Czarny Dunajec, 12.04.2019 r.
Sprawozdanie
z wykonania Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi
działającymi na terenie gminy Czarny Dunajec
za rok 2018.
Organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego są ważnym ogniwem działalności społecznej. Aktywne organizacje pozarządowe są partnerem w realizowaniu zadań publicznych, pobudzają aktywność i zaangażowanie mieszkańców w życie gminy. Powierzanie organizacjom pozarządowym zadań społecznych zwiększa efektywność i skuteczność ich realizacji.
W roku 2018 przyjęto następujące priorytetowe zadania publiczne:
Zadania z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego:
1)krzewienie kultury i umiłowania do własnych tradycji poprzez prowadzenie zespołów regionalnych, nauki śpiewu i tańca góralskiego, gry na instrumentach ludowych, promocję regionu poprzez prezentacje folkloru na imprezach gminnych i poza gminnych oraz prowadzenie orkiestry dętej.
2)organizowanie imprez kulturalnych dla mieszkańców Gminy Czarny Dunajec,
3)organizacja imprez patriotycznych i przedsięwzięć z zakresu dziedzictwa narodowego,
4)uczestniczenie w lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach kulturalnych,
oraz w zakresie kultury fizycznej i sportu pod nazwą: „Upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i sportu”
Przekazane środki finansowe z dotacji, określone w Umowie, zleceniobiorcy (t.j. organizacje pozarządowe) byli zobowiązani wykorzystać do dnia 31 grudnia 2018r. Kwotę dotacji niewykorzystaną w terminie zwrócono na rachunek Urzędu Gminy.
Realizacja powyższych zadań publicznych była zlecona, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie albo zgodnie z art. 28 ustawy o sporcie.
Zadania zostały określone szczegółowo w ofertach i wnioskach złożonych przez Zleceniobiorców zuwzględnieniem aktualizacji harmonogramów i kosztorysów będących załącznikami do umów.
Organizacje pozarządowe zobowiązały się do wykorzystania przekazanej dotacji zgodnie z celem, na jaki ją uzyskały i na warunkach określonych umowami.
Zleceniobiorcy byli zobowiązani zachować procentowy udział dotacji w całkowitych kosztach zadania publicznego oraz byli zobowiązani do prowadzenia wyodrębnionej dokumentacji finansowo-księgowej i ewidencji księgowej zadania publicznego, zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości w sposób umożliwiający identyfikację poszczególnych operacji księgowych.
Jeżeli dany koszt finansowany z dotacji wykazany w sprawozdaniu z realizacji zadania publicznego nie był równy z kosztem określonym w odpowiedniej pozycji kosztorysu, to uznaje się go za zgodny z kosztorysem wtedy, gdy nie nastąpiło jego zwiększenie owięcej niż 30 %.
Zleceniobiorcy zobowiązali się do nie zbywania związanych z realizacją zadania rzeczy zakupionych za środki pochodzące z dotacji przez okres 5 lat od dnia dokonania ich zakupu.
SPOSÓB OCENY REALIZACJI PROGRAMU
1.Organizacje pozarządowe w trakcie realizacji programu mogły składać wnioski dotyczące sposobu realizacji programu.
Nie został złożony ani jeden wniosek dotyczący uwag na temat sposobu realizacji programu.
2.Miernikami
efektywności realizacji programu w danym roku są informacje dotyczące
w szczególności:
1) liczby ogłoszonych konkursów; - ogłoszono 2 konkursy:
- Konkurs nr 1/2018 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Gminy Czarny Dunajec w 2018 r. w zakresie kultury pod nazwą: „Upowszechnianie i rozwój kultury, sztuki, ochrona tradycji i dziedzictwa narodowego”,
- Konkurs nr 2/2018 na wykonywanie zadańpublicznych związanych z realizacją zadań Gminy Czarny Dunajec w 2018 r. w zakresie kultury fizycznej i sportu pod nazwą: „Upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i sportu”
2) liczby ofert, które wpłynęły w ramach konkursów;
Wpłynęło 17 ofert na Konkurs nr 1/2018 oraz 21 wniosków na Konkurs nr 2/2018.
3) liczby umów zawartych na realizację zadań publicznych w ramach otwartych konkursów ofert;
Podpisano łącznie 38 umów na realizację zadań publicznych związanych z realizacją zadańGminy Czarny Dunajec w 2018 r. w zakresie kultury pod nazwą:„Upowszechnianie i rozwój kultury, sztuki, ochrona tradycji i dziedzictwa narodowego” oraz zadań w zakresie kultury fizycznej i sportu pod nazwą:„Upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i sportu”
4) wysokości środków finansowych przeznaczonych z budżetu gminy na realizację zadań publicznych
Gmina współpracując z organizacjami w ramach uchwalonego programu na rok 2018 przeznaczyła środki finansowe w wysokości 520.000,00 zł (pięćset dwadzieścia tysięcy zł), a w tym: na realizację zadań w zakresie kultury – 240.000,00 zł, na realizację zadań w zakresie sportu – 280.000,00 zł)
Cz. I
Konkurs nr 1/2018 na wykonywanie zadańpublicznych związanych z realizacjązadań Gminy Czarny Dunajec w 2018 r. w zakresie kultury pod nazwą: „Upowszechnianie i rozwój kultury, sztuki, ochrona tradycji i dziedzictwa narodowego”,
Zarządzeniem Nr 7/2018 Wójta Gminy Czarny Dunajec z dnia9 stycznia 2018r. został ogłoszony otwarty konkurs nr 1/2018 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Gminy Czarny Dunajec w 2018r. w zakresie kultury pod nazwą: „Upowszechnianie i rozwój kultury, sztuki, ochrona tradycji i dziedzictwa narodowego”,
Do konkursu przystąpiły następujące organizacje pozarządowe, którym zostały przyznane dotacje w wysokości:
1. ODDZIAŁ ZP W CZERWIENNEM – 12.000,00 zł
2. OSP CZARNY DUNAJEC – 29.500,00 zł
3. ODDZIAŁ ZP W PIENIĄŻKOWICACH – 14.000,00 zł
4. ODDZIAŁ ZP W CICHEM – 16.500,00 zł
5. ODDZIAŁ ZP WCHOCHOŁOWIE - 14.000,00 zł
6. ZP ODDZIAŁ GÓRALI ORAWSKICH W PODSZKLU – 16.500,00 zł
7. ODDZIAŁ ZP W PIEKIELNIKU – 15.000,00zł
8. ODDZIAŁ ZP W ODROWAŻU – 14.000,00zł
9. ODDZIAŁ ZP W RATUŁOWIE – 16.500,00 zł
10. ODDZIAŁ ZP W STAREM BYSTREM –15.000,00 zł
11. ODDZIAŁ ZP W MIĘTUSTWIE – 16.000,00zł
12. ODDZIAŁ ZP W ZAŁUCZNEM – 13.000,00 zł
13. ODDZIAŁ ZP WE WRÓBLÓWCE – 8.000,00 zł
14. ZP ODDZIAŁ GÓRALI PODHALAŃSKICH W CZARNYM DUNAJCU –
11.000,00zł
15. ODDZIAŁ ZP W PODCZERWONEM – KONIÓWCE – 12.500,00 zł
16. ODDZIAŁ ZP W DZIALE - 10.000,00 zł
17. STOWARZYSZENIE MIŁOSNIKÓW KULTURY Zbójecko Familia – 6.500,00 zł
Całość wydatków poniesionych na wykonanie zadania „Upowszechnianie i rozwój kultury, sztuki, ochrona tradycji i dziedzictwa narodowego”, w 2018r. przedstawia poniższa tabela:
l.p. |
ORGANIZACJA POZARZĄDOWA |
DOTACJA PRZYZNANA Z BUDŻETU GMINY |
Wydatki |
Kwota zwrócona do budżetu gminy |
||
Z DOTACJI |
ŚR. WŁASNE |
WKŁAD OSOBOWY |
||||
1 |
O ZP CICHE
|
16500,00 |
16500,00 |
307,00 |
2500,00 |
0,00 |
2 |
O ZP CHOCHOŁÓW
|
14000,00 |
14000,00 |
273,49 |
2500,00 |
0,00 |
3 |
O ZP MIĘTUSTWO
|
16000,00 |
16000,00 |
1125,03 |
5740,00 |
0,00 |
4 |
O ZP RATUŁÓW
|
16500,00 |
16500,00 |
56,88 |
2000,00 |
0,00 |
5 |
O ZP ODROWĄŻ
|
14000,00 |
14000,00 |
0,00 |
2500,00 |
0,00 |
6 |
O ZP STARE BYSTRE
|
15000,00 |
15000,00 |
20,00 |
2000,00 |
0,00 |
7 |
O ZP WRÓBLÓWKA
|
8000,00 |
8000,00 |
0,00 |
2500,00 |
0,00 |
8 |
O ZP CZARNY DUNAJEC
|
11000,00 |
11000,00 |
0,00 |
4000,00 |
0,00 |
9 |
O ZP CZERWIENNE
|
12000,00 |
12000,00 |
0,00 |
5000,00 |
0,00 |
10 |
O ZP PODSZKLE
|
16500,00 |
16500,00 |
200,00 |
3000,00 |
0,00 |
11 |
O ZP PIENIĄŻKOWICE
|
14000,00 |
14000,00 |
33,00 |
2500,00 |
0,00 |
12 |
O ZP ZAŁUCZNE
|
13000,00 |
13000,00 |
0,00 |
2500,00 |
0,00 |
13 |
O ZP DZIAŁ |
10000,00 |
10000,00 |
0,00 |
2000,00 |
0,00 |
14 |
O ZP PIEKIELNIK
|
15000,00 |
15000,00 |
0,00 |
2700,00 |
0,00 |
15 |
ODDZIAŁ ZP W PODCZERWONEM – KONIÓWCE |
12500,00 |
12500,00 |
0,00 |
2500,00 |
0,00 |
16 |
OSP CZARNY DUNAJEC
|
29500,00 |
29500,00 |
1290,86 |
4000,00 |
0,00 |
17 |
Stowarzyszenie Zbójecko Familia |
6500,00 |
6000,00 |
0,00 |
2500,00 |
500,00 |
RAZEM |
240000,00 |
239500,00 |
3306,26 |
50440,00 |
500,00 |
Wydatki poniesionena wykonanie zadania „Krzewienie kultury i umiłowania do własnych tradycji poprzez prowadzenie nauki śpiewu i tańca góralskiego, gry na instrumentach ludowych oraz prowadzenie zespołów regionalnych” oraz ,,Krzewienie kultury poprzez naukę gry na instrumentach oraz prowadzenie orkiestry dętej” w Gminie Czarny Dunajec wyniosły – 242.806,26 zł, (w 2017r. - 233.729,73 zł, w 2016r. - 238.760,32 zł , w 2015 - 237.186,63 zł w 2014 roku - 223.282,82 zł , w 2013 roku - 213.001,33 zł, w 2012 roku – 216.398,73 w 2011 roku - 213.224,09 zł) z czego wykorzystana dotacja zaspokoiła 98,64% środków finansowych(w 2017 r. – 98,40% w 2016roku 96,33%, w 2015 roku – 96,88% w 2014 roku - 98,25% w 2013 r. - 98,59%, w 2012 roku - 96,96% w 2011 roku - 93,69%), pozostałe to środki własne będące wkładem osobowym - niefinansowym czyli pracą społeczną członków organizacji pozarządowych .
