W konkursie udział
wzięły grupy kolędnicze i grupy jasełkowe, zgłoszone przez
oddziały Związku Podhalan i szkoły z terenu Gminy Czarny Dunajec.
Występy podczas XX
Gminnego Konkursu Jasełek i Grup Kolędniczych oceniała komisja w
składzie: Maria Garbaruk - przewodnicząca - Maria Garbaruk,
Czesława Sobczyk i Stanisław Bukowski - członkowie komisji.
Jury po obejrzeniu 17 widowisk jasełkowych i kolędniczych z gminy Czarny Dunajec ocenia bardzo wysoko poziom tegorocznego przeglądu, szczególnie w kategorii III i IV.
Komisja składa serdeczne podziękowania instruktorom, animatorom i opiekunom zespołów za wkład włożony w przygotowanie scenariuszy, adaptacji, kostiumów i scenografii oraz bezcenną pracę z dziećmi, która przybliża im świat teatru.
- Wyrażamy nadzieję, że Przegląd Jasełkowy dzięki zaangażowaniu Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec będzie kontynuowany w przyszłych latach i będzie motywacją do rozwoju umiejętności aktorskich dzieci i młodzieży – mówią członkowie jury.
Grupy kolędnicze:
I m. – „Krzesany” z Cichego
(Związek Podhalan)
II m. – „Siumni” z Chochołowa
(Związek Podhalan)
Wyróżnienie: „Śleboda” z
Podczerwonego (Związek Podhalan)
Grupy jasełkowe:
Kat. I (Przedszkola):
I
m. – „Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym
Dunajcu
II
m. – „Słoneczka” z Przedszkola w Piekielniku
Wyróżnienie:Grupa z Przedszkola SPSK im. Jana Pawła II w Czerwiennem
Kat. II (kl. I-III):
II
m. – „Rumcajsy” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im JP II w Cichem
Wyróżnienie:
„Promyki” ze Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach
Wyróżnienie:„Aniołki” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu
Kat. III (kl.
IV-VI):
I
m. - „Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu
I m. - „Krokusy”
ze Szkoły Podstawowej w Podszklu
II
m. – „Transakcja” ze Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem
III
m. - „Skałka” z PSP
Nr 2 im. Św. Jana Pawła II SPSK w Starem Bystrem
Wyróżnienie:
„Fantazja” z PSP Nr 1 SPSK im. Św. Andrzeja Boboli w
Starem Bystrem
Kat.
IV (kl.
7 szkoły podstawowej + gimnazjum i liceum):
I
m. – „Bez Nazwy” ze Szkoły Podstawowej w Załucznem
II m. – „Shema”
z Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w
Czerwiennem
Wyróżnienia indywidualne za
grę aktorską:
- Lena
Podczerwińska z zespołu „Wesoła
Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu,
- Kinga Czyrnek z zespołu „Bez
Nazwy” z Załucznego za rolę aniołka,
- Kazimierz Michniak z zespołu
„Siumni” z Chochołowa za rolę Heroda,
- Antonina Mateja z zespołu
„Trzynastka” z Odrowąża za rolę aniołka,
- Klaudia Król z zespołu
„Krokusy” z Podszkla za rolę Lucyfera,
- Piotr Lipieńz zespołu „Shema” z Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami
Integracyjnymi SPSK w Czerwiennem za rolę agenta diabła