Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Wójt doceniony, rolnicy nagrodzeni

2012-09-20 do 2012-10-01 // Oglądano: 2529 // Wstecz
Wójt doceniony, rolnicy nagrodzeniProgram rolniczego święta czyli Hołdymasu przebiega zasadniczo według ustalonego wcześniej porządku. Tak było i ostatnim razem, choć nie obeszło się bez miłych niespodzianek. Podczas prezentacji gości głos zabrał wiceprezes Małopolskiej Izby Rolniczej w Krakowie Karol Zachwieja. Dziękując za zaproszenie na gminne dożynki wręczył wójtowi gminy Józefowi Babiczowi niecodzienne wyróżnienie - medal „Zasłużony dla Małopolskiej Izby Rolniczej”.

 Jak napisano w uzasadnieniu medal ten został nadany za wieloletnią współpracę i zaangażowanie w działalność na rzecz rolnictwa i środowiska wiejskiego w Małopolsce. Okolicznościowy adres sygnowali wspólnie: dyrektor Małopolskiej Izby Rolniczej w Krakowie Henryk Dankowiakowski oraz prezes Zarządu MIR Ryszard Czacki. Kolejne wyróżnienie wręczane podczas Hołdymasu to dyplom uznania dla Ryszarda Kołodziejczyka, zajmującego się w urzędzie gminy rolnictwem za całokształt działalności na rzecz rolnictwa i środowiska wiejskiego.

Kolejne nagrody z rąk wiceprezesa Karola Zachwiei odebrali rolnicy z naszej gminy startujący w organizowanym przez KRUS po raz dziesiąty Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2012. Podstawowym celem tego ważnego w skali kraju konkursu jest promocja zasad ochrony życia i zdrowia w gospodarstwach rolnych. Podsumowanie i wręczenie nagród etapu regionalnego odbyło się 30 maja w siedzibie Regionalnego Oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Nowym Sączu.  Okazało się, że drugie miejsce zajęło gospodarstwo Janiny i Franciszka Stochów z Załucznego. Głównym kierunkiem w tym gospodarstwie jest chów bydła mlecznego w dużej, uwięziowej i zmechanizowanej oborze. Na trzecim miejscu sklasyfikowano gospodarstwo Marii i Tadeusza Krupów z Cichego – tu również głównym kierunkiem w tym gospodarstwie jest chów bydła mlecznego w uwięziowej, dwurzędowej oborze. W uznaniu wysokich lokat naszych rolników a także ich odwagi w podjęciu decyzji o startowaniu w tak trudnym konkursie przygotowano i wręczono laureatom stosowne upominki. Gratulujemy wyników.

 

Fot.: Wójt Józef Babicz odbiera medal „Zasłużony dla Małopolskiej Izby Rolniczej”.                                                                                   

Fot. i opr. W. Sajdak