Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Przedszkolaki piszą bajki

2019-11-18 do 2019-12-09 // Oglądano: 644 // Wstecz
Przedszkolaki piszą bajkiJest taki dzień w roku, kiedy wszyscy wracamy do krainy beztroskiego dzieciństwa, wspominając perypetie ulubionych postaci z bajek. 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Święto szczególnie hucznie obchodzone jest w przedszkolach i szkołach podstawowych. Tego dnia odbywają się liczne gry i zabawy utrzymane w bajkowym klimacie, a dzieci przebierają się za ulubionych bohaterów.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to idealna okazja do tego, aby wpoić najmłodszym pozytywne postawy moralne. Bajki mają bowiem nie tylko rozrywkowy, ale przede wszystkim wychowawczy i edukacyjny charakter. Rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i uczą rozróżniania dobra od zła.

Nasze przedszkolaki z Działu postanowiły w tym roku ułożyć opowieści o „Minionkach” i „44 Kotach”, które się przyjaźnią i pomagają innym. Postacie z bajek są nieprzypadkowe, bowiem one są symbolami naszych grup przedszkolnych, 3,4, 5 i 6-latków, a dzieciaki chętnie się z nimi identyfikują. W przygotowaniu prac pomogły nam mamusie i rodzeństwo, a całość prezentuje się świetnie, przyznacie sami! My już znamy ich treść, a Was zachęcamy do poczytania naszych historii, które są wyeksponowane na korytarzu szkoły w Pieniążkowicach! Może poczujecie się zainspirowani naszymi pracami…

 

Tekst: Kinga Jędrol