Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Umowa na dofinansowanie – podpisana!

2020-03-25 do 2020-04-11 // Oglądano: 774 // Wstecz
Umowa na dofinansowanie – podpisana!Już niebawem kolejne inwestycje na rzecz rozwoju naszej gminy.
W marcu Wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski podpisał umowę na dofinansowanie projektu pn. AKTYWNIE I MOBILNIE POZNAJEMY DZIEDZICTWO POGRANICZA POLSKI I SŁOWACJI. Podpisanie umowy z racji pandemii oraz występujących ograniczeń i dbania o bezpieczeństwo nastąpiło poprzez procedurę obiegową dokumentacji.

Dzięki realizacji projektu w miejscowości Chochołów powstanie strefa aktywności dla mieszkańców naszej gminy oraz turystów odwiedzających ten przepiękny zakątek Polski.

Strefa będzie wyposażona w plac zabaw dla dzieci z bogatą ofertą rozwojową, w urządzenia siłowni zewnętrznej dla młodzieży i osób starszych, altanę, boisko do piłki plażowej, stojaki na rowery, tablice edukacyjne i wiele innych atrakcji. W ramach projektu powstanie również publikacja stanowiąca materiał informacyjno – promocyjny, który będzie szeroko dystrybuowany m.in. na targach turystycznych w całej Polsce.

Strefa powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie transgranicznego szlaku wokół Tatr w pobliżu remizy OSP w Chochołowie, Ośrodku Zdrowia i ogólnodostępnego parkingu.

Nowy obiekt będzie stanowił atrakcję gminy i nową ofertę aktywnego spędzania czasu przyczyniając się jednocześnie do dalszego rozwoju oraz umacniania partnerstwa z Miastem Trstena na Słowacji z którym wspólnie realizujemy projekt.

Głównym celem podejmowanych wspólnych działań jest zachęcenie odbiorców do bliższego poznania dziedzictwa ziem Polski i Słowacji.

Partner Wiodący : Gmina Czarny Dunajec

Partner Projektu: Miasto Trstena na Słowacji.

Projekt będzie realizowany w okresie od III.2020r. do II.2021

Wartość całkowita projektu 139934,60 €

Mikroprojekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020