ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Gimnazjada 2011

2011-06-24 do 2011-07-07 // Oglądano: 3486 // Wstecz
Gimnazjada 2011W poniedziałek, 23 maja, na stadionie GKS „Czarni” w Czarnym Dunajcu odbyły się zawody lekkoatletyczne dla uczniów gimnazjów z terenu gminy, rozgrywane w ramach Gimnazjady 2011. Organizatorem był Urząd Gminy Czarny Dunajec oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu.

Startowało siedem szkół a uczestnicy zawodów rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo w kategoriach  dziewcząt i chłopców. Zwycięskie reprezentacje otrzymały puchary i dyplomy, pozostałe tylko dyplomy. Dojazd na zawody i wyżywienie oraz nagrody sfinansował Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu. Biuro zawodów prowadzili Marek Kaczmarczyk i Janusz Komar. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele ze startujących szkół. W biegu na sto metrów zwyciężali:  Andżelika Konieczna z Piekielnika i Robert Zięder z Czarnego Dunajca, w biegu na 300 metrów także Andżelika Konieczna z Piekielnika i Paweł Bukowski – SPSK Stare Bystre, bieg na 600 m wygrała Aneta Magdziak z Gimnazjum w Załucznem a w biegu na 1000 m najszybszym okazał się Dawid Buroń z Piekielnika. W skoku w  dal najlepszą wśród dziewcząt była Klaudia Podczerwińska z Piekielnika, wśród chłopców wygrał Piotr Bukowski – SPSK Stare Bystre. Najdalszy rzut kulą oddała Sabina Sikora z Cichego, z chłopców zaś Józef Habas z Gimnazjum w Załucznem. Sztafetę 4 x 100 metrów dziewcząt wygrało Gimnazjum w Cichem, sztafetę chłopców wygrało również Gimnazjum w Cichem. Drużynowo kolejne miejsca zajęły gimnazja z następujących miejscowości:

Dziewczęta:                                          Chłopcy:

1 miejsce     – Ciche                 - 962 pkt.              – Ciche                 - 1002 pkt.

2 miejsce     – Piekielnik           - 821 pkt.              – Czarny Dunajec  - 970 pkt.

3 miejsce     – Załuczne            - 731 pkt.              – Piekielnik           - 960 pkt.

4 miejsce     – Czarny Dunajec  - 642 pkt.              – Stare Bystre       - 915 pkt.

5 miejsce     – Ratułów            - 556 pkt.              – Załuczne            - 873 pkt.

6 miejsce     – Stare Bystre       - 0 pkt.                 – Ratułów             - 634 pkt.

7 miejsce     – Czerwienne        - 0 pkt.                 – Czerwienne        - 438 pkt.