Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Strażacka wigilia z prezentami

2017-12-22 do 2018-01-05 // Oglądano: 1396 // Wstecz
Strażacka wigilia z prezentamiTradycyjnie tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia spotkali się przedstawiciele Zarządu Gminnego ZOSP RP w Czarnym Dunajcu, przedstawiciele jednostek OSP z terenu Gminy Czarny Dunajec, Władz Gminy Czarny Dunajec i Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, by podsumować rok i złożyć sobie świąteczno – noworoczne życzenia.
Podczas spotkania, które odbyło się 19 grudnia 2017 r. na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, strażacy otrzymali prezenty w postaci zestawów ratownictwa medycznego.

Na spotkaniu obecne były władze samorządowe, które reprezentowali Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisław Gonciarczyk, Sekretarz Michał Jarończyk, Skarbnik Stanisława Pilch, Pełnomocnik Wójta Mariusz Garus i Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec Anna Trebunia - Wyrostek oraz przedstawiciele strażackich władz - powiatowych i gminnych w osobach Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu . bryg. mgr inż. Mariusza Łaciaka oraz Komendanta Gminnego ZOSP RP w Czarnym Dunajcu – Karola Krzysiaka i Prezesa Gminnego ZOSP RP w Czarnym Dunajcu Jana Styrczuli. Obecny był także ks. Krzysztof Kocot, Proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Czarnym Dunajcu, a zarazem Kapelan Gminny Strażaków, który poprowadził modlitwę i poświęcił nowe zestawy ratownicze. Wszyscy połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Zestawy ratownicze dofinansowane zostały przez Ministerstwo Sprawiedliwości z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (program I Priorytet IIIB).

Sprzęt przekazany został przedstawicielom jednostek OSP przez Skarbnik Gminy Stanisławę Pilch, Przewodniczącego Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisława Gonciarczyka, Sekretarza Michała Jarończyka, Pełnomocnika Wójta Mariusza Garusa i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu . bryg. mgr inż. Mariusza Łaciaka.

Władze gminy dziękują Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze za zorganizowanie programu. Dziękują też Posłowi Edwardowi Siarce, Prezesowi Zarządu Oddziału Województwa Małopolskiego ZOSP RP za wsparcie i koordynację programu.

- Sprzęt ten przyczyni się do skuteczniejszych działań strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Czarny Dunajec. Zależy nam na bezpieczeństwie mieszkańców, dlatego dbamy, by służby te były na jak największym poziomie. Nowoczesny sprzęt sprawia i stałe szkolenia sprawiają, że druhowie z gminy są prawdziwymi profesjonalistami. Korzystając z okazji, dziękuję im za całoroczną działalność i w związku z nadchodzącym okresem świąteczno – noworocznym życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pomyślności w nowym roku – mówi Józef Babicz, Wójt Gminy Czarny Dunajec.