Porównanie kwoty dotacji przyznanej przez Radę Gminy na ten cel do poprzednich lat:
Rok 2007 – kwota 110.000 złotych
Rok 2008 – kwota 150.000 złotych
Rok 2009 – kwota 166.000 złotych
Rok 2010 – kwota 200.000 złotych
Rok 2011 – kwota 200.000 złotych
Rok 2012 – kwota 210.000 złotych
Rok 2013 – kwota 210.000 złotych
Rok 2014 – kwota 220.000 złotych
Rok 2015 – kwota 230.000 złotych
Rok 2016 – kwota 230.000 złotych
Rok 2017 – kwota 230.000 złotych
Rok 2018 – kwota 240.000 złotych
Konkurs ofert nr 1/2018
Wydatkowanie środków z dotacji:
l.p |
Nazwa organizacji |
instruktorzy |
Stroje + instrumenty |
transport |
inne |
||||
Z dotacji |
% |
Z dotacji |
% |
Z dotacji |
% |
Z dotacji |
% |
||
1. |
O ZP CICHE |
5000,00 |
30 |
11500,00 |
70 |
0,00 |
0 |
0 |
0 |
2. |
O ZP CHOCHOŁÓW |
11825,00 |
84 |
2075,00 |
15 |
0,00 |
0 |
100,00 |
1 |
3. |
O ZP MIĘTUSTWO |
6000,00 |
37 |
1093,05 |
7 |
8750,00 |
55 |
156,95 |
1 |
4. |
O ZP RATUŁÓW |
7000,00 |
42 |
500,00 |
3 |
7710,00 |
47 |
1290,00 |
8
|
5. |
O ZP ODROWĄŻ
|
12000,00 |
86 |
1700,00 |
12 |
300,00 |
2 |
0 |
0 |
6. |
O ZP STARE BYSTRE |
13000,00 |
87 |
2000,00 |
13 |
0 |
0 |
0 |
0 |
7. |
O ZP WRÓBLÓWKA |
8000,00 |
100 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
8. |
O ZP CZARNY DUNAJEC |
10150,00 |
92 |
0,00 |
0 |
550,00 |
5 |
300,00 |
3 |
9. |
O ZP CZERWIENNE |
7493,00 |
62 |
4507,00 |
38 |
0 |
0 |
0 |
0 |
10. |
O ZP PODSZKLE |
9120,00 |
55 |
1180,00 |
7 |
6200,00 |
38 |
0 |
0 |
11. |
O ZP PIENIĄŻKOWICE |
12046,00 |
86 |
0 |
0 |
370,00 |
3 |
1584,00 |
11 |
12. |
O ZP ZAŁUCZNE |
12750,00 |
98 |
0,00 |
0 |
250,00 |
2 |
0 |
0 |
13. |
O ZP DZIAŁ |
10000,00 |
100 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
14. |
O ZP PIEKIELNIK |
12850,00 |
86 |
1500,00 |
10 |
650,00 |
4 |
0 |
0 |
15. |
ODDZIAŁ ZP W PODCZERWONEM – KONIÓWCE |
12500,00 |
100 |
0,00 |
0 |
0,00 |
0 |
0 |
0 |
16. |
OSP CZARNY DUNAJEC |
15000,00 |
51 |
14500,00 |
49 |
0,00 |
0 |
0 |
0 |
17. |
Stowarzyszenie Zbójecko Familia |
0,00 |
0 |
6000,00 |
100 |
0,00 |
0 |
0 |
0 |
razem |
164734,00 |
70 |
46555,05 |
19 |
24780,00 |
9 |
3430,95 |
2 |
Nauka tańca , śpiewu, gry na instrumentach
l.p. |
Nazwa organizacji |
zajęcia
|
Ilość prób w tygodniu / czas |
Ilość dzieci objętych nauką |
1. |
O ZP CICHE |
Taniec, śpiew |
2x / 3h |
60 |
Gra na instrumentach |
1x / 2h |
6 |
||
2. |
O ZP CHOCHOŁÓW |
Taniec, śpiew |
82 próby |
44 |
Gra na instrumentach |
12 |
|||
3. |
O ZP MIĘTUSTWO |
Taniec, śpiew |
3x / 3h |
82 |
Gra na instrumentach |
1x / 3h |
12 |
||
4. |
O ZP RATUŁÓW |
Taniec, śpiew |
2x / 2h |
50 |
Gra na instrumentach |
1x/3h |
b.d |
||
5 |
O ZP ODROWĄŻ |
Taniec, śpiew |
2x / 2h
|
36 |
Gra na instrumentach |
1x / 2,5h |
10 |
||
6. |
O ZP STARE BYSTRE |
Taniec, śpiew |
1x / 3h
|
34 |
Gra na instrumentach |
1x / 2h |
8 |
||
7. |
O ZP WRÓBLÓWKA |
Taniec, śpiew |
1x / 2h |
12 |
Gra na instrumentach |
1x / 2h |
9 |
||
8. |
O ZP CZARNY DUNAJEC |
Taniec, śpiew |
1x / 2h |
20 |
9. |
O ZP CZERWIENNE |
Taniec, śpiew |
1x/4h |
40 |
10. |
O ZP PODSZKLE |
Taniec, śpiew |
1x / 2h |
60 |
Gra na instrumentach |
1x /2h |
11 |
||
11. |
O ZP PIENIĄŻKOWICE |
Taniec, śpiew |
1x /2h |
41 |
Gra na instrumentach |
1x /2h |
15 |
||
12. |
O ZP ZAŁUCZNE |
Taniec, śpiew |
109 prób /2h
|
18
|
Gra na instrumentach |
1x / 2h |
8 |
||
13. |
O ZP DZIAŁ |
Taniec, śpiew |
1x / 2h
|
20 |
Gra na instrumentach |
1x / 2h |
10 |
||
14. |
O ZP PIEKIELNIK |
Taniec, śpiew |
1x / 2h
|
48 |
Gra na instrumentach |
1x / 2h |
|||
15. |
ODDZIAŁ ZP W PODCZERWONEM – KONIÓWCE |
Taniec, śpiew |
125 h prób |
45 |
Gra na instrumentach |
||||
16. |
OSP CZARNY DUNAJEC |
Gra na instrumentach |
2 x /3h dzieci 2x/2h orkiestra |
13 30 |
17. |
Stowarzyszenie Zbójecko Familia |
Taniec, śpiew |
1x / 3h
|
45 |
razem |
799 |
Najważniejsze działania i ich rezultaty realizowane w 2018 roku przez organizacje pozarządowe:
ZP PODSZKLE
Przygotowany został program „Dziecięce zabawy na polanie na Świyntego Jana” i „Z kozą”.
Dorośli członkowie Oddziału aktywnie uczestniczyli w różnych uroczystościach organizowanych przez Zarząd Główny oraz poszczególne Oddziały, włączali się również w święta parafialne. Dzieci i młodzież uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach, festiwalach organizowanych na terenie szkoły, gminy, regionu itd. Były to m.in.:
1. I miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Beskidzka Bitwa na Kolędy" - Bystra.
2. Grand Prix Nagroda Publiczności w II Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Beskidzka Bitwa na Kolędy” – Bystra.
3. I miejsce w III Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” - grupa śpiewacza- Jabłonka.
4. II miejsce w III Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” - solistka /kategoria dziecięca/ - Jabłonka.
5. II miejsce w III Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” - solistka /kategoria młodzieżowa/ - Jabłonka.
6. III miejsce w III Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” - solistka /kategoria młodzieżowa/ - Jabłonka.
7. III miejsce w III Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” - muzyka - Jabłonka.
8. III miejsce w III Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” - instrumentalista - Jabłonka.
9. Wyróżnienie w III Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” - instrumentalista- Jabłonka.
10.Wyróżnienie w III Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” -instrumentalista- Jabłonka.
11. I miejsce w XXV Wojewódzkim Festiwalu
Papieskim (śpiew) – Biały Dunajec.
12. II
miejsce w 52. Sabałowych Bajaniach Festiwalu Folkloru Polskiego – solistka –
Bukowina Tatrzańska.
13. I miejsce na XV Papieskiej Majówce na Bachledówce – Czerwienne.
14. II miejsce na XXXIV Muzykowaniu na Duchową Nutę – solistka – Czarny Dunajec
15. Oprawa uroczystej Mszy świętej w Bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela –
Warszawa.
16. OprawaMszy świętych w kościele pw. św. Rozalii w Podszklu.
17. Konkurs Wieńców Dożynkowych w Czarnym Dunajcu – I miejsce.
18. Konkurs Stołów Regionalnych – wyróżnienie.
19. Reprezentowanie Związku na forum imprez:
- Opłatek ZP Oddziału Nowy Targ,
- Święcone Zarządu Głównego – Zakopane,
- Poświęcenie sztandaru - Maruszyna,
- Poświęcenie sztandaru - Piekielnik,
- Hołdymas – Czarny Dunajec,
- XXXI Dożynki Podhalańskie – Ludźmierz,
- 100 – lecie Odzyskania Niepodległości /11 listopada/ – Czarny Dunajec.
20. Wyjazd członków Oddziału na Pielgrzymkę do Częstochowy i Kalwarii Zebrzydowskiej.
21. Udział w X Rekolekcjach Góralskich w Starem Bystrem.
22. Reprezentowanie Oddziału i aktywne uczestniczenie w uroczystościach parafialnych.
23. Aktywny udział w uroczystościach szkolnych m.in. :
- Dzień Patrona,
- Dzień Babci i Dziadka,
- Szkolna Wigilia i Święcone,
- Dzień Matki i Ojca,
- Bieg Rodzinny.
ORKIESTRA OSP Czarny Dunajec
Orkiestra uświetniała wszystkie ważne święta kościelne w rodzimej miejscowości, takie jak:
- Wielkanoc
- Boże Ciało
- Odpust Parafialny
-Dzień Strażaka
-Święto Niepodległości – 11 Listopada
-Gminne Dożynki – Hołdymas
-Boże Narodzenie
a także uroczystości strażackie, kościelne i inne sąsiadujących miejscowości
-Poświęcenie Samochodu bojowego w Ratułowie Dolnym
-Poświęcenie Samochodu bojowego w Cichem Górnym
-Poświęcenie Samochodu bojowego w Cichem Dolnym
Wyjazdy, koncerty, festiwale :
-Orkiestra wzięła udział w XII Podhalańskim Festiwalu Orkiestr Dętych zdobywając wyróżnienie
- Orkiestra zorganizowała oraz wykonała (6-go stycznia) wraz zaproszonymi gośćmi
koncert świąteczny w kościele parafialnym w Czarnym Dunajcu.
ZP STARE BYSTRE
Zespół „Turnie” wziął udział w następujących konkursach oraz przeglądach na terenie gminy Czarny Dunajec organizowanych przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec:
luty – Muzykowanie na Duchową Nutę – występ kapeli
Maj – Majówka na Bachledówce w Czerwiennem – III miejsce grupy śpiewaczej
Październik –Przeziyracka w Czarnym Dunajcu
- wyróżnienie grupa śpiewacza kat .II
- II miejsce taniec zbójnicki kat.I
- II miejsce taniec zbójnicki kat.II
- III miejsce taniec solowy kat.I
Zespół występował na festynach poza gminą m. innymi w Rogoźniku
Zespół wziął udział w X Góralskich Rekolekcjach w Starem Bystrem
Konkurs Młodych Toniecników – Biały Dunajec 2018 – II miejsce w tańcu zbójnickim kat.do 10 lat
- II miejsce w tańcu zbójnickim kat.11-16
ZP ODROWĄŻ
Zespół „Odrowązianie”
14.01.2018 – Wyjazd zespołu „Odrowązianie” na kolędowanie do Rzyk do księdza Jana Gacka.
28.01.2018 - Tradycyjny „Opłatek” Związku Podhalan O/Odrowąż. Góralska oprawa
Mszy Św. przez zespół „Odrowązianie” oraz koncert kolęd podczas posiadów Związkowych. Odrowąż- remiza OSP
18.03.2018 – Wyjazd zespołu i muzyki na drogę krzyżową do księdza Jana Gacka do Rzyk.
25.03.2018 – Niedziela Palmowa, Droga Krzyżowa po góralsku prowadzona przez Związek Podhalan i zespół „Odrowązianie”.
22.04.2018 – „Święcone” w Zakopanem - Olcza, delegacja ze sztandarem (Maria i Tadeusz Dusza, Janina i Władysław Gawron, Chlebek Małgorzata).
13.05.2018 – Wyjazd ze sztandarem – Krzeptówki. Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej ogłoszone Sanktuarium Narodowym.
20.05.2018 – Wyjazd do Warszawy na obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę i na grób Feliksa Gwiżdża.
12.07.2018 – Ognisko przy Warsztatach Terapii Zajęciowych w Odrowążu dla wszystkich członków zespołu. Konkursy z nagrodami dla dzieci.
15.08.2018 – Odpust w Ludźmierzu, udział delegacji ze sztandarem.
19.08.2018 – Msza św. na szlaku Papieskim na Żeleźnicy organizowana przez Związek Podhalan, posiady przy ognisku. Przedstawienie grupy rekonstrukcyjnej z Rabki-Zdrój.
26.08.2018 - Hołdymas w Czarnym Dunajcu, przygotowanie stołu z potrawami regionalnymi.
02.09.2018 – Poświęcenie sztandaru w Maruszynie, delegacja ze sztandarem.
