Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Młodzi miłosierni

2019-05-24 do 2019-06-14 // Oglądano: 901 // Wstecz
Młodzi miłosierniW piątek, 10 maja, na deskach nowotarskiego MDK-u zaprezentowało się 11 wybranych zespołów uczniowskich, biorących udział w XII edycji Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”.

Wśród zaproszonych byli także uczniowie Szkoły Podstawowej w Załucznem. Sala gościła reprezentacje wszystkich zespołów, ponadto opiekunów grup i dyrektorów szkół. Najlepsze prezentacje są pokazywane na gali finałowej, która tradycyjnie odbywa się w Krakowie.

„Mieć wyobraźnię miłosierdzia” to małopolski projekt przygotowujący uczniów klas VI, VII, VIII szkół podstawowych, klas III gimnazjów i szkół ponadpodstawowych do niesienia pomocy potrzebującym. Jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II, nawołującego do potrzeby bycia „sługami miłosierdzia” czyli niesienia różnych form pomocy ludziom potrzebującym i sposobem na przeciwdziałanie obojętności społecznej. W tym roku w projekcie na terenie Orawy, Spisza i Podhala wzięło udział 825 uczniów, 96 nauczycieli z 44 szkół podstawowych i 7 szkół średnich. Wśród nich było 19 uczniów Szkoły Podstawowej w Załucznem realizujący projekt zatytułowany Nasze małe budowanie cywilizacji miłości. W trakcie XII edycji młodzi wolontariusze uczestniczyli w różnorodnych zajęciach z osobami niepełnosprawnymi, wsparli ideę Szlachetnej Paczki, odpowiedzieli na apel Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”, włączyli się w akcję "Rodacy - Bohaterom" przygotowując świąteczne paczki dla polskich kombatantów na Kresach, przyłączyli się do akcji Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych, zebrali fundusze na potrzeby edukacyjne dzieci na Madagaskarze, przygotowali słodkie upominki, bożonarodzeniowe stroiki, wielkanocne pisanki i życzenia świąteczne dla osób samotnych w Załucznem i wiele innych. Podsumowaniem był udział w nowotarskim spotkaniu i prezentacja na scenie, co okazało się niemałym wyróżnieniem z grona ponad 50 szkół uczestniczących w tegorocznej edycji projektu.

 

Say