Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Projekt „Bezpieczny – Szczęśliwy Senior” wystartował

2019-02-28 do 2019-03-14 // Oglądano: 742 // Wstecz
Seniorzy z Gminy Czarny Dunajec od lutego do lipca 2019 roku będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych spotkaniach z dietetykiem, kardiologiem, prawnikiem, ratownikiem medycznym oraz przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej i Ratownictwa Medycznego w ramach projektu socjalnego Bezpieczny – Szczęśliwy Senior.

26 lutego 2019 roku w Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec cykl spotkań dla seniorów zainaugurował Wójt Gminy Czarny Dunajec Pan Marcin Ratułowski, który po przywitaniu zachęcił seniorów do udziału w projekcie.

Pierwszymi prelegentami byli przedstawiciele służb, czyli Pan Jacek Chrzanowski z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu oraz Pan Rafał Rubiś, przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Dunajcu. Na spotkaniu omówiono bardzo istotne w przypadku seniorów kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wskazano, jak unikać sytuacji niebezpiecznych i zagrożeń związanych z zaczadzeniem czy pożarem. Przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozdali wszystkim elementy odblaskowe, które pomogą seniorom być lepiej widocznymi na drodze. Spotkanie zakończyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego SPSK w Czarnym Dunajcu krótkim występem artystycznym.

Kolejne spotkanie, 8 marca 2019 roku, będzie poświęcone kwestiom prawnym związanym z prawem spadkowym i darowiznami, a prelegentem będzie Wójt Gminy Czarny Dunajec Pan Marcin Ratułowski.

Dziękujemy Seniorom za liczny udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne.

 

 

Więcej informacji ze spotkania na stronie telewizji regionalnej: http://tvpodhale.info/tv/wydarzenia/Bezpieczny_senior_to_szczesliwy_senior_-20167-1.html