoczni będzie wykonana z materiałów pozwalających na wieloletnie użytkowanie obiektu przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych (zastosowanie stali z powłoką antykorozyjną). Projekt skoczni został optymalnie przygotowany do posiadanej powierzchni nieruchomości pod inwestycje, gdzie zaprojektowano między innymi zjazd, który jednocześnie pełni funkcje dachu pomieszczeń technicznych, gospodarczych, socjalnych, biurowych itd. zlokalizowanych pod nim.

Wartość inwestycji pn. „Budowa skoczni narciarskich HS16 i HS 30 w Chochołowie” to 5 996 250,00 zł brutto. Koszty kwalifikowane to 4 875 000,00 zł. Kwota dofinansowania w ramach rozwoju infrastruktury sportowej o znaczeniu strategicznym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w wysokości 50% kosztów kwalifikowalnych wyniesie 2 437 500,00 zł. Koszt całkowity Gminy związany z realizacją zadania wyniesie: 2 437 500,00 zł.

Fot. Piotr Duraj