Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Klasowa ko-lekcja w Krakowie

2019-09-23 do 2019-10-09 // Oglądano: 752 // Wstecz
Klasowa ko-lekcja w Krakowie19 września 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Andrzeja Knapczyka – Ducha w Czerwiennem, w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2019, dofinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wzięła udział w lekcji muzealnej i ko-lekcji z klasą w Krakowie, która umożliwia uczniom bezpośredni kontakt z dziełem sztuki.

Zajęcia prowadzone były w Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z oryginalnymi zabytkami i ich historią. Lekcje wzbogacane zostały różnymi działaniami plastycznym, a animatorzy zachęcali uczniów do dyskusji proponując im interaktywną formę zwiedzania.

Dzieci bardzo dobrze odnalazły się w przestrzeni muzealnej, miały okazję pochwalić się swoją wiedzą historyczną, jak również zaprezentować siebie i swoją szkołę od jak najlepszej strony, pokazując wysoką kulturę osobistą. Warto też zaznaczyć, że tematyka lekcji muzealnych odpowiada założeniom szkolnych programów nauczania, a także uzupełnia i poszerza zawarty w nich zasób wiadomości. W tym miesiącu uczniowie klas I-IV uczestniczyli w lekcji muzealnej o temacie – Przygoda ze sztuka. Pierwsza wizyta w muzeum. Natomiast klasy V-VIII wzięły udział w ko-lekcji z klasą, która zamiast tradycyjnego oprowadzania, proponowała wspólną przygodę, polegającą na dyskusji, wymianie spostrzeżeń oraz rozwiązywaniu zadań. Nasi uczniowie chętnie podjęli wyzwanie, a ich wyobraźnia i zaangażowanie stały się prawdziwym muzealnym przewodnikiem.

Kolejny wyjazd na lekcję w muzeum społeczność szkolna zaplanowała na październik, odbędzie się ona w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.