Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Ruszamy z budowami – wsparcie dla przedsiębiorców dzięki realizacji projektów transgranicznych!

2020-05-27 do 2020-06-13 // Oglądano: 319 // Wstecz
Ruszamy z budowami – wsparcie dla przedsiębiorców dzięki realizacji projektów transgranicznych!Dzięki wcześniej pozyskanym dotacjom Gmina Czarny Dunajec wspiera przedsiębiorców w okresie pandemii i widma zastoju gospodarczego.

Chcąc pomóc przedsiębiorcom i pracownikom w utrzymaniu miejsc pracy, uruchomiono działania inwestycyjne dla dwóch projektów transgranicznych. Łącznie zaangażowano 643 615,00 zł. z czego gmina Czarny Dunajec ze swojego budżetu wydatkuje jedynie ok. 20% pozostałą część stanowi dofinansowanie  przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

W dniu 25.05.2020 r podpisano umowę z firmą Usługi Ziemne Grzegorz Rzadkosz z Bukowiny Tatrzańskiej na kwotę 397 671,33 zł. Zadanie będzie polegało na wykonaniu strefy edukacyjno rekreacyjnej w miejscowości Chochołów. Będzie wzmacniało infrastrukturę szlaku wokół Tatr przebiegającego przez Chochołów jednocześnie tworząc nową strefę rekreacji dla wszystkich użytkowników. Obiekt będzie wyposażony w urządzenia do gimnastyki plenerowej, plac zabaw z innowacyjnymi formami rozwoju aktywności u dzieci, boisko do piłki plażowej, altanę, stojaki na rowery i tablice edukacyjne o dziedzictwie lokalnym. Zadanie realizowane  w ramach projektu pn. „Aktywnie i mobilnie poznajemy dziedzictwo pogranicza Polski i Słowacji

Dodatkowo jak już informowaliśmy w dniu 06.05.2020 r podpisano umowę na realizację zadania budowy 400m trasy pieszo rowerowej w unikatowy obszar Torfowisk Orawsko-Nowotarskich. Trasa udostępnia nowe miejsca niezwykle cenne przyrodniczo i otwiera północną część gminy w stronę Odrowąża na rozwój turystyki w oparciu o wcześniej wykonane trasy rowerowe szlaku wokół Tatr.

Wartość brutto umowy: 245 943,67 zł

Zadanie realizowane  w ramach projektu  pn. „Odkrywanie poprzez udostępnianie – poznajemy dziedzictwo pogranicza Polski i Słowacji”

Fot. Michał Głowacz