Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Zapraszamy po odbiór bezpłatnego albumu pt. Czarny Dunajec - u wrót Skarbca!

2021-06-15 // Oglądano: 517 // Wstecz
Zapraszamy po odbiór bezpłatnego albumu pt. Czarny Dunajec - u wrót Skarbca!W marcu 2021 r. wydany został w polskiej, słowackiej i angielskiej wersji językowej album pn. Czarny Dunajec - u wrót Skarbca autorstwa pana Włodzimierza Cichockiego na temat walorów przyrodniczych i kulturowych przygranicznej Gminy Czarny Dunajec i partnera słowackiego, efektów wspólnych projektów, walorów pogranicza itp.

Jak czytamy we wstępie: „to publikacja poświęcona temu, co bezcenne i unikatowe zarówno w kulturze, jak i przyrodzie Podhala. Gmina Czarny Dunajec jest miejscem, które stanowi naturalne wrota do skarbca Podhala i Orawy. Jest jednocześnie spoiwem kultur regionu oraz pogranicza Polski i Słowacji. Ten nieoszacowany, drogocenny zakątek Europy ukochała sobie również natura, która na przestrzeni lat w ukryciu od zgiełku metropolii wykształciła przepiękne, osobliwe i niepowtarzalne formy świata roślin i zwierząt, nierzadko stanowiące żywy relikt przeszłości. Niech ta publikacja będzie tylko krótkim wstępem do opowieści o odkrywaniu skarbca pogranicza, a to, co uda się odkryć, niech wzbogaci Państwa wspomnienia i zachęci do stałych powrotów do naszego regionu”.

 

Wersja elektroniczna folderu zamieszczona została poniżej na stronie internetowej Gminy Czarny Dunajec www.czarny-dunajec.plAlbum jest jednym z produktów mikroprojektu pt. „Odkrywanie poprzez udostępnianie – poznajemy dziedzictwo pogranicza Polski i Słowacji” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.