Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej Czarny Dunajec-Piekielnik!

2019-12-31 // Oglądano: 688 // Wstecz
Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej Czarny Dunajec-Piekielnik!W dniu 20.12.2019 r. wykonawca – Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „DROBUD” sp. z o.o. z Żywca zakończył roboty budowalne związane z wykonaniem ścieżki rowerowej w ramach Historyczno-Kulturowo-Przyrodniczego szlaku wokół Tatr – odcinek Czarny Dunajec-Piekielnik o nawierzchni żwirowej i długości 6,87 km.

Wykonana ścieżka rowerowa Czarny Dunajec – Piekielnik prowadzi od pętli rowerowej torfowiskowej wybudowanej w ramach I etapu Szlaku wokół Tatr do miejscowości Piekielnik. Ścieżka rowerowa udostępnia nowe obszary Torfowisk Orawsko-Nowotarskich prowadząc jednocześnie starym szlakiem granicznym po trasie historycznej granicy państwowej pomiędzy Polską a Słowacją, jednocześnie będącej umowną granicą pomiędzy geograficznymi krainami Podhalem a Orawą. Trasa ta udostępnia Szlak wokół Tatr od strony Orawy. Jest tez odcinkiem o niezwykłych walorach przyrodniczych, co dodatkowo wzmacnia jej znaczenie dla Szlaku wokół Tatr, który ma za zadanie udostępniać rowerzystom unikatowe walory historyczne, kulturowe i przyrodnicze pogranicza. Budowa tego odcinka ścieżki rowerowej daje możliwość połączenia Szlaku od północy z sieciami tras rowerowych powstających na Orawie i w Małopolsce. Stanowi zatem kolejny krok w rozwoju tego transgranicznego produktu turystycznego.

Koszt realizacji tej inwestycji wyniósł 3.089.937,67 zł.Zdjęcia: archiwum Gminy Czarny Dunajec

 

Inwestycja jest częścią projektu pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr-etap III” wdrażanego wspólnie przez 9 partnerów z Polski i ze Słowacji w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja.