Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Zagraj w curling pod Tatrami

2018-03-06 do 2018-03-31 // Oglądano: 1145 // Wstecz
Zagraj w curling pod TatramiOglądałeś curling podczas zakończonych niedawno igrzysk olimpijskich? Teraz sam możesz spróbować gry! W świat curlingu wszystkich zainteresowanych wprowadzi Krakowski Klub Curlingowy, który już po raz trzeci zaprasza do Czarnego Dunajca.

W czasie „Curlingu pod Tatrami” będzie można zmierzyć się z wypuszczaniem granitowego kamienia i szczotkowaniem lodu, zaznać emocji sportowych i dobrze się bawić.

 

W dniach 9-25 marca na lodowisku Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu odbędą się:

  • zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych (mieszkańców, turystów, w tym osób poruszających się na wózkach), podczas których każdy będzie mógł spróbować gry pod okiem wykwalifikowanych instruktorów,
  • treningi dla uczniów lokalnych szkół,
  • festyn rodzinny
  • dwa towarzyskie turnieje sportowe, w których uczestniczyć będą drużyny z Polski oraz zagraniczne, a wszyscy chętni będą mogli obejrzeć na żywo zawody i kibicować startującym w nich drużynom
  • obóz sportowy - otwarty także dla osób, które jeszcze nigdy nie grały w curling i dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tym sportem.

 

- W programie nie zabraknie atrakcji dla każdego bo też gry w curling spróbować może każdy! Piękno tego sportu daje jednakowe szanse dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom, kobietom i mężczyznom, osobom pełnosprawnym i poruszającym się na wózkach – mówi Krzysztof Kawecki, z organizującego wydarzenie Krakowskiego Klubu Curlingowego -Zapraszamy mieszkańców Podhala i turystów, osoby prywatne i organizacje, amatorów i doświadczonych curlerów.

 

ZAJĘCIA OTWARTE

Czekamy na Ciebie, Twoich przyjaciół i rodzinę:

  • codziennie od 11 marca do 17 marca oraz wdniach 21 i25 marca ogodzinie 17:00
  • 20 marca zapraszamy natomiast na godzinę 16:00.

Wszystkie zajęcia trwają dwie godziny, nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy tylko przyjść. Bilety wcenie 9 zł (bilet normalny) i6 zł (bilet ulgowy) nabyć będzie można bezpośrednio przed zajęciami. Wniedziele wstęp jest bezpłatny!

FESTYN RODZINNY

Jeśli poznawanie curlingu chciałbyś połączyć zdodatkowymi atrakcjami przyjdź 18 marca pomiędzy 10:00 a 14:00 na wyjątkowy, curlingowy Festyn Rodzinny. Na lodowisku instruktorzy nauczą cię zagrywać kamienie, będziesz mógł wedle uznania skupić się na nauce gry, rozegrać konkursy rzutów lub też uczestniczyć wmini rozgrywkach. Poza lodem natomiast opowiemy Ci ozasadach gry, ciekawostkach dotyczących curlingu, obejrzysz sprzęt, dowiesz się kim jest Ice Mastericzym różni się curlingowy lód od tego na ślizgawkach. Amoże znajdziesz coś dla siebie na kiermaszu drobiazgów (curlingowych inie tylko)? Przekonaj się sam! Wstęp jest bezpłatny, będziemy jednak wdzięczni za dobrowolne wsparcie, które przeznaczymy na podobne działania promujące curling.

 

Więcej informacji o Curlingu pod Tatrami i szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie: curlingpodtatrami.pl

 

Curling pod Tatrami to jedyne wydarzenie curlingowe w regionie zakrojone na tak szeroką skalę. Organizowane jest przez Krakowski Klub Curlingowy przy współpracy z Gminą Czarny Dunajec i Polską Federacją Klubów Curlingowych. Partnerami Wydarzenia są: Karczma „Na Rogu”, AND Computers oraz F.H.P. Janas. Partnerem Wydarzenia oraz Patronem Toru są Chochołowskie Termy. Patronatem medialnym wydarzenie objęli natomiast: Radio Kraków, Tygodnik Podhalański, 24tp.pl, Internetowy Serwis Informacyjny Góral Info.