Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Granie i śpiewanie w Chochołowie

2011-07-26 do 2011-08-10 // Oglądano: 3320 // Wstecz
Granie i śpiewanie w ChochołowieW niedzielę, 10 lipca, na plenerowej scenie ustawionej w Chochołowie odbyło się X Śpiywanie i Granie Pod Chochołowską Strzechą. Organizatorami niekonkursowego przeglądu są: Centrum Kultury i Promocji wraz z Urzędem Gminy w Czarnym Dunajcu, Związek Podhalan, Rada Sołecka i jednostka OSP w Chochołowie.

Celem spotkania zespołów góralskich jest, jak czytamy w regulaminie, popularyzacja zwyczajów i obrzędów oraz tańca góralskiego związanych z regionem Podhala jak również stworzenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego zespołów regionalnych. Jubileuszową imprezę otworzyli wspólnie skarbnik gminy Czarny Dunajec Stanisława Pilch, dyrektor CKiP Stanisław Bukowski, sołtys Chochołowa Kazimierz Marduła oraz prezes ZP w Chochołowie Józefa Stalmach. Niebawem miejsce regionalnej zabawy odwiedził także wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz. Było sporo gości i mieszkańców, bo pogoda początkowo jak zwykle dopisywała…

Festyn rozpoczął się zgodnie z planem na scenie prezentowały się zespoły regionalne z terenu gminy Czarny Dunajec oraz Suchej Hory na Słowacji. Każdy z występujących zespołów otrzymał pamiątkowe statuetki oraz dyplomy uczestnictwa. Niestety zabawę na kilkadziesiąt minut popsuła pogoda a dokładniej ostra burza z gradem i intensywnymi opadami deszczu. Na szczęście udało się ponownie zaprosić zespoły na scenę, gdy już nic nie przeszkadzało zabawie na świeżym powietrzu. Na zakończenie pozostawiono zabawę taneczną dla wszystkich chętnych.

 

Przegląd w Chochołowie daje szansę pokazania się gminnym zespołom regionalnym.

Opracowanie tekstu i zdjęcia: Wacław Sajdak