Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Wkrótce Hołdymas

2012-08-23 do 2012-08-27 // Oglądano: 4043 // Wstecz
Wkrótce HołdymasDoroczny Hołdymas czyli znane w regionie i nie tylko czarnodunajeckie dożynki odbędą się już w sierpniu. Nowy termin obowiązuje już kolejny rok i wyglada na to, że przyjmie się na stałe. Przypominamy więc o tym fakcie ze stosownym wyprzedzeniem w wielu różnych mediach, by każdy zwolennik dobrej zabawy mógł odpowiednio wcześniej zaplanować wizytę w Czarnym Dunajcu. A jak zwykle będzie warto.


 Tak więc w niedzielę, 26 sierpnia, odbędą się w tym roku główne obchody XXII Gminnych Dożynek - Hołdymasu 2012. Poprzedzi je finał IX rozgrywek Czarnodunajeckiej Ligii Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 w sobotę, 25 sierpnia, na terenie kampingu w Czarnym Dunajcu. Głównym organizatorem Hołdymasu jest tradycyjnie Urząd Gminy z gospodarzem miejsca – wójtem Józefem  Babiczem. Całość planuje i nadzoruje Centrum Kultury i Promocji. W przygotowanie włączają się także inne instytucje i organizacje, jak choćby  Zarząd Gminny ZOSP RP. Ważną rolę w pełną oczywiście sponsorzy. Jak co roku atrakcyjny program przyciągnie zapewne wielu chętnych do wspólnego świętowania i dobrej zabawy. Poza stałymi punktami programu Hołdymasu będą oczywiście konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, bufet i stoiska gastronomiczne. Ciekawie zapowiadają się występy estradowe, bo na plenerowej scenie wystąpi sporo zespołów zagranicznych, w tym z Turcji, Macedonii, Hiszpanii oraz Bośni i Hercegowiny. Występy te odbywają się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Chętni mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami, na przykład konkursie gazdowskim, siłowym, ciesielsko-lasowym czy bacowskim. Mamy nadzieję, że kobiety będą miały jedyną taką szansę odreagowania stresów codzienności w zabawie a właściwie konkursie zwanym „Wyżyj się babo” – kto był już kiedyś na Hołdymasie, ten wie, o co chodzi. Wieczorem przewidziano koncerty estradowe i zabawę taneczną. Atrakcją będzie także pokaz sztucznych ogni.

Choć organizatorzy jak zwykle nie zdradzają do końca wszystkich swoich planów, warto już teraz poukładać tak swoje sprawy, by odwiedzić Czarny Dunajec 26 sierpnia. W imieniu organizatorów oraz „TP”, który patronuje medialnie imprezie, zapraszamy wszystkich serdecznie - przyjeżdżajcie bawić się razem z nami. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program Hołdymasu:

 

Program Gminnych Dożynek Hołdymas 2012

 

25 sierpnia 2012 roku – sobota

10.00 Finał IX rozgrywek Czarnodunajeckiej Ligii Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy - kamping w Czarnym Dunajcu.

 

26 sierpnia 2012 roku – niedziela

09.00 Konkurs wieńców dożynkowych – sala widowiskowa CKiP w remizie OSP w Czarnym Dunajcu

09.30 Zbiórka pocztów sztandarowych Związku Podhalan, Ochotniczych Straży                                                           Pożarnych, szkół podstawowych i gimnazjów przed remizą OSP

10.00 Uroczysta Msza Św. Dożynkowa w kościele parafialnym w Czarnym Dunajcu

11.30 Przemarsz orszaku dożynkowego z kościoła na stadion GKS „Czarni”

Stadion GKS „Czarni”

10.30 Konkurs Potraw Regionalnych

12.00 Otwarcie Festynu Hołdymas 2012 - przemówienie wójta Józefa Babicza i powitanie zaproszonych gości

12.30 Konkurs Zaprzęgów Konnych Paradnych i Gospodarskich, ogłoszenie wyników Konkursu Potraw Regionalnych, ogłoszenie Wyników Konkursu Estetyki Zagrody Wiejskiej i Ogródków  Przydomowych, pokaz tresury owczarków podhalańskich

13.30 Koncert Orkiestry Dętej z Czarnego Dunajca

14.00 Koncert zespołu góralskiego „Watra” z Czarnego Dunajca

14.15 Koncert zespołu „Kocaeli Armelit” - Turcja

14.30 Koncert zespołu Kud–Izvor–Jegunovce - Macedonia

14.45 Koncert  zespołu „Amigos de la Jota” - Hiszpania

15.00 Koncert zespołu  „Alat-Swisslion” - Bośnia i Hercegowina

15.15 Program artystyczny dla dzieci  „Zuzia i Przyjaciele”

16.30 Występ "Kapeli Kamraty” ze Śląska

18.00 Koncert zespołu „Megitza Quartet” z USA

19.30 Koncert zespołu „Redrock” ze Słowacji

20.30 Koncert zespołu „Krywań”

Ok. 21.50 Pokaz sztucznych ogni

22.00 Zabawa Taneczna - Zespół „Golf” ze Słowacji

02.00 Zakończenie Festynu

 

Z oczywistych względów organizacyjnych godziny występów zespołów mogą ulec  nieznacznym zmianom. Na wszystkie serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.
Opracowanie tekstu i zdjęcie: Wacław Sajdak