02.09.2018 – „Śpiywanie i Granie pod Chochołowską Strzechą”. Występ dzieci z zespołu „Odrowązianie”
14.10.2018 – Wizytacja Biskupa Jana Zająca. Msza św. w intencji ZP i oprawa góralska.
27.10.2018 – Wyjazd zespołu zespołu na XXXI Przeziyracke do Czarnego Dunajca.
Zdobycie wyróżnienia dla Dominiki Chlebek, Rychlik Zuzanny, Oli Stoch, Gabrysi Żołna, Renaty Łaś i Amelii Miętus.
11.11.2018 – Święto Niepodległości w Czarnym Dunajcu, delegacja ze sztandarem.
16-18.11.2018 – 10 Rekolekcje Góralskie w Starem Bystrem, udział delegacji ze sztandarem. Udział w wykładach.
21.12.2018 – Wigilia w szkole podstawowej w Odrowążu. Występ dzieci z zespołu z przedstawieniem pt. „Niespodziewany Wigilijny gość”.
Góralska oprawa Mszy Świętych i uroczystości parafialnych.
ZP CICHE
·5.01.2018-Nagroda Starosty Powiatu Nowotarskiego za szczególne osiągnięcia dla Powiatu Nowotarskiego i otrzymanie Medalu Pamiątkowego Podhala za zasługi dla Powiatu Nowotarskiego .
·17 styczeń 2018 – I miejsce Gminny Przegląd Kolędników i Grup Jasełkowych w Czarnym Dunajcu
·2.07.2018- „Udział w dożynkach w Chochołowie - Śpiywanie i Granie pod Chochołowiańskom Strzechom
II miejsca w XXXI Konkursie Przeziyracka Młodych Toniecników w Czarnym Dunajcu
wyróżnieniana XXXI Konkursie Przeziyracka Młodych Toniecników w Czarnym Dunajcu
·18.11.2018 - Wyróżnienie dla Adriana Mrugały i Marii Skóbel w XIX Konkursie Młodych Toniecników w Białym Dunajcu
·18.11.2018 - I Miejsce w tańcu zbójnickim w XIX Konkursie Młodych Toniecników w Białym Dunajcu
·29.11.2018 - Nagroda Wójta Gminy Czarny Dunajec za szczególne osiągnięcia w Gminie Czarny Dunajec
Występy:
5 01.2018 - Występ na Spotkaniu Noworocznym Starosty Powiatu Nowotarskiego
w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu. Przekazanie dla zespołu
Medalu Pamiątkowego Podhala za zasługi dla Powiatu Nowotarskiego
7.01.2018 - Występ „ Szopka„ - salka pod kościołem w Cichem
Styczeń, luty 2018 - Występy dla gości w czasie ferii zimowych – Ciche
22.03.2018 - Występ dla reprezentacji władz miasta Malborka
1.05.2018 - Oprawa Mszy św. Odpustowej w Cichem
20.05.2018 - Występy „ Zielone świątki- salka pod kościołem w Cichem
5 .06. 2018 r.- występ w auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
w Nowym Targu podczas gali finałowej Konkursu Czytelniczo-Plastycznego
„Góralskie Cytanie” Gwarowych Tekstów .
10.06 2018 - Występ w Krakowie w Parku Jordana z okazji Krakowskich Dni Dziecka
29.06.2018 - Występ w Zakopane- Gazdówka pod Lasem „Sympozjum Naukowe”
23.07.2018 - Wystep na festynie w Cichem
29.07.2018 - Występ na festynie w Załucznem
8.08.2018 - Występ na Krakowskim Rynku
15.08.2018 - Występ na „Święcie Lasu” na Siwej Polanie
24.09.2018 - Występ na poświęceniu sztandaru w Szkole Podstawowej nr 2 w Cichem
21.12.2018 - WystępRynek w Krakowie – Targibożonarodzeniowe.
24.12.2018 - Oprawa muzyczna Pasterki w Cichem
25.12.2018 - Oprawa muzyczna Mszy św. w Boże Narodzenie
28.12.2018 - Koncert kolęd, występ dla gości z Lublińca
31.12.2018 - Występ w remizie OSP Ciche Środkowe w wieczór Sylwestrowy
ZP PODCZERWONE
06.01.2018 - Kolędowanie dzieci z zespołu Śleboda w kościele w Podczerwonem
28.01.2018 - Udział w „Muzykowaniu na Duchowom Nutę”. 2 miejsce Daniela Ciężczaka
z kapelą.
09.04.2018 - Niedziela Palmowa – zorganizowanie konkursu Palm, wspólnie ze Szkołą
Podstawową i Ks. Proboszczem – udział dzieci w konkursie
13.05.2018 - Papieska Majówka na Bachledówce – udział zespołu Śleboda”
26.05.2018 - Zorganizowanie wspólnie ze Szkołą Podstawową Dnia Regionalnego, udział
dzieci w konkursach regionalnych.
02.07.2018 - Śpiywanie i Granie Pod Chochołowiańskom Strzechom – występ dzieci
uczących się gry na skrzypcach i basach.
09.07.2018 - Wybory Nojśwarniejsej Górolecki – udział Kasi Lei
27.08.2018 - Gminne Dożynki „Hołdymas” –pierwsze miejsce w kategorii stół regionalny.
03.09.2018 - ,,Góralskie Śpasy w Podczerwonem” - występ zespołu Śleboda
11.11.2018 - Występ dzieci z zespołu Śleboda podczas mszy św. z okazji Rocznicy
Odzyskania Niepodległości.
26.11.2018 - Występ dzieci z zespołu Śleboda podczas obchodów Dnia Brata Witalisa
w Szkole Podstawowej w Podczerwonem.
27.12.2018 -Wspólne kolędowanie dzieci z Zespołu Śleboda połączone z podziękowaniami
dla instruktorów.
ZP PIEKIELNIK
06.01.2018 - Udział w VII Koncercie Kolęd i Pastorałek w Piekielniku.
|
06.01.2018 - Organizacja Opłatka dla mieszkańców Piekielnika. Występ zespołu „Piekielnicanie” z programem jasełkowym
|
14.01.2018 - Występ zespołu „ Piekielnicanie” z programem jasełkowym w kościele parafialnym
|
28.01.2018 - XXXIV Muzykowanie na Duchową Nutę w Czarnym Dunajcu – uczestnictwo zespołu w konkursie, Zajęcie III miejsca - Muzyka w kat. Dziecięcej |
02.02.2018 -Występ zespołu podczas zabawy karnawałowej |
01.03.2018 - Prowadzenie Drogi Krzyżowej oraz oprawa Mszy Św. |
12.05.2018 -Występ grupy śpiewaczej w Czerwiennem na XV Majówce Papieskiej na Bachledówce konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej |
27.05.2018 -Występ Zespołu na II Festynie w Piekielniku - Dzień Dziecka |
15.07.2018 - Występ na Festynie Rodzinnym w Pieniążkowicach |
26.08.2018 - Udział Oddziału w Gminnych Dożynkach Hołdymas 2018. II miejsce za przygotowanie stołu z potrawami regionalnymi, oraz nagrodę Grand Prix za wykonanie wieńca dożynkowego, który przybrał postać drzewa rajskiego
|
03.09.2018 - Oprawa mszy świętej i występ artystyczny Zespołu „Piekielnicanie” podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół w Piekielniku.
|
09.09.2018 - Występ kapeli na festynie w Miętustwie. |
15.09.2018 - Organizacja ogniska dla członków Oddziału.
|
30.09.2018 - Występ zespołu na Festynie zorganizowanym w Piekielniku przez Związek Dużych Rodzin 3+, gościem imprezy była premier RP p. Beata Szydło |
14.10.2018 - 10-lecie istnienia naszego Oddziału i jednocześnie Poświęcenie sztandaru Związku Podhalan w Piekielniku, Uroczysta Oprawa Mszy św celebrowana przez Kapelana ks. Zązla, przy udziale Przedstawicieli Zarządu Głównego Związku Podhalan oraz oddziałów Związku Podhalan z różnych miejscowości z Polski oraz z Zarządu Podhalan Ameryki Północnej, przemarsz z kościoła do remizy strażackiej, występ zespołu-przygotowany program artystyczny na tę wyjątkową okazję, zaproszeni goście, poczęstunek |
16.10.2018 - Udział w III przeglądzie Kapel, instrumentalistów i śpiwaków ludowych „Orawski Zbyrcok” w Jabłonce, III miejsce – kapela Piekielnicanie |
21.12.2018 - Jasełka w wykonaniu Zespołu „Piekielnicanie” w Zespole Szkół w Piekielniku.
|
Udział zespołu w akademiach szkolnych |
Posiady członków zarządu oraz mieszkańców wsi Piekielnik – występy zespołu
|
Udział kapeli góralskiej z Piekielnika podczas wyjazdów na występy i imprezy kulturalne |
Góralska oprawa Mszy Świętych i uroczystości parafialnych.
|
ZP CZARNY DUNAJEC
Zespół Góralski Mali Dunajcanie działając przy Związku Podhalan w Czarnym Dunajcu liczy 25 osób. Są to dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Próby tańca i śpiewu Zespołu Góralskiego Mali Dunajanie organizowane były na Sali widowiskowej CKiP Czarny Dunajec.
W roku 2018 brał udział w konkursach i imprezach organizowanych na terenie Podhala:
Opłatek ZP i zespołu Mali Dunajcanie
Występ w Kościele w Czarnym Dunajcu z jasełkami
Oprawa śpiewem stacji podczas Drogi Krzyżowej
Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiewoków Góralskich
ZP CHOCHOŁÓW
I. Uczestnictwo w imprezach:
I.Organizowanie imprez:
5. V Transgraniczny konkurs szopek w Chochłowie (współorganizacja)
ZP DZIAŁ
W okresie od 02.01.2018 do 31.12.2018 Związek Podhalan Oddział w Dziale zrealizował następujące zadania:
- Nauka tańca i śpiewu góralskiego- 1 raz w tygodniu po 2 godziny dla 20 dzieci;
- Nauka gry na instrumentach- 1 raz w tygodniu po 2 godziny dla 10 dzieci;
- Udział zespołu, kapeli, członków ZP w przeglądach, konkursach, uroczystościach religijnych itp. :
- udział w Muzykowaniu na Duchową Nutę( zespół śpiewaczy),
- spotkanie opłatkowe dla członków ZP i mieszkańców Działu;
- udział w Papieskiej Majówce na Bachledówce ( 2 zespoły śpiewacze);
- organizacja, przygotowanie poczęstunku i obsługa nowotarskiej grupy Góralskiej Pieszej
Pielgrzymki na Jasną Górę;
- udział w Hołdymasie w Czarnym Dunajcu- II miejsce w Konkursie Potraw Regionalnych,
III miejsce w Konkursie Wieńców Dożynkowych;
- uroczyste posiady Oddziału ZP z okazji wizyty prezesa i członków Koła Dział ZPPA ;
- udział w Śpiewaniu i Graniu pod Chochołowiańską Strzechą;
- udział w X Rekolekcjach Góralskich w Starem Bystrem;
- oprawa góralska Pasterki;
- Koncert Kolęd i Pastorałek Góralskich w kościele w Dziale.
ZP WRÓBLÓWKA
Zespół występował na:
- Muzykowaniu na Duchową Nutę w Czarnym Dunajcu,
- Przeziyracce Młodych Tonecników i Spiywoków ,
- Konkursie Młodych Toniecników w Białym Dunajcu,
- Festynie we Wróblówce,
- Konkursie Kolęd w Wadowicach,
- Papieskiej Majówce na Bachledówce.
ZP ZAŁUCZNE
ZBÓJECKO FAMILIA
27-28.01.2018 – XXXIII Muzykowanie na Duchową Nutę – Czarny Dunajec:
II miejsce w kategorii dorosłych grup śpiewaczych w Czarnym Dunajcu
08.05.2018 – XXVI Przednówek w Polanach – Kościelisko
„Srebrny Zbyrcok” w kategorii grup śpiewaczych powyżej 18. roku życia
22.08.2018 – udział w Międzynarodowym Konkursie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków
Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki w ramach 50. Międzynarodowego
Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem
28.08.2018 – występ podczas Dnia Ziemi Nowotarskiej na Rynku w Krakowie w ramach 42.
Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej
30.12.2018 – charytatywny koncert kolęd i pastorałek góralskich w Kościele pw. Matki
Boskiej Szkaplerznej w Witowie
30.12.2018 – charytatywny koncert kolęd i pastorałek góralskich w Kościele pw. Najświętszej
Maryi Panny Królowej Polski w Miętustwie
ZP CZERWIENNE
Zespół góralski „Bachledówka” w roku 2018 brał udział w następujących konkursach iimprezach kulturowych:
1. XV Papieskiej Majówki na Bachledówce
- II miejsce dla Martyny Dziedzic
- III miejsce dla Eweliny Rapacz
2. XXXI Przeziyracki w Czarnym Dunajcu
- Wyróżnienie dla Eweliny Jamrych
- Wyróżnienie dla Martyny Dziedzic
3."Widowisko dumy i radości " w Krakowie
4.XIX Potyczki szkolne – Podhale - Moja mała ojczyzna
5. II Dzień regionalny- konkurs gwary góralskiej
ZP RATUŁÓW
Zespół ,,Tatry” występował na wielu imprezach kulturalnych w swojej miejscowości, w gminie i poza jej terenem. Swoimi występami uświetniał imprezy kulturalne, uroczystości parafialne oraz zdobywał wysokie nagrody:
,,Muzykowanie na Duchową Nutę”:
I m. – grupa śpiewacza kat. I
,, Papieska Majówka” – Bachledówka Czerwienne:
I m. – grupa śpiewacza kat. I
I m. – grupa śpiewacza kat. III
,,Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiewoków Góralskich”:
I m. – grupa śpiewacza kat. II
II m. – grupa śpiewacza kat. III
III m. – grupa śpiewacza kat. I
I m. – taniec solowy
II m. – taniec solowy
I m. – taniec zbójnicki
,,Sabałowe Bajania” – Bukowina Tatrzańska:
I m. – grupa śpiewacza
II m. – grupa śpiewacza
Występy zespołu:
Zagrzeb Chorwacja – Udział w Festiwalu Zespołów Dziecięcych oraz oprawa dwóch mszy św.
Obchody 10-lecia nadania imienia – Szkoła w Ratułowie –występ zespołu
Oprawa Drogi Krzyżowej po góralsku: Ratułów, Miętustwo,
Ratułów – festyn ,,Posiady u Domina”
Festyn Rodzinny – Miętustwo
Konkurs ,,Góralskie cytanie” Czarny Dunajec – występ zespołu
Oprawa mszy odpustowej w Ratułowie poprzez śpiew pieśni góralskich i grę kapeli.
Oprawa mszy ,,Pasterka” w Ratułowie przez śpiew kolęd i pastorałek oraz grę kapeli
OSP Ratułów Górny – występ z programem jasełkowym
OSP Ratułów Dolny – występ z programem jasełkowym
ZP MIĘTUSTWO
- Muzykowanie Na Duchową Nutę: I miejsce grupa śpiewacza kat.I, I miejsce grupa śpiewacza kat.II, III miejsce soliści Karolina Molek kat.II
- Majówka Papieska – Bachledówka: I miejsce grupa śpiewacza kat.II, wyróżnienie grupa śpiewacza kat.I
- Wybór Nojśwarniyjsyj Gorolecki – Biały Dunajec
- Sabałowe bajania – Bukowina Tatrzańska : I miejsce grupa śpiewacza kat.III
- Przeziyracka w Ratułowie: I miejsce grupa śpiewacza kat.III, I miejsce grupa śpiewacza kat.II, wyróżnienie grupa śpiewacza kat.I, wyróżnienei solistka Gabriela Ratułowska kat.II
W 2018r. zespół występował na terenie wsi i gminy :
- Kolędowanie w parafii wraz z jasełkami
- Zjazd motocyklistów
- Chochołowska Strzecha
- dożynki w parafii
- Ratułów przeziyracka
- Dzień Babci i Dziadka
- Dzień matki
- Ognisko zespołowe
- Mikołajki
- Opłatek Związkowy – kolędowanie przy muzyce góralskiej
- Posiady związkowe – Andrzejki przy muzyce góralskiej
- Występ dla jubilatów z okazji złotych godów
- Święto rodziny
Wyjazdy po za teren gminy:
- Sosnowiec
- Witkowice
- Libiąż
- Kościelisko – Majowe granie
- Żmiąca
- Piła
- Delegacja brała udział w obchodach Dnia Niepodległości w Czarnym Dunajcu i Na Budzu
Ponadto:
Delegaci Związku Podhalan brali udział w uroczystościach związkowych na terenie gminy i powiatu Nowotarskiego oraz w posiadach: Święcone i Opłatek/
- Zespół oprawia po góralsku swoje główne uroczystości parafialne:
- Odpust – 110 lat Parafii w Miętustwie
- Pasterka
- Rezurekcja
- Boże Ciało
- droga krzyżowa po góralsku
W tym roku zespół oprawiał Mszę Św. Na Hołdymasie w Czarnym Dunajcu
ZP PIENIĄŻKOWICE
Udział w przeglądach i konkursach:
Wystep zespołu „Zeleźnica” na Dzień Babci i Dziadka
Udział w konkursie „ Muzykowanie na Duchową Nutę”
XVI Papieska Majówka na Bachledówce , Przegląd Góralskiej Pieśni Religijnej
– III miejsce grupa śpiewacza
Festyn we Wróblówce
Festyn Rodzinny w Pieniążkowicach
Gminne Dożynki Hołdymas stół, wieniec, sztandar, dary
Przeziyracka Młodych Toniecnikow i Śpiywoków w Czarnym Dunajcu : wyróżnienie Emilia Górka
Konkurs tańca solowego i zbójnickiego w Białym Dunajcu : wyróżnienie w kat. II i w kat III
Udział w rekolekcjach w Starem Bystrem
Oprawa Wigilii szkolnej
Koncert kolęd Bożonarodzeniowych
Oprawa uroczystości parafialnych
Cz. II
Konkurs nr 2/2018 na wykonywanie zadańpublicznych związanych z realizacjązadań Gminy Czarny Dunajec w 2018 r. w zakresie kultury fizycznej i sportu pod nazwą:„Upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i sportu”
Zarządzeniem Nr 8/2018 Wójta Gminy Czarny Dunajec z dnia 9 stycznia 2018 r. został ogłoszony otwarty konkurs ofert nr 2/2018 na realizację zadań publicznych Gminy Czarny Dunajec w 2018 roku w zakresie kultury fizycznej i sportu pod nazwą: „Upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i sportu”
Do konkursu przystąpiły następujące organizacje pozarządowe, którym zostały przyznane dotacje w wysokości:
1. UKS CHOCHOŁÓW – 7.000,00 zł
2. TS PODHALAŃSKI –22.000,00zł
3. UKS RATUŁÓW – 2.000,00zł
4. LZS DELTA PIENIĄŻKOWICE – 10.000,00zł
5. UKS „KROKUS” CICHE – 10.000,00 zł
6. UKS „CZERWONE WIERCHY” – 2.000,00 zł
7. GKS „CZARNI” – 40.000,00 zł
8. UKS PODCZERWONE – 8.000,00 zł
9. UKS „CICHE” – 6.000,00 zł
10. UKS „ZOGRODY” – 4.000,00 zł
11. UKS „SOŁTYSIANIE” – 16.000,00 zł
12. LKS „KORONA” PIEKIELNIK – 15.000,00 zł
13. KS CHOCHOŁÓW – 70.000,00 zł
14. LZS ,,SZAROTKA” CHOCHOŁÓW – 10.000,00 zł
15. PZW Koło 27 Czarny Dunajec – 5.000,00 zł
16. AKADEMIA PIŁKARSKA WISŁA CZARNY DUNAJEC – 35.000,00zł
17. TS CKF MAXIMUS –7.000,00 zł
18. PODHALAŃSKI KLUB ŁYŻWIARSTWA FIGUROWEGO „ZWYRTANY” – 4.000,00zł
19. KLUB JEŹDZIECKI CZARNY DUNAJEC – 2.000,00 zł
20. UKS „PIENIĄŻKOWICE” – 2.000,00 zł
21. AKH „DRWALE” CZARNY DUNAJEC – 3.000,00 zł
Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację tego zadania 280.000 zł.
Całość wydatków poniesionych na wykonanie zadania „Upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i sportu” w 2018r. przedstawia poniższa tabela:
lp |
ORGANIZACJA POZARZĄDOWA |
DOTACJA PRZYZNANA Z BUDŻETU GMINY |
Wydatki
|
Kwota zwrócona do budżetu gminy |
||
Z DOTACJI |
ŚR. WŁASNE |
WKŁAD OSOBOWY |
||||
1 |
UKS CHOCHOŁÓW |
7000,00 |
7000,00 |
0,39 |
2000,00 |
0 |
2 |
TS PODHALAŃSKI |
22000,00 |
22000,00 |
121,90 |
4300,00 |
0 |
3 |
UKS RATUŁÓW |
2000,00 |
2000,00 |
0 |
1000,00 |
0 |
4 |
LZS DELTA PIENIĄŻKOWICE |
10000,00 |
10000,00 |
0 |
2500,00 |
0 |
5 |
UKS „KROKUS” CICHE |
10000,00 |
10000,00 |
249,03 |
2000,00 |
0 |
6 |
UKS „CZERWONE WIERCHY” |
2000,00 |
2000,00 |
0 |
1000,00 |
0 |
7 |
GKS „CZARNI” |
40000,00 |
40000,00 |
67,86 |
7000,00 |
0 |
8 |
UKS PODCZERWONE |
8000,00 |
8000,00 |
138,00 |
1000,00 |
0 |
9 |
UKS „CICHE” |
6000,00 |
6000,00 |
31,92 |
4000,00 |
0 |
10 |
UKS „ZOGRODY” |
4000,00 |
4000,00 |
2,68 |
1200,00 |
0 |
11 |
UKS „SOŁTYSIANIE” |
16000,00 |
16000,00 |
2,81 |
3300,00 |
0 |
12 |
LKS „KORONA” PIEKIELNIK |
15000,00 |
15000,00 |
77,70 |
3000,00 |
0 |
13 |
KS Chochołów |
70000,00 |
70000,00 |
1236,54 |
9000,00 |
0 |
14 |
LZS Szarotka Chochołów |
10000,00 |
10000,00 |
375,18 |
3000,00 |
0 |
15 |
PZW Koło Nr 27 w Czarnym Dunajcu |
5000,00 |
5000,00 |
18,32 |
2500,00 |
0 |
16 |
Akademia Piłkarska WISŁA Czarny Dunajec |
35000,00 |
35000,00 |
854,00 |
5000,00 |
0 |
17 |
PODHALAŃSKI KLUB ŁYŻWIARSTWA FIGUROWEGO ZWYRTANY |
4000,00 |
4000,00 |
2055,00 |
2400,00 |
0 |
18 |
TS CKF Maximus Czarny Dunajec |
7000,00 |
7000,00 |
12,38 |
23000,00 |
0 |
19 |
UKS PIENIĄŻKOWICE |
2000,00 |
2000,00 |
0,00 |
2000,00 |
0 |
20 |
Amatorski Klub Hokejowy DRWALE Czarny Dunajec |
3000,00 |
3000,00 |
845,80 |
7000,00 |
0 |
21 |
Klub Jeździecki Czarny Dunajec |
2000,00 |
2000,00 |
1,44 |
5000,00 |
0 |
RAZEM |
280000,00 |
280000,00 |
6090,95 |
91200,00 |
0 |
Całość wydatków poniesionych na wykonanie zadania wyniosła w 2018r. – 286.090,95 zł, (w 2017 r. - 205.523,29 zł, w 2016r. - 206.007,16 zł w 2015r. - 202.525,48 zł, w 2014r. - 171.930,01 zł ,w 2013r. - 174.344,49 zł, w 2012r - 163.344,87zł w 2011 - 142.420,68 zł) z czego wykorzystana dotacja zaspokoiła 97,87% środków finansowych (w 2017r. – 97,31%, w 2016r. - 97,05% , w 2015r. - 97,82%, w 2014r. - 98,88% , w 2013r. - 97,34 %, w 2012r. - 97,88 % , w 2011r - 98,30%) pozostałe to środki własne oraz wkład osobowy - niefinansowy czyli praca społeczna członków organizacji pozarządowych.
