Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Kolejne inwestycje w Gminie Czarny Dunajec – Stawiamy na rozwój turystyki

2020-01-16 do 2020-01-30 // Oglądano: 848 // Wstecz
Kolejne inwestycje  w Gminie Czarny Dunajec – Stawiamy na rozwój turystykiW nowy 2020 rok wchodzimy z dobrymi informacjami dla wszystkich mieszkańców i turystów odwiedzających naszą gminę.

Obecna liczna infrastruktura turystyczna zostanie rozbudowana o kolejne miejsca, które urozmaicą nam czas i pozwolą na bliższe poznanie lokalnego i transgranicznego dziedzictwa pogranicza Polski i Słowacji.

W dniu 10.01.2020 roku Komitet ds. mikroprojektów Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 zatwierdził listę projektów skierowanych do dofinansowania w ramach PROJEKTU PARASOLOWEGO PN. „ŁĄCZY NAS NATURA I KULTURA” PROGRAMU WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ INTERREG V-A POLSKA-SŁOWACJA 2014-2020, III NABÓR

Wśród nich na wysokich pozycjach znalazły się dwa projekty Gminy Czarny Dunajec pełniącej rolę Partnera Wiodącego z silnym i trwałym partnerstwem Miasta Trstena oraz Oravskimmúzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.

W ramach wspólnych projektów zostanie utworzona strefa rekreacyjno - edukacyjna w miejscowości Chochołów w bezpośredniej lokalizacji transgranicznego szlaku rowerowego wokół Tatr , kontynuowany będzie szlak pieszo – rowerowy od Czarnego Dunajca w stronę Odrowąża na odcinku 400m w głąb torfowisk. Na tej też trasie zainstalowana zostanie luneta obserwacyjna. W centrum miejscowości Czarny Dunajeczostanie zainstalowany totem multimedialny na którym będą prezentowane zrealizowane projekty i lokalne dziedzictwo. Powstanie też wiele publikacji o posiadanych atrakcjach, dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym pogranicza PL-SK. Projekty będą realizowane do marca 2021 roku.

Serdecznie dziękujemy naszym Słowackim Partnerom za zaufanie i wzmacnianie współpracy, Euroregionowi Tatry za wdrażanie programów tak potrzebnych lokalnej społeczności i obszarom pogranicza jak również EUWT Tatry za wsparcie merytoryczne.

 

Projekt realizowany w partnerstwie z Miastem Trstena:

Aktywnie i mobilnie poznajemy dziedzictwo pogranicza Polski i Słowacji

/ Aktívnea mobilné poznávanie dedičstva pohraničia Poľska a Slovenska

Wartość dofinansowania - 99 997,26 €

Całkowita wartość projektu - 139 934,60 €

 

Projekt realizowany w partnerstwie z Oravskimmúzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.

Odkrywanie poprzez udostępnianie – poznajemy dziedzictwo pogranicza Polskii Słowacji

/ Odhaľovanie sprístupňovaním –spoznávame dedičstvo pohraničia Poľska a Slovenska

Wartość dofinansowania - 99 998,88 €

Całkowita wartość projektu – 128 253,03 €