Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

"Śleboda" kolędowała w Koniówce

2019-02-01 do 2019-02-15 // Oglądano: 1316 // Wstecz
"Śleboda" kolędowała w KoniówceW OSP Koniówka w niedzielę 27 stycznia wystąpił zespół "Śleboda" działający przy Związku Podhalan Podczerwone - Koniówka.

Spotkanie rozpoczęło się od jasełek, które zakończyły okres wspólnego kolędowania. A ten był dla zespołu bardzo udany. Góralskie jasełka w wykonaniu "Ślebody" zostały wysoko ocenione przez jury XXI Gminnego Konkursu Jasełek i Grup Kolędniczych w Czarnym Dunajcu. Mali artyści zajęli I miejsce, a dodatkowo Piotr Turski otrzymał wyróżnienie indywidualne za grę aktorską. Kolejnym sukcesem było zwycięstwo podczas III Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Beskidzka Bitwa na Kolędy" w Bystrej Śląskiej. Dzieci z Podczerwonego i Koniówki zdobyły tam także nagrodę Grand Prix - publiczności.

Sukcesów "Ślebodzie" pogratulował wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski. - Osiągnęliście naprawdę wielki sukces i za to należą wam się serdeczne gratulacje. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że wspólnie z waszymi instruktorami i rodzicami wpisujecie się w niezwykle piękną inicjatywę, czyli kultywowanie tradycji folkloru podhalańskiego - podkreślał włodarz gminy.

Oprócz niego świąteczny program artystyczny oglądali także radna Zofia Kierkowska i  radny Tomasz Turski (mający w zespole troje dzieci). Obecny był także sołtys Koniówki Jan Sroka.

Sukcesy zespołu przedstawiła prezes oddziału Związku Podhalan Podczerwone - Koniówka Halina Strama. W Koniówce zagrała kapela w szerokim składzie - Janusz Zięba, Krzysztof Długopolski, Dawid Motor-Grelok, Daniel Ciężczak, Łukasz Michniak, Seweryn Piekielnicki i Dawid Śmiech. Podczas pozostałych występów zespołowi towarzyszyli Andrzej Podczerwiński, Józef Gruszka, Joanna Kowal i Adam Solarczyk.