Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Zawiadomienie

2007-10-23 do 2007-10-23 // Oglądano: 2601 // Wstecz
Zawiadomienie

Wójt Gminy Czarny Dunajec informuje, że Gmina Czarny Dunajec wspólnie z innymi samorządami powiatu nowotarskiego analizuje możliwość przystąpienia do programu instalacji indywidualnych kolektorów słonecznych dla mieszkańców,współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

W związku z tym, zwracam się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Gminy Czarny Dunajec zainteresowanych instalacją w swoim domu kolektora słonecznego o wypełnienie „Ankiety dla osób prywatnych" i złożenie jej do 9 listopada 2007 roku w Urzędzie Gminy w Czarnym Dunajcu w pokoju nr 13 (parter), lub w pokoju nr 28 (I piętro).

Formularz ankiety jest dostępny: w Urzędzie Gminy w wymienionych wyżej pokojach 13 i 28, na stronie internetowej www.czarny-dunajec.pl, oraz u sołtysów sołectw Gminy Czarny Dunajec. Wypełnienie ankiety nie zobowiązuje do wzięcia udziału w programie, ale stanowi wstępną do tego deklarację, co pozwoli na podjęcie dalszych decyzji związanych z przystąpieniem Gminy Czarny Dunajec do programu.

Kolektory słoneczne są efektywnym ekonomicznie i prośrodowiskowym rozwiązaniem dla potrzeb energetycznych w budynkach mieszkalnych. Dają możliwość korzystania z odnawialnego źródła energii, jakim jest energia słoneczna. Poniesione początkowo nakłady na ich instalację bardzo szybko rekompensują się, i pozwalają obniżyć koszty energetyczne dla danego obiektu, dając nawet ok. 70% oszczędności związanych z rocznymi kosztami przygotowania ciepłej wody użytkowej i ok. 20% związanych z ogrzewaniem.

Według wstępnych informacji, koszt instalacji słonecznej na budynku mieszkalnym dla potrzeb jednej rodziny nie powinien przekroczyć 12 000 zł, natomiast współfinansowanie ze środków funduszy Unii Europejskiej powinno wynieść nie mniej niż 50%.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Czarnym Dunajcu:

  • pokój nr 13 (parter), pani Agata Pustelnik, tel. (0-18) 26-135-13, lub
  • pokój nr 28 (I piętro), pani Maria Winnicka, tel. (0-18) 26-135-28.

docCzD_ankieta_prog_solar
Dodano: 2011-04-05 20:27:29Pobrano: 1036 // 0.03 MB