Na realizację powyższego celu otrzymane dofinansowanie wynosi 85 % kosztów kwalifikowanych.
Mieszkańcy Gminy chcąc przystosować własne kotłownie do podłączenia montowanych zestawów solarnych, z własnych środków finansowych pokryją koszty związane z częścią grupy solarnej montowanej wewnątrz budynku. W związku z powyższym w celu prawidłowej realizacji projektu priorytetem będzie montaż urządzeń wewnątrz budynków do których to zostaną podpięte panele słoneczne. W ten sposób zapewnione zostanie bezpieczne i sprawne funkcjonowanie całego zestawu. Gmina Czarny Dunajec podjęła się zorganizowania wszystkich prac niezbędnych do prawidłowej realizacji projektu, w związku z czym ogłoszony przetarg na realizację zadania własnego będzie obejmował również część wewnętrzną instalacji.
Inwestycja zostanie zrealizowana do grudnia 2012 r.
Dokonano wyszczególnienia pięciu grup zestawów solarnych charakteryzujących się odpowiednią mocą grzewczą oraz wielkością zasobnika wody tj;
ZESTAW I (do 4 osób, zasobnik dwuwężownicowy 200 l)
ZESTAW II (5 osób, zasobnik dwuwężownicowy 300 l)
ZESTAW III (6-7 osób, zasobnik dwuwężownicowy 400 l)
ZESTAW IV (8-9 osób, zasobnik dwuwężownicowy 500 l)
ZESTAW V ( 10 i więcej osób, zasobnik dwuwężownicowy nie mniejszy jak 800 l)
Inwestycja przyczyni się do wzrostu poziomu życia mieszkańców Gminy. Wykorzystując nowoczesną technologię przyjazną środowisku wpłynie na poprawę stanu środowiska naturalnego dzięki ograniczeniu emisji CO2 do atmosfery.
Położenie geograficzne Gminy w obszarze Polski o silnym nasłonecznieniu dodatkowo preferuje montaż kolektorów słonecznych. Wykorzystując te warunki oraz przyznane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, Gmina przystępuje do realizacji niniejszego projektu.