Porównanie kwoty dotacji przyznanej przez Radę Gminy do poprzednich lat:
Rok 2007 – kwota 95.000 złotych
Rok 2008 – kwota 105.000 złotych
Rok 2009 – kwota 135.000 złotych
Rok 2010 – kwota 140.000 złotych
Rok 2011 – kwota 140.000 złotych
Rok 2012 – kwota 160.000 złotych
Rok 2013 – kwota 170.000 złotych
Rok 2014 – kwota 170.000 złotych
Rok 2015 – kwota 200.000 złotych
Rok 2016 – kwota 200.000 złotych
Rok 2017 – kwota 200.000 złotych
Rok 2018 – kwota 280.000 złotych
Konkurs ofert nr 2/2018
Wydatkowanie środków z dotacji:
l.p. |
Nazwa organizacji |
Realizacja programów szkolenia sportowego |
Zakup sprzętu sportowego |
pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa wtakich zawodach oraz pokrycie kosztów korzystania zobiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego |
sfinansowanie wynagrodzenia kadry szkoleniowej |
||||||
Z dotacji |
% |
Z dotacji |
% |
Z dotacji |
% |
Z dotacji |
% |
||||
01. |
Akademia Piłkarska WISŁA Czarny Dunajec |
0,00 |
0 |
0,00 |
0 |
0,00 |
0 |
35000,00 |
100 |
||
02. |
UKS „ZOGRODY”
|
4000,00 |
100 |
0,00 |
0 |
0,00 |
0 |
0,00 |
0 |
||
03. |
UKS „SOŁTYSIANIE” |
11099,79
|
69 |
4509,21 |
28 |
391,00 |
3 |
0,00 |
0 |
||
04. |
LZS Szarotka Chochołów |
3254,62
|
33 |
2145,73 |
21 |
4599,65
|
46 |
0,00
|
0 |
||
05. |
UKS „CZERWONE WIERCHY” |
0,00 |
0 |
2000,00 |
100 |
0,00 |
0 |
0,00 |
0 |
||
06. |
TS CKF Maximus Cz. Dunajec |
0,00 |
0 |
7000,00 |
100 |
0,00 |
0 |
0,00 |
0 |
||
07. |
KS Chochołów |
21287,08 |
30 |
46238,50 |
66 |
2474,42 |
4 |
0,00 |
0 |
||
08. |
LZS DELTA PIENIĄŻKOWICE |
2314,83
|
23 |
3309,87 |
33 |
4375,30
|
44 |
0,00 |
0 |
||
09. |
PZW Koło Nr 27 w Czarnym Dunajcu |
0,00 |
0 |
1945,08 |
39 |
3054,92
|
61 |
0,00 |
0 |
||
10. |
UKS CHOCHOŁÓW |
1774,00 |
25 |
5226,00 |
75 |
0,00 |
0 |
0,00 |
0 |
||
11. |
UKS „KROKUS” CICHE |
2000,00 |
20 |
6000,00 |
60 |
2000,00 |
20 |
0,00 |
0 |
||
12. |
UKS PIENIĄŻKOWICE |
0,00 |
0 |
2000,00 |
100 |
0,00 |
0 |
0,00 |
0 |
||
13. |
LKS „KORONA” PIEKIELNIK |
6865,59
|
46 |
2582,12 |
17 |
5552,29
|
37 |
0,00 |
0 |
||
14. |
TS PODHALAŃSKI |
3215,98 |
14 |
796,70
|
4 |
4132,32
|
19 |
13855,00
|
63 |
||
15. |
GKS „CZARNI”
|
7091,06
|
18 |
8487,74
|
21 |
7075,20
|
18 |
17346,00 |
43 |
||
16. |
UKS RATUŁÓW
|
0,00 |
0 |
2000,00 |
100 |
0,00 |
0 |
0,00 |
0 |
||
17. |
UKS „CICHE”
|
0,00 |
0 |
6000,00 |
100 |
0,00 |
0 |
0,00 |
0 |
||
18. |
UKS PODCZERWONE |
1580,00 |
20 |
5930,00 |
74 |
490,00 |
6 |
0,00 |
0 |
||
19. |
PODHALAŃSKI KLUB ŁYŻWIARSTWA FIGUROWEGO ZWYRTANY |
0,00 |
0 |
395,00 |
10 |
3605,00 |
90 |
0,00 |
0 |
||
20. |
Amatorski Klub Hokejowy DRWALE Czarny Dunajec |
1100,00 |
37 |
200,00 |
7 |
1700,00 |
56 |
0,00 |
0 |
||
21. |
Klub Jeździecki Czarny Dunajec |
0,00 |
0 |
0,00 |
0 |
2000,00 |
100 |
0,00 |
0 |
||
razem |
65582,95
|
21 |
106765,95
|
45 |
41450,10 |
24 |
66201,00
|
10 |
|||
Powyższa tabela zawiera następujące koszty:
W kolumnie „Realizacja programów szkolenia sportowego”
- transport
- opiekę medyczną, badania lekarskie;
- zakup środków doraźnej pomocy medycznej, zakup odżywek;
- udział zespołu w rozgrywkach ligowych (opłaty związkowe i rejestracyjne,
licencje, zezwolenia);
- opłaty startowe;
- ubezpieczenia OC podmiotu oraz NW zawodników i trenerów.
W kolumnie „zakup sprzętu sportowego” przeznaczonego do przeprowadzenia szkolenia, zawiera się również koszt odzieży i obuwia sportowego,
W kolumnie pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w wtakich zawodach oraz pokrycie kosztów korzystania zobiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego, w szczególności:
- opłaty za sędziowanie zawodów;
- zakup nagród, pucharów, medali,
- zakup napojów,
- pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego;
W kolumniesfinansowanie wynagrodzenia kadry szkoleniowej
- wynagrodzenia trenerskie i instruktorskie wraz z pochodnymi dla szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe;
Z dotacji nie mogły być finansowane lub dofinansowane wydatki z tytułu :
1)transferu zawodnika zinnego klubu sportowego;
2)zapłaty kar, mandatów iinnych opłat sankcyjnych nałożonych na beneficjenta lub osoby wnim zrzeszone;
3)zobowiązań beneficjenta zzaciągniętej pożyczki, kredytu lub wykupu papierów wartościowych oraz kosztów obsługi zadłużenia;
4)kosztów stałych działalności tych podmiotów ( jak. np. obsługa księgowa itp.);
5)wydatków na zadania inwestycyjne iremontowo – budowlane, zakup gruntów oraz środków trwałych,
6)prowadzenia działalności gospodarczej,
7)deficytu zrealizowanych wcześniej przedsięwzięć,
8)innych wydatków niezwiązanych bezpośrednio zzadaniami określonymi w w§4 ust.1Uchwały nr XXI/219/2016 Rady Gminy Czarny Dunajec z dnia 30 grudnia 2016r. w sprawie określenia warunków itrybu udzielania irozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystania (t.j :Uchwała nr XXX/312/2017 Rady Gminy Czarny Dunajec z dnia 29 grudnia 2017 r.)
Najlepsze wyniki zawodników klubów sportowych dotowanych przez Gminę Czarny Dunajec w 2018 roku (na poziomie wojewódzkim, krajowym, międzynarodowym):
AKADEMIA PIŁKARSKA WISŁA CZARNY DUNAJEC
Najlepsze wyniki:
Małopolska liga młodzika – promocja Gminy na poziomie rozgrywek wojewódzkich
AP Wisła Czarny Dunajec 5-3 Wisła II Kraków 2018-04-18
ZKS Unia Tarnów 0-0 AP Wisła Czarny Dunajec 2018-04-08
AP Wisła Czarny Dunajec 2-2 Unia Oświęcim 2018-06-23
Małopolska liga trampkarzy młodszych - promocja Gminy na poziomie rozgrywek wojewódzkich
AP Wisła Czarny Dunajec 2-1 Turbacz Mszana Dolna 2018-04-22
Krakus Nowa Huta 1-9 AP Wisła Czarny Dunajec 2018-05-13
AP Wisła Czarny Dunajec 5-1 Hutnik Kraków 2018-06-13
TOWARZYSTWO SPORTOWE CKF MAXIMUS
W 2018 roku w zawodach Trójboju Siłowego, TS CKF Maximus osiągnął następujące rezultaty (chronologicznie):
24-25 03.2018 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski GPC Zalesie
I miejsce – Joanna Kaczmarczyk
II miejsce - Krystian Zawadzki
I miejsce - Renata Zapała
I miejsce – Joanna Gawron
I miejsce – Robert Nemś
I miejsce – Ela Kardaś
17.05-20.05 Mistrzostwa Świata WPA Łuck (Ukraina)
I miejsce – Jesika Jordan
I miejsce – Joanna Kaczmarczyk
II miejsce – Joanna Gawron
I miejsce – Renata Zapała
I miejsce – Krystian Zawadzki
I miejsce – Robert Nemś
12.06-17.06 Mistrzostwa Europy WUAP Pabianice
I miejsce – Ela Kardaś
I miejsce – Joanna Gawron
I miejsce – Robert Nemś
I miejsce – Renata Zapała
16.09-23.09 Mistrzostwa Świata GPC Eger (Węgry)
I miejsce – Joanna Kaczmarczyk
II miejsce – Joanna Gawron
I miejsce – Ela Kardaś
III miejsce – Renata Zapała
I miejsce – Robert Nemś
15.10-21.10 Mistrzostwa Świata WUAP Trnava (Słowacja)
I miejsce – Robert Nemś
I miejsce – Renata Zapała
II miejsce – Joanna Gawron
I miejsce – Ela Kardaś
UKS ZOGRODY STARE BYSTRE
Zawodnicy osiągnęli następujące rezultaty w poszczególnych zawodach:
XII Szkolna Liga Sportów Zimowych
Zakopane 20.02.2018
Nowak Piotr – 16 miejsce – skoki
Nowak Piotr – 13 miejsce – KN(kombinacja norweska)
Szwajnos Kamil – 14 miejsce – skoki
Moczarny Kamil – 27 miejsce – skoki
Bednar Arkadiusz – 28 miejsce – skoki
Międzynarodowe Skoki Narciarskie II
Wisła09.06.2018
Bednar Arkadiusz – 13 miejsce – skoki
Nowak Piotr – 18 miejsce – skoki
Szwajnos Kamil – 20 miejsce – skoki
XXIV Szkolna Liga Sportów Letnich
Zakopane 21.06.2018
Bednar Arkadiusz – 16 miejsce – skoki
Nowak Piotr – 14 miejsce – skoki, 3 miejsce KN
Szwajnos Kamil – 18 miejsce – skoki, 10 miejsce KN
Moczarny Kamil – 20 miejsce – skoki, 11 miejsce KN
Letni Puchar Bieszczadów
Zagórz18.08.2018
Nowak Piotr – 9 miejsce – skoki, 10 miejsce KN
Szwajnos Kamil – 16 miejsce – skoki, 14 miejsce KN
Moczarny Kamil – 33 miejsce – skoki, 23 miejsce KN
Bednar Arkadiusz – 29 miejsce – skoki, 27 miejsce KN
Międzynarodowe Skoki Narciarskie
Wisła 21.07.2018
Nowak Piotr – 9 miejsce – skoki
Bednar Arkadiusz – 11 miejsce – skoki
XXIV Szkolna Liga Sportów Letnich
Zakopane 29.08.2018
Szwajnos Kamil – 12 miejsce – skoki, 8 miejsce KN
Bednar Arkadiusz – 16 miejsce – skoki
Klasyfikacja Końcowa XXIV Szkolnej Ligi Sportów Letnich
Klasyfikacja indywidualna
10 miejsce - Szwajnos Kamil - Kombinacja Norweska
12 miejsce – Nowak Piotr – Kombinacja Norweska
Klasyfikacja Drużynowa
6 miejsce – UKS Zogrody - Kombinacja Norweska
7 miejsce – UKS Zogrody – Skoki
XLII Szkolna Liga Sportów Zimowych
Zakopane28.12.2018
Nowak Piotr – 19 miejsce – skoki, 12 miejsce KN
UKS SOŁTYSIANIE STARE BYSTRE
Zawodnicy UKS „Sołtysianie” brali udział w następujących imprezach sportowych:
Wojewódzka Gimnazjada w biegach narciarskich
Małopolska Szkolna Liga w biegach narciarskich
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biathloniezimowym i letnim
W Narodowym programie rozwoju skoków narciarskich LOTOS CUP 2018,
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w skokach i kombinacji norweskiej
W Mistrzostwach Polski Seniorów w skokach i kombinacji norweskiej
W Międzynarodowych zawodach w skokach i kombinacji norweskiej – FIS CUP, Puchar Kontynentalny
Zawodnicy osiągnęli następujące rezultaty w poszczególnych zawodach:
Długopolski Kamil
1 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Obidowa |
11.01.2018 |
1 miejsce |
2 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Ptaszkowa |
18.01.2018 |
7 miejsce |
3 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Białka Tatrzańska |
08.02.2018 |
9 miejsce |
4 |
Puchar Polski w biathlonie |
Kościelisko |
03.03.2018 |
27 miejsce |
5 |
Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików biathlon |
Kościelisko |
16.03.2018 |
6 miejsce |
6 |
Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików biathlon |
Kościelisko |
17.03.2018 |
5 miejsce |
7 |
Finał Małopolskiej Szkolnej Ligi w Biegach Narciarskich |
Białka Tatrzańska |
21.03.2018 |
5 miejsce |
Łowicki Adrian
1 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Obidowa |
11.01.2018 |
5 miejsce |
2 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Ptaszkowa |
18.01.2018 |
5 miejsce |
3 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Obidowa |
30.01.2018 |
1 miejsce |
4 |
Puchar Polski w biathlonie |
Kościelisko |
03.03.2018 |
28 miejsce |
5 |
Puchar Polski w biathlonie |
Kościelisko |
04.03.2018 |
16 miejsce |
6 |
Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików biathlon |
Kościelisko |
16.03.2018 |
2 miejsce |
7 |
Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików biathlon |
Kościelisko |
17.03.2018 |
4 miejsce |
8 |
Finał Małopolskiej Szkolnej Ligi w Biegach Narciarskich |
Białka Tatrzańska |
21.03.2018 |
9 miejsce |
Stopka Jakub
1 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Obidowa |
11.01.2018 |
9 miejsce |
2 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Ptaszkowa |
18.01.2018 |
6 miejsce |
3 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Obidowa |
30.01.2018 |
7 miejsce |
4 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Białka Tatrzańska |
08.02.2018 |
7 miejsce |
5 |
Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików biathlon |
Kościelisko |
16.03.2018 |
4 miejsce |
6 |
Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików biathlon |
Kościelisko |
17.03.2018 |
6 miejsce |
7 |
Finał Małopolskiej Szkolnej Ligi w Biegach Narciarskich |
Białka Tatrzańska |
21.03.2018 |
9 miejsce |
8 |
Puchar Polski w biathlonie |
Kościelisko |
22.12.2018 |
16 miejsce |
Groński Marcin
1 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Obidowa |
11.01.2018 |
7 miejsce |
2 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Ptaszkowa |
18.01.2018 |
5 miejsce |
3 |
Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich |
Obidowa |
30.01.2018 |
6 miejsce |
4 |
Puchar Polski w biathlonie |
Kościelisko |
03.03.2018 |
6 miejsce |
5 |
Puchar Polski w biathlonie |
Kościelisko |
04.03.2018 |
5 miejsce |
6 |
Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików biathlon |
Kościelisko |
16.03.2018 |
9 miejsce |
7 |
Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików biathlon |
Kościelisko |
17.03.2018 |
7 miejsce |
8 |
Finał Małopolskiej Szkolnej Ligi w Biegach Narciarskich |
Białka Tatrzańska |
21.03.2018 |
9 miejsce |
9 |
Puchar Polski w biathlonie |
Kościelisko |
22.12.2018 |
18 miejsce |
Pałasz Magdalena
1 |
Continental CUP |
Planica |
20.01.2018 |
22 miejsce |
2 |
Continental CUP |
Planica |
21.01.2018 |
21 miejsce |
3 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
23.02.2018 |
3 miejsce |
4 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
24.02.2018 |
4 miejsce |
5 |
LOTOS CUP |
Szczyrk |
03.03.2018 |
2 miejsce |
6 |
Mistrzostwa Polski Kobiet |
Szczyrk |
03.03.2018 |
2 miejsce |
7 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
27.07.2018 |
4 miejsce |
8 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
28.07.2018 |
4 miejsce |
9 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
31.08.2018 |
1 miejsce |
10 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
01.09.2018 |
3 miejsce |
11 |
LOTOS CUP |
Szczyrk |
06.10.2018 |
4 miejsce |
12 |
LOTOS CUP |
Szczyrk |
07.10.2018 |
5 miejsce |
13 |
Ranking PZN |
|
2018 |
5 miejsce |
Wacławiak Artur
1 |
Mistrzostwa TZN skoki |
Zakopane |
06.01.2018 |
9 miejsce |
2 |
Mistrzostwa TZN kombinacja norweska |
Zakopane |
06.01.2018 |
4 miejsce |
3 |
Mistrzostwa TZN skoki |
Zakopane |
07.01.2018 |
8 miejsce |
4 |
LOTOS CUP skoki |
Szczyrk |
19.01.2018 |
7 miejsce |
5 |
LOTOS CUP skoki |
Szczyrk |
20.01.2018 |
7 miejsce |
6 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
10.02.2018 |
7 miejsce |
7 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
11.02.2018 |
6 miejsce |
8 |
LOTOS CUP kombinacja norweska |
Zakopane |
11.02.2018 |
2 miejsce |
9 |
XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży kombinacja norweska |
Zakopane |
16.02.2018 |
2 miejsce |
10 |
XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży skoki |
Zakopane |
17.02.2018 |
10 miejsce |
11 |
XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży kombinacja norweska |
Zakopane |
17.02.2018 |
2 miejsce |
12 |
XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży skoki |
Zakopane |
18.02.2018 |
10 miejsce |
13 |
XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży kombinacja norweska |
Zakopane |
18.02.2018 |
2 miejsce |
14 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
23.02.2018 |
10 miejsce |
15 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
24.02.2018 |
9 miejsce |
16 |
Mistrzostwa Polski Seniorów KN |
Zakopane |
25.02.2018 |
4 miejsce |
17 |
LOTOS CUP |
Szczyrk |
02.03.2018 |
7 miejsce |
18 |
LOTOS CUP KN |
Szczyrk |
02.03.2018 |
2 miejsce |
19 |
LOTOS CUP |
Szczyrk |
03.03.2018 |
7 miejsce |
20 |
LOTOS CUP KN |
Szczyrk |
04.03.2018 |
2 miejsce |
21 |
LOTOS CUP Pkt Generalna kombinacja norweska |
|
2018 |
2 miejsce |
22 |
LOTOS CUP Pkt Generalna skoki |
|
2018 |
8 miejsce |
Biela Stanisław
1 |
Mistrzostwa TZN |
Zakopane |
06.01.2018 |
5 miejsce |
2 |
Mistrzostwa TZN |
Zakopane |
07.01.2018 |
5 miejsce |
3 |
FIS CUP |
Zakopane |
13.01.2018 |
38 miejsce |
4 |
FIS CUP |
Zakopane |
14.01.2018 |
35 miejsce |
5 |
Continental CUP |
Planica |
20.01.2018 |
46 miejsce |
6 |
Continental CUP |
Planica |
21.01.2018 |
24 miejsce |
7 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
10.02.2018 |
5 miejsce |
8 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
11.02.2018 |
5 miejsce |
9 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
23.02.2018 |
5 miejsce |
10 |
LOTOS CUP |
Zakopane |
24.02.2018 |
6 miejsce |
11 |
LOTOS CUP |
Szczyrk |
02.03.2018 |
5 miejsce |
12 |
LOTOS CUP |
Szczyrk |
03.03.2018 |
4 miejsce |
KS CHOCHOŁÓW
Wyniki zawodników klubu to:
BIEGACZE
Angelika Gryc
4 miejsce - Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich I edycjaObidowa 11.01.2018
6 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich II edycja -CSZ Ptaszkowa 18.01.2018
6 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich III edycja - Obidowa 30.01.2018
5 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich IV edycja - Białka Tatrzańska 08.02.2018
5 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich – ranking końcowy
6 miejsce - Małopolskie Igrzyska Dzieci w biegach narciarskich- Memoriał Kazimierza Bubuli Białka Tatrzańska 21.03.2018
15 miejsce - Bieg na Igrzyska, Puchar Karkonoszy - Jakuszyce 17.03.2018
3 m. OPEN, 1. w kat. K18- IV Bieg Kurierów Tatrzańskich w Zakopanem - 1.09.2018
6 m. OPEN - V Zakopiański Bieg Niepodległości - 11.11.2018
Sylwester Iwaniec
3 miejsce -Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich I edycja - Obidowa 11.01.2018
11 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich II edycja - CSZ Ptaszkowa 18.01.2018
13 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich – ranking końcowy
6 miejsce - Małopolskie Igrzyska Dzieci w biegach narciarskich- Memoriał Kazimierza Bubuli Białka Tatrzańska 21.03.2018
21 miejsce - Bieg na Igrzyska, Puchar Karkonoszy - Jakuszyce 17.03.2018
Jan Stanek
4 miejsce -Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich I edycja - Obidowa 11.01.2018
9 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich II edycja - CSZ Ptaszkowa 18.01.2018
4 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich III edycja - Obidowa 30.01.2018
8 miejsce -Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich IV edycja - Białka Tatrzańska 08.02.2018
6 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich – ranking końcowy
7 miejsce -Małopolskie Igrzyska Dzieci w biegach narciarskich- Memoriał Kazimierza Bubuli Białka Tatrzańska 21.03.2018
22 miejsce - Bieg na Igrzyska, Puchar Karkonoszy - Jakuszyce 17.03.2018
4 m. OPEN, 1. w kat. M18 - IV Bieg Kurierów Tatrzańskich w Zakopanem - 1.09.2018
52 m. OPEN - V Zakopiański Bieg Niepodległości - 11.11.2018
Łukasz Gąsienica
5 miejsce - Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich I edycja - Obidowa 11.01.2018
4 miejsce -Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich II edycja - CSZ Ptaszkowa 18.01.2018
5 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich III edycja - Obidowa 30.01.2018
5 miejsce -Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich IV edycja - Białka Tatrzańska 08.02.2018
4 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich – ranking końcowy
3 miejsce - Małopolskie Igrzyska Dzieci w biegach narciarskich- Memoriał Kazimierza Bubuli Białka Tatrzańska 21.03.2018
27 miejsce - Bieg na Igrzyska, Puchar Karkonoszy - Jakuszyce 17.03.2018
40 m. OPEN - IV Bieg Kurierów Tatrzańskich w Zakopanem - 1.09.2018
15 m. junior C - Finał Pucharu Polski na nartorolach/Puchar CSZ Ptaszkowa 06.10.18
Maciej Jarończyk
3 miejsce -Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich I edycja - Obidowa 11.01.2018
1 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich II edycja - CSZ Ptaszkowa 18.01.2018
3 miejsce - 3. Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich III edycja - Obidowa 30.01.2018
4 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich IV edycja - Białka Tatrzańska 08.02.2018
3 miejsce -Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich – ranking końcowy
5 miejsce - Małopolskie Igrzyska Dzieci w biegach narciarskich- Memoriał Kazimierza Bubuli Białka Tatrzańska 21.03.2018
10 miejsce - Bieg na Igrzyska, Puchar Karkonoszy - Jakuszyce 17.03.2018
Winiarski Mieszko
9 miejsce - Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich I edycja - Obidowa 11.01.2018
8 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich II edycja - CSZ Ptaszkowa 18.01.2018
7 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich III edycja - Obidowa 30.01.2018
9 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich – ranking końcowy
6 miejsce - Małopolskie Igrzyska Dzieci w biegach narciarskich- Memoriał Kazimierza Bubuli Białka Tatrzańska 21.03.2018
14 miejsce - Bieg na Igrzyska, Puchar Karkonoszy - Jakuszyce 17.03.2018
5 m. OPEN - IV Bieg Kurierów Tatrzańskich w Zakopanem - 1.09.2018
13 m. OPEN - V Zakopiański Bieg Niepodległości - 11.11.2018
Tylka Szymon
6 miejsce - Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich I edycja - Obidowa 11.01.2018
7 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich II edycja - CSZ Ptaszkowa 18.01.2018
9 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich IV edycja - Białka Tatrzańska 08.02.2018
7 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich – ranking końcowy
Tylka Agnieszka
5 miejsce - Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich I edycja - Obidowa 11.01.2018
2 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich II edycja - CSZ Ptaszkowa 18.01.2018
6 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich IV edycja - Białka Tatrzańska 08.02.2018
