Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki wizytował budowę skoczni narciarskich w Chochołowie

2018-09-07 do 2018-09-21 // Oglądano: 2121 // Wstecz
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki wizytował budowę skoczni narciarskich w ChochołowieTrwa budowa kompleksu skoczni narciarskich w Chochołowie. Już niebawem młodzi mieszkańcy Gminy Czarny Dunajec będą mogli skakać na tym obiekcie.

Kompleks skoczni narciarskich w Chochołowie jest jedną z inwestycji wspieranych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W związku z tym, w czwartek 6 września 2018 r. plac budowy odwiedził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera. Zapoznał się z postępami prac. Towarzyszyli mu przedstawiciele Urzędu Gminy Czarny Dunajec - Sekretarz Michał Jarończyk i Naczelnik Referatu Budownictwa Antoni Chlebek, a także przedstawiciel Klubu Sportowego Chochołów Józef Zborowski.

W Chochołowie powstają dwie skocznie narciarskie HS16 i HS30 wraz z zapleczem niezbędnym do treningów.

Wykonawcą inwestycji pn. „Budowa skoczni narciarskich HS16 i HS 30 w Chochołowie” finansowaną w ramach: „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jest Przedsiębiorstwo Kamieniarskie „WOLSKI” z Kluszkowiec.

Jak podkreśla Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, obiekt ma służyć najmłodszym adeptom skoków narciarskich nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Na skoczniach w Chochołowie będą mogli ćwiczyć dosłownie wszyscy. - Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji, jednej z najnowocześniejszej w Europie wzrośnie zainteresowanie tą wspaniałą dyscypliną sportową, że dzięki niej znajdziemy następców mistrzów tj. Adama Małysza czy Kamila Stocha - mówi Józef Babicz.

Inwestycja obejmuje zarówno budowę skoczni narciarskich, jak i zagospodarowanie terenu, wykonanie dróg dojazdowych, placów postojowych i zabezpieczenia terenu osuwiska. Konstrukcja skoczni wykonana została z materiałów pozwalających na wieloletnie użytkowanie obiektu przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych (zastosowanie stali z powłoką antykorozyjną). Projekt skoczni został optymalnie przygotowany do posiadanej powierzchni nieruchomości pod inwestycje, gdzie zaprojektowano między innymi zjazd, który jednocześnie pełni funkcje dachu pomieszczeń technicznych, gospodarczych, socjalnych, biurowych itd. zlokalizowanych pod nim.