Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Justyna Podczerwińska w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

2018-05-11 do 2018-05-25 // Oglądano: 1562 // Wstecz
Justyna Podczerwińska w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”Justyna Podczerwińska reprezentująca Ochotniczą Straż Pożarną w Podczerwonem, Szkołę Podstawową i Gminę Czarny Dunajec była jedną z finalistek etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbył się 28 kwietnia 2018 r. Zajęła wysokie 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej – szkół ponadgimnazjalnych.

Młoda druhna z Podczerwonego wzięła udział w konkursie w Wieliczce, dzięki zajęciu 2 miejsca w powiatowych eliminacjach, które przeprowadzone zostały przez Państwową Straż Pożarną w Nowym Targu w dniu 6 kwietnia 2018 r.

Justynę przygotowała Danuta Skorupa, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Podczerwonem, która także należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Podczerwonem.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.