6 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich – ranking końcowy
Bobak Krzysztof
21 miejsce - Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich I edycja - Obidowa 11.01.2018
17 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich II edycja - CSZ Ptaszkowa 18.01.2018
21 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich III edycja - Obidowa 30.01.2018
7 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich IV edycja - Białka Tatrzańska 08.02.2018
17 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich – ranking końcowy
18 miejsce - Małopolskie Igrzyska Dzieci w biegach narciarskich- Memoriał Kazimierza Bubuli Białka Tatrzańska 21.03.2018
Skorusa Karina
4 miejsce - Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich I edycja - Obidowa 11.01.2018
4 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich II edycja - CSZ Ptaszkowa 18.01.2018
5 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich III edycja - Obidowa 30.01.2018
7 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich IV edycja - Białka Tatrzańska 08.02.2018
5 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich – ranking końcowy
8 miejsce - Małopolskie Igrzyska Dzieci w biegach narciarskich - Memoriał Kazimierza Bubuli Białka Tatrzańska 21.03.2018
Szymala Katarzyna
22 miejsce - Małopolska Szkolna Liga w Biegach Narciarskich I edycja - Obidowa 11.01.2018
16 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich II edycja - CSZ Ptaszkowa 18.01.2018
20 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich III edycja - Obidowa 30.01.2018
20 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich IV edycja - Białka Tatrzańska 08.02.2018
21 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich – ranking końcowy
Bafia Martyna
25 miejsce -Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich IV edycja - Białka Tatrzańska 08.02.2018
36 miejsce - Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich – ranking końcowy
SKOCZKOWIE I KOMBINATORZY NORWESCY:
- Zborowski Maciej:
47 miejsce. - MŚJ FIS Nordic Junior World Ski Championships - Kandersteg 03.02.2018
2 miejsce. - Lotos Cup 11.02.2018
3 miejsce. - Lotos Cup 25.02.2018
2 miejsce. - Lotos Cup 02.03.2018
3 miejsce. – Lotos Cup 04.03.2018
6 miejsce – Lotos Cup Kombinacja Norweska – 30.08.2018
5 miejsce – Lotos Cup Kombinacja Norweska - 05.10.2018
12 miejsce – FIS YouthCup NC – Granasen – 13.03.2018
10 miejsce – FIS YouthCup NC – Granasen – 14.03.2018
XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży:
3 miejsce –Drużynowy Konkurs Skoków – 16.02.2018
3 miejsce Kombinacja Norweska - 16.02.2018
1 miejsce Kombinacja Norweska - 17.02.2018 TEAM SPRINT
2 miejsce Kombinacja Norweska - 18.02.2018
- Haberny Dawid:
XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży:
3 miejsce –Drużynowy Konkurs Skoków – 16.02.2018
- Mroczkowski Jan
- wywalczył tytuł wice mistrza Polski w Szczyrku w kat. Junior D w Kombinacji norweskiej,
- 1 miejsce w skokach i 2 miejsce w Kombinacji norweskiej w mistrzostwach Brandenburgi w Badfreinwalde (Niemcy),
- 11 miejsce w zawodach Lotos Cup – Zakopane – kombinacja norweska – 11.02.2018
- 13 miejsce w zawodach Lotos Cup – Zakopane – kombinacja norweska – 25.02.2018
- 10 miejsce w zawodach Lotos Cup – Szczyrk – kombinacja norweska - 02.03.2018
- 12 miejsce w zawodach Lotos Cup – Szczyrk – kombinacja norweska - 04.03.2018
- 2 miejsce w zawodach Lotos Cup – Szczyrk – 05.10.2018
- 6 miejsce w zawodach Lotos Cup – Szczyrk – 07.10.2018
- 4 miejsce w zawodach Lotos Cup – Zakopane 01.09.2018,
- 7 miejsce w zawodach Lotos Cup – Zakopane – 30.08.2018
- 5 miejsce kat. Junior D oraz 4 miejsce w kat. Open mistrzostwach POZN w Zagórzu,
- Haza Jakub
- 1 miejsce w skokach i 4 miejsce w Kombinacji norweskiej na mistrzostwach Brandenburgi w Badfreinwalde (Niemcy),
14 miejsce – lotos Cup – Kombinacja norweska – 05.10.2018
- Byrski Szymon
- 2 miejsce skokach i 10 miejsce w kombinacji norweskiej w mistrzostwach Brandenburgi w Badfreinwalde (Niemcy),
- 6 miejsce skokach na Mistrzostwach Polski w kat. Junior E w Szczyrku,
- 3 miejsce w skokach na mistrzostwach POZN w Zagórzu
- 12 miejsce w zawodach Lotos Cup - Zakopane – 01.09.2018
- 6 miejsce – Lotos Cup Szczyrk – 07.10.2018
- Maciusiak Mateusz
- 3 miejsce w skokach i 7 miejsce w kombinacji norweskiej na mistrzostwach Brandenburgi w Badfreinwalde (Niemcy),
- 3 i 6 miejsce w skokach na zawodach Lotos Cup w Szczyrku,
- 5 miejsce – Lotos Cup – Szczyrk - 07.10.2018
- 5 miejsce na Mistrzostwach Polski w skokach narciarskich.
- Marusarz Stanisław
- 7 miejsce w zawodach Lotos Cup – Zakopane - 11.02.2018
- 6 miejsce w zawodach Lotos Cup – Zakopane - 25.02.2018
UKS CHOCHOŁÓW
Uczniowie Klubu reprezentowali szkołę i Gminę Czarny Dunajec w następujących zawodach:
- Małopolska Szkolna Liga Biegowa – Białka Tatrzańska dwie edycje – 14.02.2018r. oraz 21.02.2018r.
- Ogólnopolskie zawody w biegach narciarskich w Białce Tatrzańskiej, 2-5.03. 2018r,
Do najważniejszych osiągnięć drużynowych należą:
IV miejsce w punktacji ogólnej szkoły w Małopolskiej Szkolnej Lidze w biegach narciarskich
Największe sukcesy indywidualne:
Karina Skorusa:
·3 x IV miejsce w Małopolskiej Szkolnej Lidze Biegowej w biegach przełajowych,
Jan Mroczkowski:
·V i VI miejsce w Małopolskiej Szkolnej Lidze Biegowej w biegach narciarskich,
Krzysztof Skorusa:
·VI miejsce w Małopolskiej Szkolnej Lidze Biegowej w biegach narciarskich
Mateusz Maciusiak:
·VI miejsce w Małopolskiej Szkolnej Lidze Biegowej w biegach narciarskich
UKS KROKUS CICHE
Amelia Liszka - II miejsce, biegi narciarskie, Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci SZS (styl dowolny),
I miejsce punktacja końcowa Małopolskiej Ligi Biegowej SZS w Krakowie
Rafała Durleta -II miejsce punktacja końcowa Małopolskie Ligi biegowej SZS w Krakowie.
Dominik Paniak- II miejsce punktacja końcowa Małopolskie Ligi biegowej SZS w Krakowie.
UKS Krokus SP nr 1 Ciche - III miejsce punktacja końcowa Małopolskie Ligi biegowej SZS w Krakowiesezon 2017/2018
Szkoła zajęła w klasyfikacji Małopolskiego współzawodnictwa ID SZSIII miejsce.
UKS PODCZERWONE
Osiągnięcia zawodników UKS w 2018 r.
Lp. |
NAZWA ZAWODÓW |
DATA |
MIEJSCE |
NAJLEPSZE WYNIKI |
|||
|
|||||||
ZAWODY WOJEWÓDZKIE |
|||||||
1 |
LIGA MAŁOPOLSKA W BIEGACH NARCIARSKICH
|
11.01.2018
|
Obidowa |
5 miejsce drużynowo 17 m D. Leja 17 m B. Majda 18 m M. Krzysiak 7 m B Jarończyk 12 m K. Gąsienica 3 m W. Haberna 7 m E. Podczerwińska 25 m M. Leja 10 m W. Leja 14 m W. Krzysiak 15 m P. Pisowicz 28 m E. Strama |
|||
2 |
LIGA MAŁOPOLSKA W BIEGACH NARCIARSKICH
|
18.01.2018 |
Ptaszkowa |
8 miejsce drużynowo
9 m D. Leja 12 m B. Majda 19 m M. Stec 3 m B Jarończyk 14m K. Gąsienica 6 m W. Haberna 21m E. Podczerwińska 14 m M. Leja 13 m W. Leja 14 m W. Krzysiak 18 m P. Pisowicz 28 m E. Strama |
|||
3 |
LIGA MAŁOPOLSKA W BIEGACH NARCIARSKICH
|
30.01.2018 |
Obidowa |
6 miejsce drużynowo 2 m W. Haberna 6 m B Jarończyk 9 m K. Gąsienica 9 m E. Podczerwińska 15 m M. Leja 10 m W. Leja 20 m P. Pisowicz 11m D. Leja 23 m E. Strama 32 m D Baran |
|||
4 |
LIGA MAŁOPOLSKA W BIEGACH NARCIARSKICH
|
8.02.2018 |
Białka Tatrzańska |
9 miejsce drużynowo 12 m W. Haberna 6 m B Jarończyk 16 m K. Gąsienica 18 m E. Podczerwińska 13 m M. Leja 16 m W. Leja |
|||
5 |
LIGA MAŁOPOLSKA W BIEGACH NARCIARSKICH
|
21.03.2018 |
Białka Tatrzańska |
9 m W. Haberna 9 m B Jarończyk 8 m K. Gąsienica 17 m W. Leja 20 m P. Pisowicz 11m D. Leja 11m B. Majda 19 m D Baran 23 m Ł Karcz Drużynowo 7m |
|||
6 |
Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w Biegach Narciarskich |
13.03.2018 |
Białka Tatrzańska |
19 m B. Jarończyk 12 m K Gąsienica 23 m W Haberna 35 m E Podczerwińska |
|||
7 |
Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w Biegach Narciarskich |
14.03.2018 |
Białka Tatrzańska |
15 m B. Jarończyk 18 m K Gąsienica 29 m W Haberna 36 m E Podczerwińska |
|||
Finał Ligi Małopolskiej drużynowo 8 miejsce
Amatorski Klub Hokejowy DRWALE Czarny Dunajec
W Mistrzostwach Polski Amatorów Dywizji 3 w Janowie w fazie grupowej zdobyto 3 punkty awansując do kolejnej fazy rozgrywek. Mistrzostwa zakończono na 3 miejscu wygrywając potyczkę o brąz w rzutach karnych z Sokołami Nowy Targ.
Klub Jeździecki Czarny Dunajec
W sezonie 2018 zaliczono 59 startów w Polsce i Czechach zajmując 9 razy miejsce 1, 7 razy 2, 7 razy miejsce 3 i 36 razy miejsca w pierwszej dziesiątce konkursu. Zawodnicy zdobyli łącznie 9 medali w zawodach rangi mistrzowskiej:
-2 medale (złoto i srebro) Mistrzostwa Polski Młodzików w WKKW
-2 medale (srebro i brąz) Mistrzostw Polski Południowej w skokach
-5 medali (2x złoto, 2x srebro, 1x brąz) w Mistrzostwach Małopolski, Śląska i Opolszczyzny w WKKW w różnych kategoriach wiekowych.
Wyniki oraz działania pozostałych klubów sportowych:
Towarzystwo Sportowe ,,Podhalański” Czarny Dunajec
W roku 2018 klub prowadził i organizował szkolenie sportowe z zakresu tenisa ziemnego, piłki siatkowej plażowej piłki siatkowej, tenisa stołowego oraz brał udział i organizował współzawodnictwo sportowe. W miesiącach Maj- Październik na naszych kortach dwa razy w tygodniu odbywało się szkolenie z zakresu tenisa ziemnego. Zajęcia prowadził licencjonowany trener PZT a w zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież z całej Gminy w wieku 6-18 lat.
Na sali w Załucznem oraz na boiskach plażowychprowadzone jest szkolenie z zakresu siatkówki oraz siatkówki plażowej. Nasze drużyny regularnie występują w współzawodnictwie ligowym orgaznizowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej, oraz uczestniczą w inny rozrywkach turniejowych.
Sekcja Tenisa Stołowego bierze udział w rozgrywkach PZTS, dodatkowo w ramach działań sekcji są organizowane turnieje okolicznościowe dla amatorów tenisa stołowego oraz treningi dla początkujących zawodników.
Każdego roku nasz klub organizuje dwa turnieje Grand Prix Podhala w siatkówce plażowej, w mijającym roku w turniejach wzięło udział ponad 80 drużyn z całej Polski.
Udział w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Siatkowej.
Ludowy Klub Sportowy ,,Korona” Piekielnik
SENIORZY KLASA B
W sezonie 2017/2018 klub LKS ,,Korona'' Piekielnik uplasował sie na 12 miejscu z łączną ilością 13 punktów utrzymując sie w klasie B.
