Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Polsko-słowacki rajd rowerowy

2018-06-20 do 2018-07-04 // Oglądano: 1552 // Wstecz
Polsko-słowacki rajd rowerowyBlisko 60 uczniów ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami i opiekunami uczestniczyło w poniedziałek 18 czerwca w polsko-słowackim rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Gminę Czarny Dunajec w ramach projektu pt. „Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Malownicza trasa prowadziła zrealizowaną przez Gminę Czarny Dunajec w ramach transgranicznego projektu ścieżką rowerową na odcinku Dutkówka – Zoki, od granicy gmin Czarny Dunajec i Poronin do Szkoły Podstawowej nr 1 w Cichem. Jest to kolejny z odcinków ścieżek rowerowych wybudowanych i oznakowanych przez Gminę Czarny Dunajec w ramach rozbudowy Szlaku wokół Tatr. Uczestnicy rajdu mogli więc poznać nowe szlaki rowerowe oraz walory kulturowe i krajobrazowe Gminy Czarny Dunajec.

 

W podziwianiu rozległych tatrzańskich widoków i wspaniałych podhalańskich krajobrazów nie przeszkadzały nawet chmury. Pogoda okazała się łaskawa dla młodych rowerzystów i oszczędziła im deszczu. Na dzielnych rowerzystów czekały przygotowane przez Gminę Czarny Dunajec niespodzianki – wszyscy otrzymali kaski rowerowe, odblaskowe kamizelki, elementy odblaskowe, lampki i inne upominki. Wspaniała radosna atmosfera i zapał sportowy towarzyszyły uczestnikom podczas rajdu i po jego zakończeniu. Na mecie wszyscy dzielili się wrażeniami i zapowiedzieli, że wrócą na te trasy i na Szlak wokół Tatr z rodzinami, bo turystyka rowerowa i korzystanie z rowerów jako środka transportu np. w drodze do szkoły stają się coraz bardziej popularne.

Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom ze szkół podstawowych za zaangażowanie i zorganizowanie grup uczniów, którzy wzięli udział w rajdzie. Dziękujemy młodym rowerzystom za ich radosne i pełne zapału uczestnictwo w rajdzie. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas i do zobaczenia na ścieżkach rowerowych Szlaku wokół Tatr!

Rajd rowerowy został zorganizowany przez Gminę Czarny Dunajec w ramach projektu pt. „Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020