Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Szkolenie z zakresu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej

2017-12-22 do 2018-01-05 // Oglądano: 1250 // Wstecz
Szkolenie z zakresu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnejUrząd Gminy Czarny Dunajec dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Świadczą o tym organizowane szkolenia, podczas których poruszana jest tematyka bezpieczeństwa i zagrożeń.

23 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Chochołowie odbyło się szkolenie z zakresu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej, w którym udział wzięli pracownicy Urzędu Gminy Czarny Dunajec wchodzący w skład Sztabu Zarządzania Kryzysowego, dyrektorzy i wyznaczeni nauczyciele szkół, a także strażacy z OSP Pieniążkowice i OSP Chochołów. Obecni byli także przedstawiciele sąsiedniej gminy Kościelisko.

Zadania Obrony Cywilnej oraz przedstawienie pojęć ewakuacji na podstawie zadań realizowanych przez Dyrektora Szkoły omówił Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chochołowie Stanisław Chowaniec.

Prowadzący spotkanie Mariusz Garus omówił stopnie alarmowe oraz zadania realizowane w określonych stopniach.

Obecni na szkoleniu funkcjonariusze policji omówili temat reagowania na zagrożenia o charakterze terrorystycznym.

- Dziękuję za przeprowadzenie tego jakże ważnego szkolenia. To bardzo ważne, by pracownicy Urzędu Gminy i dyrektorzy poszczególnych szkół znali bieżące procedury postępowania w sytuacji kryzysowej. Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców, uczniów i nauczycieli szkół oraz pracowników instytucji i firm działających na terenie Gminy – mówi Józef Babicz, Wójt Gminy Czarny Dunajec.