Osiągnięte rezultaty przedstawiały sie następująco:
-wygrane 4
-porażki 17
-remis 1
W sezonie 2018/2019 po rundzie jesiennej klub LKS ,,Korona'' Piekielnik uplasowała się namiejscu 8 z łączną ilością 11 punktów tym razem utrzymując się w klasie C
Osiągnięte rezultaty przedstawiały sie następująco:
-wygrane 1
-porażki 9
-remis 2
PZW okręg Nowy Sącz, Koło nr 27 Czarny Dunajec
Zarząd Koła zorganizował w roku 2018 jedenaście imprez sportowo – turystycznych
W tym cztery o mistrzostwo Koła w dyscyplinie:
- podlodowej
- muchowej
- spławikowej
- spinningowej
Oraz siedem towarzyskich między innymi:
- dla dzieci, jak co roku zorganizowaliśmy spławikowezawody z okazji Dnia Dziecka. Odbyły się one w dniu 3 czerwca 2018 roku na stawach w Pieniążkowicach. Uczestniczyło w nich 96 dzieci z Gminy Czarny Dunajec. Każde dziecko otrzymało dyplom udziału jak również nagrody, dodatkowo dzieci w trzech kategoriach wiekowych do 6 miejsca zostały wyróżnione medalami i pucharami;
- zorganizowaliśmy XI Towarzyskie Zawody Muchowe o Puchar Janosika. Impreza ta odbyła się w dniach 06-08 lipca Towarzyskie Zawody Muchowe o Puchar Janosika były miejscem spotkania i sportowej rywalizacji dla 43 zawodników z całej Polski. Zawody o Puchar Janosika dzięki pozyskaniu wielu sponsorów są organizowane na bardzo wysokim poziomie. W dniu 07 lipca po raz pierwszy na Podhalu odbył się festiwal muchowy Sztuki Łowienia na którym miały miejsce między innymi Rzutowe początki które prowadził Igor Glinda, rzuty jednoręczne, ich rodzaje i zastosowanie prowadzone przez Piotra Talme wiele różnych konkursów rzutowych dla dzieci i dorosłych zajęcia wiązania sztucznych much dla początkujących oraz dzieci prowadzone przez Joannę Pieślak, Roberta Karlewskiego. Rzuty speyowe pokaz Piotr Talma jak również - I love DH gdzie swoje doświadczenie przekazywał Robert Karlewski to były tylko niektóre z atrakcji jakie były przewidziane w tych dniach.
Członkowie naszego Koła uczestniczyli także w zawodach organizowanych przez inne koła,kluby sportowe jak również przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Sączu.
- W dniu 17 Listopada 2018 roku na Sali Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu zorganizowaliśmy po raz piąty Konkurs Wiedzy Wędkarskiej dla Dzieci i Młodzieży, gdzie w trzech kategoriach wiekowych uczestniczyło 11 dzieci. Każde dziecko otrzymało atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz opłaty członkowskie na 2019 rok. Dla dzieci i młodzieży którzy nie są członkami PZW możliwość wyrobienia legitymacji członkowskiej wraz z opłatami członkowskimi. Dodatkowym wyróżnieniem dzieci oraz młodzieży ,którzy zajęli pierwsze miejsca jest składka umożliwiająca łowienie tzw. Składka okręgowa na2019 rok. Był to piąty taki konkurs zorganizowany właśnie przez nas.
W roku 2018 w zawodach mistrzowskich jak również towarzyskich zaliczanych do tytułu wędkarza roku na 179 członków Koła wzięło udział 24 osoby w tym 22 seniorów oraz 2 juniorów.
UKS ,,Czerwone Wierchy” Czerwienne
W trakcie realizacji projektu dla uczniów z gminy Czarny Dunajec a w szczególności z miejscowości Czerwienne były prowadzone zajęcia 2 razy w tygodniu po 2 godziny.
Osiągnięte wyniki sportowe przez uczniów ze szkoły SPSK Czerwienne:
·Zawody Gminne
III miejsce Gminny Turniej Piłki Siatkowej w Ramach Święta Szkoły w Piekielniku
08.01.2018 r.
III miejsce Halowy Turniej Piłki Siatkowej Kategoria Chłopców 12.02.2018 r.
III miejsce Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Igrzyska Dzieci Kategoria Chłopców
12.04.2018 r.
Gminne Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe 27.09.2018 r.
I miejsce rocznik 2008 i młodsze dziewczęta.
I miejsce rocznik 2005 - 2003 kategoria chłopców.
III miejsce rocznik 2007 - 2006 kategoria chłopców.
II miejsce Rafał Rafacz rocznik 2006.
·Zawody Powiatowe
III miejsce Sztafetowe Biegi Przełajowe Igrzyska Dzieci Kategoria Dziewcząt.
I miejsce Drużynowe Biegi Przełajowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej Kategoria Dziewcząt.
II miejsce drużynowe biegi przełajowe kategoria dziewcząt.
·Zawody Wojewódzkie
Udział w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 metrów kat. Dziewcząt rocznik 2006 i młodzi.
10 miejsce Piotr Floryn Indywidualne Biegi Przełajowe.
Ludowy Zespół Sportowy ,,DELTA” Pieniążkowice
W trakcie 2018 roku rozegrano 22. Mecze z następującymi
drużynami: Skawianin Skawa, Janosik Sieniawa, , Unia Naprawa, Podgórki
Krauszów, Lepietnica Klikuszowa, Dunajec Ostrowsko, Grel Trute, Skałka
Rogoźnik, Wierchy Lasek, Szarotka Chochołów, Szarotka Rokiciny Podhalańskie.
Drużyna Delta Pieniążkowice I miejsce w Turnieju Sylwestrowym w Białym Dunajcu
oraz II miejsce w Turnieju ,,Dunajeckie Granie’’ z cyklu Tatrzańskich Wici.
Zawodników w szkoleniu: 23
Udział w rozgrywkach ligowych klasy B ,,Zachód” Podhalańskiego Podokręgu Piłki
Nożnej w Nowym Targu
W sezonie 2018 LZS Delta Pieniążkowice zajmuje 12 miejsce w rozgrywkach ligowych klasy B ,,Zachód” Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu z łączną sumą 4 punktów: w tym 1 wygrana, 1 remis, 9 przegranych.
UKS "Ratułów"
Klub brał udział w imprezach sportowych w Czarnym Dunajcu (lekkoatletyka, siatkówka, biegi przełajowe, piłka nożna, czwórbój lekkoatletyczny, tenis stołowy); Nowym Targu (biegi przełajowe, tenis stołowy), Piekielniku (siatkówka, gry i zabawy), Nowym Targu (lekkoatletyka). W klubie trenuje 20 zawodników.
Ludowy Zespół Sportowy „Szarotka” Chochołów
Klub przeprowadził X Zawody w Biegach im. Kurierów Tatrzańskich. Zawody umożliwiły sprawdzenie się w rywalizacji sportowej. Klub zorganizował też zawody w strzelectwie sportowym w Miętustwie oraz w Chochołowie .
Członkowie Klubu brali udział w zawodach strzeleckich w Krakowie, Tarnowie, Myślenicach ,Nowym Targu.
Klub przeprowadził charytatywnie zawody strzeleckie na Zlocie Motocyklowym w Miętustwie. Prowadzenie treningów wpiłce nożnej, strzelectwie. Aktywność zaowocowała pozyskaniem 5 nowych członków. Prowadząc działalność Klub rozwija się , służąc młodzieży oraz dorosłym mieszkańcom.
Obecnie klub bierze czynny udział w rozgrywkach ligowych piłki nożnej B klasy.
Podhalański Klub Łyżwiarstwa Figurowego ,,Zwyrtany”
Nowa możliwość uzyskania przez dzieci wyszkolenia wielopoziomowego oraz uczestnictwa we współzawodnictwie profesjonalnym na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym.
Poprzez prowadzenie naboru zwiększa się dostępność do łyżwiarstwa figurowego w wielu grupach wiekowych. Zajęcia ogólnodostępne dla wszystkich uczestników nawet niepełnosprawnych (z takim stopniem upośledzenia które pozwoli brać udział w zajęciach na lodzie).
W roku 2018 Klub:
a) brał udział w zawodach ogólnopolskich
b) organizował pokazy tematyczne (świąteczne, noworoczne) łyżwiarstwa figurowego dla mieszkańców gminy Czarny Dunajec
c) promował gminę Czarny Dunajec poprzez udział zawodników Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego ,,Zwyrtany” w zawodach na terenie całej Polski.
Gminny Klub Sportowy „Czarni” Czarny Dunajec
Ilość zawodników w szkoleniu:
Seniorzy – 22 zawodników
Juniorzy Starsi – 25 zawodników
Trampkarze Starsi – 20 zawodników
Ogółem – 67 zawodników
Reprezentowanie Gminy Czarny Dunajec w rozgrywkach sportowych w dyscyplinach takich jak piłka nożna.
Drużyna seniorów: 22 zawodników – utrzymanie się w klasie „A”, 14 meczy wyjazdowych i 12 meczy u siebie, 80 treningów dwugodzinnych oraz będziemy chcieli uzyskać dwóch nowych zawodników.
Drużyna juniorów starszych: 25 zawodników – gra w 1 lidze, 8 meczy wyjazdowych i 12 meczy u siebie, 80 treningów dwugodzinnych oraz będziemy chcieli uzyskać 4 nowych zawodników.
Drużyna trampkarzy starszych: 20 zawodników – gra w 2 lidze, 80 treningów półtoragodzinnych, 6 meczy u siebie i 7 meczy wyjazdowych oraz będziemy chcieli uzyskać 5 nowych zawodników.
UKS „Ciche”
Podniesienie poziomu sportowego trenujących zawodników.
12 zawodników wzięło udział w treningach odbywających się 2 razy w tygodniu i zawodach sportowych na terenie Podhala i Małopolski.
UKS ,,Pieniążkowice”
Zajęcia były prowadzone przez dwie lub trzy godziny w tygodniu w zależności od możliwości i potrzeb związanych z udziałem w zawodach.
Zawodnicy UKS Pieniążkowice w roku 2018 reprezentowali Gminę w następujących zawodach sportowych:
Na szczeblu Gminnym:
- Mini Piłki Siatkowej o mistrzostwo Gminy w kategorii dziewczyn – miejsce 2
- Mini Piłki Siatkowej o mistrzostwo Gminy w kategorii chłopców – miejsce 1
- Piłki Siatkowej o mistrzostwo gminy w kategorii chłopców – miejsce 2
- Biegi narciarskie „ Puchar Ferri - miejsca w różnych kategoriach:3,4,4,5,6,6 i dalsze, drużynowo zdobyli miejsce 3
- XIV Memoriał Zdzisława Duraja, Igrzyska Dzieci w siatkówce – miejsce 1
- Piłki nożnej Igrzyska Młodzieży Szkolnej – miejsce 5
- Piłki nożnej Igrzyska Dzieci – miejsce 3
- Turniej o mistrzostwo Gminy w piłce nożnej Igrzysk Dzieci – miejsce 2
- Tenisie stołowym Igrzyska Dzieci – miejsce 5,6 i dalsze
Na szczeblu Ośrodka Nowego Targu:
- Mini Piłki Siatkowej o mistrzostwo Ośrodka w kategorii dziewczyn – miejsce 2
- Mini Piłki Siatkowej o mistrzostwo Ośrodka w kategorii chłopców – miejsce 1
- Piłki Siatkowej o mistrzostwo Ośrodka w kategorii chłopców – miejsce 2
- Turniej o mistrzostwo Ośrodka w piłce nożnej Igrzysk Dzieci chłopców – miejsce 5
Na szczeblu Powiatu Nowego Targu:
- Mini Piłki Siatkowej o mistrzostwo Powiatu w kategorii dziewczyn – miejsce 2
- Mini Piłki Siatkowej o mistrzostwo Powiatu w kategorii chłopców – miejsce 4 ( Paweł Gawron najlepszy zawodnik turnieju)
- Piłki Siatkowej o mistrzostwo Powiatu w kategorii chłopców – miejsce 4
Na terenie Podhala, Małopolski:
- Biegi narciarskie z okazji 172 Rocznicy Powstania Chochołowskiego – miejsca 3,5,7,7,7 i dalsze
- 10 Memoriał Grzegorza Wesołowskiego – miejsce 3
Sporządził: Marek Kaczmarczyk