Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Gazyfikacja gminy - czas na skladanie wniosków

2019-12-02 do 2019-12-16 // Oglądano: 954 // Wstecz
Gazyfikacja gminy - czas na skladanie wnioskówByły ankiety, przyszła pora na składnie wniosków. Trwają prace związane z gazyfikacją Gminy Czarny Dunajec.

Spotkanie w sprawie gazyfikacji Miętustwa, Cichego Dolnego i Ratułowa Dolnego odbyło się w niedzielne popołudnie 1 grudnia w SP CICHE 1. Przybyło na nie kilkudziesięciu mieszkańców tej części Gminy Czarny Dunajec.

- Zachęcamy wszystkich do składania wniosków o gazyfikację swoich domów - mówił wójt Marcin Ratułowski. Mieszkańcy zadawali wiele pytań, ile to będzie kosztować, kiedy tak naprawdę ruszy gazyfikacja i jakie są koszty ogrzewania domu gazem i korzystania z ciepłej wody. Padły też kwoty przyłączy, a te będą się zaczynać od około 2 tys. złotych. Zaś 100 tys. złotych gmina wyda na zrobienie zaprojektowanie magistrali gazowej

Gaz w Gminie Czarny Dunajec jest już doprowadzony do Starego Bystrego. - Zależy nam także, aby na gaz przeszły jednostki użyteczności publicznej, jak szkoły czy ośrodki zdrowia - dodaje włodarz Czarnego Dunajca.

Wnioski należy składać do końca grudnia w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec. Można także przekazywać radnym, swoją pomoc oferuje także sołtys Ratułowa.