Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Szkoła Podstawowa w Starem Bystrem znowu odblaskowa

2017-10-29 do 2017-11-12 // Oglądano: 1063 // Wstecz
Szkoła Podstawowa w Starem Bystrem znowu odblaskowa„Szkoła Podstawowa znowu odblaskowa!” - takie hasło przyświecało w dniu 23 października 2017 roku uczniom i nauczycielom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Starem Bystrem.

Szkoła ta, po raz drugi przystąpiła do VIII edycji – akcji „Odblaskowa Szkoła” promującej wśród dzieci znajomość ruchu drogowego konieczność noszenia elementów odblaskowych, a tym samym kształtowanie nawyków niezbędnych dla bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Tym razem uczniowie i opiekunowie przy asyście funkcjonariuszy Powiatowej Policji w Nowym Targu zorganizowali przemarsz przez rynek miasta Nowy Targ, aby uświadamiać uczestników ruchu drogowego, jak ważna jest konieczność noszenia odblasków. Wszyscy uczestnicy pochodu ubrani byli w kamizelki odblaskowe i widoczne elementy, ufundowane przez firmy ubezpieczeniowe i rodziców.

Dodatkowym atutem były kolorowe transparenty i hasła dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie przygotowali je sami podczas zajęć pozalekcyjnych.

Pomimo ponurej, jesiennej pogody – rynek nowotarski w tym dniu tętnił życiem - przez godzinę słychać było teksty przyśpiewek, rymowanek i piosenek wygłaszanych przez uczniów. Każdy przechodzień otrzymywał własnoręcznie wykonany przez najmłodsze dzieci - element odblaskowy.

Akcja cieszyła się wielki powodzeniem, a mijający nas ludzie byli pod wrażeniem tak licznej, bo aż 140 osobowej grupy.

Zwieńczeniem akcji była pogadanka policji na temat bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły oraz przypomnienie o odpowiednim zachowaniu się w stosunku do samych siebie jak i obcych.

Cała akcja służyła poprawie bezpieczeństwa dzieci. - Mamy nadzieję, że będzie wspaniałym sprawdzianem umiejętności i wiedzy – dla naszych podopiecznych. Zachęcamy ponownie wszystkich „Błyśnijcie Odblaskami” - mówią organizatorzy.

- Hasła opracowane przez naszych uczniów podczas zajęć z wychowawca niech będą dla wszystkich drogowskazem bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym - „Chcesz być trendy i na czasie- nie zapomnij o odblaskach nawetna wypasie”, „Nie rób łaski – noś odblaski”, „Każdy odblask, który świeci ratuje w nocy – nie tylko dzieci”, „Nic nikomu się nie stanie, gdy z odblaskiem ma ubranie” - mówią nauczycielki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Starem Bystrem.

Fot. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 SPSK w Starem Bystrem