Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Wspólny polsko-słowacki Dzień Papieski

2019-10-24 // Oglądano: 696 // Wstecz
Wspólny polsko-słowacki Dzień PapieskiWiemy dobrze, że radość jest większa, gdy potrafimy dzielić się nią z innymi. Obchodzona we środę, 16 października, 41. rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową była dla uczniów z Chochołowa i z Suchej Hory okazją do takiej wspólnej radości i dziękczynienia Bogu za ten niezwykły pontyfikat papieża Polaka.

Spotkanie w murach chochołowskiej szkoły rozpoczęło się od inscenizacji „Droga do świętości” przygotowanej przez katechetkę – Agnieszkę Bysiek. Wspólnie (w języku polskim i słowackim) odmówiono także jedną z tajemnic różańca świętego. Następnie odbyła się najważniejsza dla zgromadzonych część – ucałowanie relikwii Jana Pawła II, podczas której całą salę wypełniły słowa Barki śpiewanej w obu językach. Na zakończenie spotkania ks. Stanisław Syc - proboszcz chochołowskiej parafii udzielił zgromadzonym błogosławieństwa.

Na zakończenie Dnia Papieskiego wręczone zostały nagrody dla uczestników polsko-słowackiego konkursu „Jesień w koszyku zamknięta”, a następnie wszyscy zostali ugoszczeni kremówkami, które upiekły mamy z Rady Rodziców.