Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Dobry początek narciarzy

2013-01-25 do 2013-02-08 // Oglądano: 2981 // Wstecz
Dobry początek narciarzyBardzo udanie rozpoczęła się dla naszych młodych zawodników Małopolska Szkolna Liga SZS w biegach narciarskich organizowana przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Inauguracyjne zawody ligi odbyły się 15 stycznia na trasach w Obidowej. Startowało prawie 300 zawodników z 24 szkół podstawowych i 24 gimnazjów z woj. małopolskiego.

Biegano stylem klasycznym a sam przebieg zawodów były dla wielu startujących ogromnym wyzwaniem. Różne rodzaje śniegu na trasie powodowały bowiem olbrzymie trudności z prowadzeniem nart. Mimo ekstremalnie trudnych warunków uczniowie naszych szkół nie zawiedli. Poniżej podajemy miejsca jakie zajęli startujący w poszczególnych kategoriach, ograniczając się do pierwszej dziesiątki w każdej z nich. I tak w kategorii dziewcząt – rocznik 1997 – czwarta była Danuta Stękała z Gimnazjum im. JP II w Cichem a szósta Małgorzata Miętus z Gimnazjum nr 1 w Cichem. W grupie dziewcząt urodzonych w 1998 roku szóste miejsce zajęła Dominika Michniak z Gimnazjum im. JP II w Cichem. Kolejny rocznik zdominowały nasze zawodniczki. Drugie i trzecie miejsca zajęły: Magda Piczura i Natalia Michalczak z Gimnazjum nr 1 w Cichem a piąta była Małgorzata Szwajnos z Gimnazjum im. JP II w Cichem. Jeszcze lepiej wypadł rocznik 2000. Zwyciężyła Sylwia Michalczak, trzecia była Katarzyna Szwajnos a piąta Karolina Tylka – wszystkie ze SP 1 w Cichem. Ósme miejsce wywalczyła Kamila Bafia ze SP w Chochołowie. Kolejny rocznik – 2001: drugie miejsce Weroniki Bieniasz – SP 1 w Cichem, piąte Karoliny Stękały – SP 2 w Cichem. Wśród startujących z rocznika 2002 i młodszych dziesiątą lokatę zajęła Joanna Zawadzka ze SP 2 w Cichem.

W kategorii chłopców – rocznik 1997 – drugi był Marcin Szwajnos z Gimnazjum im. JP II w Cichem a ósmy Kacper Bieniasz z Gimnazjum nr 1 w Cichem. W kolejnej grupie wiekowej szósty dobiegł do mety Wojciech Skorusa z Gimnazjum w Czarnym Dunajcu. Rocznik 1999 należy do nas - miejsca od drugiego do piątego zajęli kolejno: Kacper Guńka - Gimnazjum w Czarnym Dunajcu, Bartłomiej Stanek - Gimnazjum nr 1 w Cichem, Krystian Zuchowski – UKS Podczerwone, Maciej Niżnik - Gimnazjum nr 1 w Cichem. W kolejnej grupie startujących szósty był Patryk Skóbel - SP 1 w Cichem, ósmy Tomasz Długopolski – SPSK w Starem Bystrem, dziewiąty – Szymon Styrczula – SP w Chochołowie i dziesiąty – Tomasz Ratułowski - SP 1 w Cichem. Rocznik 2001 to miejsca ósme i dziewiąte, które zajęli: Adrian Stopka i Marcin Fatla z SPSK w Starem Bystrem. Rywalizację rocznika 2002 i młodszych wygrał Jan Guńka – SP w Chochołowie, czwarty był Kamil Długopolski – SPSK w Starem Bystrem a dziesiąty Adam Nowak ze SP 1 w Cichem. Gratulujemy dobrych wyników.

say